Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Вариант за почистване на стъпково моторче в домашни условия

zheleznia снимка zheleznia 24 септември 2009 - 21:35

 hudson каза:

....... При мен държеше 2500 оборота, а при други се опитва да гасне.


При мен гаснеше /сутрин на студено или при спиране и влизане в завой с натискане на съединителя/. През тази седмица поразглобих нещата както е описано в другата тема за почистване на моторчето за празен ход на X20XEV и почистих дросела и него със спрей за почистване на карбуратори. Крайния резултат - пали добре сутрин и държи стабилни обороти - дакато работи "прахусмукачката" - около 1100, а след като изключи - около 950 об/мин. Появи се друг проблем - при движение и изключване от скорост оборотите падат, след това скачат до 1500 и после плавно но и доста по-бавно /мудно/ се връщат на около 950. Но съм доволен, че поне сега колата ми пали от "раз" сутрин, а не както преди.

П.П. След половин месец каране, нещата се пооправиха, оборотите вече не скачат рязко и не мундари при спадане на същите. Обаче борда си вдигна моментните показания. Преди на място моментния разход беше 0.9 л/ч без клима и 1.3-1.3 с клима, а в момента е 1,4-1,7 без и 2-2,2 с клима...
Мнението беше редактирано от zheleznia: 18 октомври 2009 - 15:28
Отговори

savski снимка savski 18 октомври 2009 - 15:16

Едно малко въпросче от мен за Вектрата ми - X20XEV - от известно време наблюдавам, че като карам и тръгна да спирам на светофар, изключена от скорост, оборотите се задържат за няколко секунди на 1500 и със спирането падат на 800-900. Явно, че стъпковото ми моторче е за чистене. Вчера и днес обаче сутринта не искаше да пали без газ. Запалва и веднага оборотите падат на 400 за около секунда и загасва. Като я запаля и подам газ се изфорсира и започва да работи нормално. След като вече загрее, си пали без проблем. Вчера и днес ми направи впечатление, че точно след като я запаля с изфорсиране, като потегля, за секунда-две не реагира като подам газ (все едно не съм натиснал газта) и след това изведнъж дръпва. И това ли е симптом на стъпковото моторче?
Мнението беше редактирано от savski: 18 октомври 2009 - 15:17
Отговори

zheleznia снимка zheleznia 18 октомври 2009 - 15:31

Ами колега, при теб нещата се припокриват донякъде с моите проблеми. Поне с паленето сутрин и нестабилните обороти. Другото което може да погледнеш - да си провериш всички вакум маркучета дали са здрави защото и те правят проблеми.
Отговори

savski снимка savski 18 октомври 2009 - 15:59

Благодаря много за бързия отговор, колега :) Така или иначе ще я карам да й почистят стъпковото моторче тия дни, но искам да събера малко мнения :) Така че още такива да са ми излишни :)
Отговори

динчар снимка динчар 17 ноември 2009 - 19:48

Здравеите на всички!
И аз имам проблеми с оборотите при студен двигател ниакаде около 500 600 са като загрее малко се нормализират.
Триабва да почистиа и аз стапковото моторче но кое е точно то на моита C18NZ?
Ако някои може да даде ниякои снимка и савет ще сам благодарен.
Отговори

Richko снимка Richko 28 декември 2009 - 14:01

Здравеите колеги аз имах същият проблем нямаше ниски обороти .Колега благодаря за информацията за стъпковото моторче .Аз него разглобих почистихго със спирачна течност накрайника със водна шкурка. Сега нямам проблеми както работи на газ така ина бензин.
Отговори

aandreev снимка aandreev 01 март 2010 - 16:07

Здравейте колеги. Моля за съвет. Астра 1992 г.- 1.6 моно инжекция без компютър, с газова - испарител. След като загрее двигателя, на празен ход но в движение (изключил съм от скорост и се движа) държи обороти - около 1200, но като спра на място оборотите започват да играят - 800-1200. Някой път гасне.Ефекта се получава и на бензин и на газ. като прочетох по-горе написаното останах с впечатлението, че ако е моторчето за празен ход - то не сваля оборотите до 900. Освен него каква друга може да е причината - датчик и кой? Пукнат ми е и въздуховода от въздушния филтър филтър но на самите сгънки и те се притискат? Извинявайте ако нещо не съм се изразил както трябва.
При студен двигател ефекта не се наблюдава - оборотите на празен ход са по-високи и при спряло положение.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 01 март 2010 - 16:17

Докато не смениш въздуховода няма смисъл да пипаш друго.
Отговори

Ram_Page снимка Ram_Page 23 юли 2010 - 10:29

Само да допълня лагерчето се завърта по посока обратна на часовниковата като се гледа тази снимка:
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Ram_Page: 23 юли 2010 - 10:29
Отговори

gnggen снимка gnggen 15 август 2010 - 22:25

Благодарности и от мен за темата ! ! !
Понеже при разглобването скъсах проводниците и не знам кое къде да запоя.Ако може да малко помощ?Кое на кой пин да запоя?
Мнението беше редактирано от gnggen: 15 август 2010 - 22:26
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 16 август 2010 - 01:01

Лоша работа, колега. Бобините са две. едната е на първо и второ краче другата на трето и четвърто. Вероятността да объркаш е почти 100%. В един случай може да им размениш местата, другия да им обърнеш поляритета. Третия е комбинация от първите два. Варианта е да ги вързваш и да сравняваш с не отваряно моторче как ще се държат при тест. Трябва да реагират по един и същ начин. А до като това стане ще прецакаш още повече жиците. По-добре си търси друго, втора ръка. Почистваш и си готов. Това е мое мнение.
И да внимаваш следващия път.
Отговори

Ram_Page снимка Ram_Page 17 август 2010 - 12:30

Колега ако можеш направи детайлна снимка на моторчето, където са самите проводници.Понеже аз скоро си отварях моето и ако е по същия начин да ти кажа кое каде е.
Отговори

Kondo снимка Kondo 30 август 2010 - 21:44

Така и не разбрах защои е нужно да се разглобява това моторче с разпояване.Вади се от дросела,контакт-конусчето излиза напред, вади му се буксата -изключва се от контакт.Слага се буксата -контакт и оста с конуса изпада.Чисти се и не се смазва с нищо понеже там си влиза бензин и си го смазва. След това-обратната процедура -контакт с извадена букса на моторчето,слага се буксата-излключва се от контакт и то си прибира конусчето. Още един път и готово-после се пали и компа си го донастройва.
Отговори

massaro снимка massaro 14 октомври 2010 - 16:12

Инструкцията на руски я разбрах.Само на края не става ясно има ли траен ефект.
Пище че работата на самото моторче е станала по шумна.
Отговори

Ханът снимка Ханът 08 февруари 2011 - 08:13

Привет!

Вчера и аз си свалих моторчето и го почистих без да го разглобявам... изтече доста гняст :) питанката ми е колко трябва да излиза оста на стъпковото моторче? Като го свалих от двигателя, но с все още закачена букса, като завъртя на контакт то само трепваше, а ми се струва, че трябва да е повече от милиметър-два?
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 17 февруари 2011 - 22:37

Привет, мисля че това питаш, ето снимка :

Публикувано изображение

С уважение,
Русин Атанасов
Мнението беше редактирано от rusin atanasov: 17 февруари 2011 - 22:37
Отговори

Ханът снимка Ханът 19 февруари 2011 - 14:57

 rusin atanasov, на 17 Feb 2011, 22:37, каза:

Привет, мисля че това питаш, ето снимка :

Публикувано изображение

С уважение,
Русин Атанасов


Еми... 28 мм не е ли много за ход? Целият ли връх се прибира плътно до основата на моторчето? Въпросът ми беше на какво разстояние се придвижва връхчето от изключено във включено положение.
Отговори

Ханът снимка Ханът 19 февруари 2011 - 19:04

Това май отговаря на питанката ми :) Чукни

Пак ще трябва да се чистим...
Отговори

Makintier снимка Makintier 23 март 2011 - 13:03

Някой с опел омега x20se да е правил тази манипулация,защото моят проблем изглежда е баш от това моторче(стъпково).
Мих дросела и сега оборотите на светофар се задържат по-високи от нормалното както на бенз , така и на газ?
Отговори

kunti снимка kunti 14 ноември 2011 - 00:41

Здравейте колеги,изчетох повечето теми за стъпковото моторче и понеже аз имам същтия проблем с оборотите,искам да питам.Моят мотор е X16SZ при мен оборотите се качват държи високи падат до нормални(поне така ги чувам понеже нямам обортомер)това е от тия дни когато стана по студено,кото поработи малко на високи об.и ми светва и жълтата лампа със мотора и светкавицата.Като изгаса мотора и пак го запаля тя гасне и кото се вдигнат оборотите се повтаря същото.Искам да питам нормално ли е,ако моторчето ми прави проблеми и е за почистване лампата да свтка заради него,колата е на бензин няма ГАЗ. Благодря предварително
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg