Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Омега

polturgais снимка polturgais 14 април 2013 - 18:58

Здравейте колеги, предполагам че има много писано по този въпрос и се извинявам ако отварям сходна тема , но незнам какво точно трябва да търся :) та да си дойдем на думата от няколко дни имам опел омега "автомобил който от много време харесвам и ми се е искало да притежавам", двигателя е 2.5 v6 ,проблема е следния пали си сутрин работи идеално,има мощ когато позагрее се усеща някакъв лаг в ниските обороти,при подаване на педала на газта ускорява стабилно до към 4500-5000 оборота и след това оборотомера забива все едно има прекъсвач там или друго ядче казано ми се струва че не достига гориво,да спомена само че колата не е карана 2 години,преди да я купя я карах но студена, когато я взех и подкарах за първи път повече като загря прекъсването започваше още към 3000 оборота"сега след няколко дни търкаляне , забива след 4500 оборота", лично на мен ми се въртят много неща в главата ,но не съм запознат с екотек двигателите, дайте някакви съвети и предположения колеги,благодаря ви предварително
Отговори

besnik снимка besnik 15 април 2013 - 06:02

Датчик на разпределителния вал 1000% ;-)
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 15 април 2013 - 12:56

 besnik, на 15 април 2013 - 06:02, каза:

Датчик на разпределителния вал 1000% ;-)

Не, може и датчика на коляновия вал да е! Може и да влиза в авариен режим заради някой датчик, може ако не свети чек и маса да губи или на има нагорял кабел, загуба на сигнал... Варянтите не са 1 или 2, а тези датчици нови на сименс са по 200лв, заместителите не винаги помагат! Колега закарай я на диагностика на контакт и на живи данни(запален мотор)! Ако губи сигнал на контакт няма да му даде грешка, а не всички сензори и датчици биват четени преди да запали автомобила! Евала за избора на автомобил - качи снимки да го видим ;)
Отговори

polturgais снимка polturgais 15 април 2013 - 19:02

Колеги благодаря ви , ще иде на диагностика , в крайна сметка, утре ще я снимам и кача снимки утре :) и аз също много и се радвам от дълго време ги заглеждах само а сега се чувствам на мястото си в нея :)
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 15 април 2013 - 19:58

+1 за датчика на валовете
Отговори

besnik снимка besnik 16 април 2013 - 09:48

 ^_fenixa_^, на 15 април 2013 - 12:56, каза:

Не, може и датчика на коляновия вал да е! Може и да влиза в авариен режим заради някой датчик, може ако не свети чек и маса да губи или на има нагорял кабел, загуба на сигнал... Варянтите не са 1 или 2, а тези датчици нови на сименс са по 200лв, заместителите не винаги помагат! Колега закарай я на диагностика на контакт и на живи данни(запален мотор)! Ако губи сигнал на контакт няма да му даде грешка, а не всички сензори и датчици биват четени преди да запали автомобила! Евала за избора на автомобил - качи снимки да го видим ;)





Когато се преебе датчика на раьпределителните валове мстора не може да променя ъгала на запалване светва чек и ограничава прекъсвача на по ниски обороти колега. Когато се предаде датчика на кол новия вал колата едва ли ще запали.
Мнението беше редактирано от besnik: 16 април 2013 - 09:50
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 16 април 2013 - 22:47

 besnik, на 16 април 2013 - 09:48, каза:

Когато се преебе датчика на раьпределителните валове мстора не може да променя ъгала на запалване светва чек и ограничава прекъсвача на по ниски обороти колега. Когато се предаде датчика на кол новия вал колата едва ли ще запали.

При мен палеше и работеше, но забиваше на 4500-4800об/мин и се оказа датчика на коляновия вал, вярно - трудно палеше, по-принцип чакмак, тогава - след 3-4 превъртания... Както и да е ;)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg