Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Странно поведение на алармата

Александър снимка Александър 14 септември 2011 - 18:49

Здравейте!
От 2 месеца съм собственик на Vectra C и забелязвам едно поведение на алармата (не съм сигурен дали не е така програмирана), което ми е малко странно! Когато нормално загася колата и изляза, и след това я заключа, за да включа и алармата трябва да натисна втори път бутона за заключване! До тук добре, но един ден реших само да я заключа докато съм в магазина и след като се върнах, отключих и запалих двигателя след малко почнах да чувам някаква аларма, която с изненада установих, че е моята! Много странно, двигателя да работи и алармата да свири!?
След няколко пъти установих че го прави само, когато след заключване не пусна алармата!
Имате ли някаква идея, на какво се дължи това поведение?
Само да добавя- алармата не знам дали е фабрична! Продавача ме убеждава че е така купена от Ауто Свят! Иначе си ползвам само ключовете без допълнителни дистанционни! Не знам може ли нефабрична аларма да се управлява с оригиналния ключ!
Предварително благодаря!
Отговори

Huscy снимка Huscy 14 септември 2011 - 19:52

Здравей колега,

По принцип е напълно нормално да се заключва с аларма при второ натискане на бутона за заключвае. Имам приятел със Зафирка и при него е така и уж и неговата е фабрична. А за това дали е нормално да свири както си караш - е не е. Според мен някое реле не сработва както трябва и подава ток на сирената когато не трябва. Нека обаче колегите с "цедки" да се произнесът по проблема също и ако някой го е имал този проблем. Само не давай на знайни и незнайни алармаджий да ти пипат по колата щото най-много да прецакат алармата съвсем или да я шунтират което не решава проблема!
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 14 септември 2011 - 20:17

Странно какво правеше тази тема в раздел "информация за конкретен модел Опел"?!
Отговори

Petio снимка Petio 16 септември 2011 - 21:49

Значи почти на 100% съм сигурен че алармата не е фабрична а нямш дистанционно защото алармата е т.нар интерфейска аларма.Тя сработва когато закл колата в случая на двойното закл дотук добре.Откл на колата при вектра ц е с едно натискане шоф.врата само с две цялата кола тук идва момента на връзването на алармата ако е вързана да се изкл алармата при отваряне на всички врати е нормално да да ти писука алармата защото откл само едната а алармата чака сигнал за изкл от всички врати.Питаш се защо пали ли ами ако майсторът не е вързал блокировка за запалването тя ще издава сигнал само и докато не се подвърже блокировката винаги ще е така
Моята аларма я бяха направили като я закл дори 1 път алармата се пускаше но откл ставаше като натисна два пъти иначе ако е 1 път дори и с ключ да я отвориш колата се изкл алармата така избегнаха тва безумие въпрос на свикване
Мисля че това е проблема при тебе
Отговори

Александър снимка Александър 17 септември 2011 - 22:55

 Petio, на 16 септември 2011 - 21:49, каза:

Значи почти на 100% съм сигурен че алармата не е фабрична а нямш дистанционно защото алармата е т.нар интерфейска аларма.Тя сработва когато закл колата в случая на двойното закл дотук добре.Откл на колата при вектра ц е с едно натискане шоф.врата само с две цялата кола тук идва момента на връзването на алармата ако е вързана да се изкл алармата при отваряне на всички врати е нормално да да ти писука алармата защото откл само едната а алармата чака сигнал за изкл от всички врати.Питаш се защо пали ли ами ако майсторът не е вързал блокировка за запалването тя ще издава сигнал само и докато не се подвърже блокировката винаги ще е така
Моята аларма я бяха направили като я закл дори 1 път алармата се пускаше но откл ставаше като натисна два пъти иначе ако е 1 път дори и с ключ да я отвориш колата се изкл алармата така избегнаха тва безумие въпрос на свикване
Мисля че това е проблема при тебе


Благодаря ти за мнението! Всичко както си описал относно заключването е така и при мен! Но трябва да добавя, че винаги отключвам цялата кола (винаги натискам 2 пъти бутона)! Иначе днес погледнах че имам някакви документи за алармата с някакви инструкции и лепенки вътре и всичко е запечатано и явно е от магазина, което естествено не означава че в АУТО СВЯТ слагат само фабрични аларми (като видях, че в КАРГОЕКСПРЕС на един познат му монтираха парктроник дето се продава в китайските сайтове)!
От написаното до тук да разбирам ли, че нямам работещ имобилайзер?
А какво всъщност е това двойно заключване? При мен и от първия път си се заключва всичко!
Отговори

Petio снимка Petio 18 септември 2011 - 16:42

При фабрична аларма битрябвало да разбереш дали е такава ако имаш наличен бутон за алармата на централната конзола ако нямаш е то значи алармата е интерфейсна доп монтирана.Случва се в не редки случаи самата аларма да не възприеме сигнала от централното и да не се деактивира, на мене ми го правеше този проблем но установих причината.Алармаджията беше монтирал сигнала към централно и мигачи (техни си връзки как точно незнам) имах следният проблем който го правеше главно зимата - като отклщчвам колата не ми мигаха предните мигачи, а само задните от там алармата неприема сигнал за изкл и се разпискваше, така и нереших проблема че свалих алармата и продадох колата.Относно имобилайзера - има= си имобилайзер той си е вградн за всички модели след 98г че и по рано имаш си чип на клча и т.н най вероятно само не е вързана блокировката на двигателя с алармата.Лично аз също не съм си я вързал на моята кола че представи си на път изгори алармата и какво правим все пак не е някаква първа младост и оставаш си на пътя.Ако са решили да ти крадат колата те ще са подготвени с чип на ключа и всичко необходимо надали ще им попречи една пискаща аларма и два кабела за блокировка.Аларми само в бг слагаме май понеже тъпите застрахователи искат за да важи каското,още щом си купим кола и дай да и осакатим ел инсталацията с разни глупости
Отговори

Александър снимка Александър 19 септември 2011 - 00:09

Благодаря за изчерпателния отговор! Явно проблема не е проблем, а трябва да му се свиква! Иначе ако нещо се прецака уж имам някакъв код за деблокиране! Още един път благодаря!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg