Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Палене на минус Т*

Georgy снимка Georgy 13 декември 2018 - 12:10

Здравейте колеги ,

Имам въпрос относно вектра ц y22dti.Колата палеше от раз на -4 -5градуса но задържаше за малко около 600 оборота и все едно имаше нужда от малко гас за да стабилириза и всичко е наред.Това ставаше само на първо палене рано сутрин на минус температури.Оказа се изгоряла свещ.Сменихме я , скъса се и т.н. но всичко е наред свеща е нова.Няма изгорели свещи и не отчита грешки , но сега отново запали така сутринта.Не беше палена 2 дни и сутринта отново запали и не застъпи 800 оборота веднага а леко притресе все едно се задави за секунда и се оправи.Обслужена е напълно масла филтри.Някакви идеи дали ако свещите не са изгорели все пак са за смяна ? Благодаря предварително
Отговори

Georgy снимка Georgy 13 декември 2018 - 13:11

Благодаря за бързия отговор колега.Мислиш ли , че е от това.Правеше го и преди да я обслужиме и смениме филтрите.Прави го само на студено.Този въздух няма ли да прави проблеми при всяко палене без значение от температурата ?
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 13 декември 2018 - 13:12

Само на студено прави проблем с малко въздух
Отговори

Georgy снимка Georgy 13 декември 2018 - 13:23

Мерси пичове.Ще прегледам нещата описани в тази тема.Ако сипя нафта до горе ще помогне ли по някакъв начин ако не открия спукан маркуч отпред
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 13 декември 2018 - 14:48

Ако е въздух (зависи от къде го дърпа), може да помогне, ако задницата седи на по-високо също може да помогне, но е възможно и аванса на помпата да бяга при студена кола. Тогава ще помогне ако налееш литър двутактово и литър газ за горене на половин резервоар нафта и покараш така 200 км.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 13 декември 2018 - 14:48
Отговори

Georgy снимка Georgy 13 декември 2018 - 15:40

 Ne6to Smisleno, на 13 декември 2018 - 14:48, каза:

Ако е въздух (зависи от къде го дърпа), може да помогне, ако задницата седи на по-високо също може да помогне, но е възможно и аванса на помпата да бяга при студена кола. Тогава ще помогне ако налееш литър двутактово и литър газ за горене на половин резервоар нафта и покараш така 200 км.

А Как да разбера дали бяга аванса.Предишния собственик е взел друга помпа с електрониката от някакъв сигнум защото старата е била проблемна и всичко е сменено.Възможно ли е да са някакви настройки за стартова порция гориво и т.н.?
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 14 декември 2018 - 09:36

При твоя случай много неща са възможни. Първо неточна центровка, ако при смяна на помпата не са ползвали подходящия инструмент. Ако са сменили само електрониката още по зле, значи центровката вече със сигурност не е точна. Принципно трябва да се прави точна центровка на всеки 100х.км . Малко въздух може да смуче и от много места, като стане студено гумичките се втвърдяват и пропускат. Трябва да се види и как ти е регулиран подгрева на свещите, ако и там не са пипали би трябвало да свети лампата поне 4-5 сек
Отговори

k opel e снимка k opel e 14 декември 2018 - 20:24

Трябва да я видим с Тишо.
Отговори

ufer снимка ufer 14 декември 2018 - 21:19

 Ne6to Smisleno, на 13 декември 2018 - 14:48, каза:

Ако е въздух (зависи от къде го дърпа), може да помогне, ако задницата седи на по-високо също може да помогне, но е възможно и аванса на помпата да бяга при студена кола. Тогава ще помогне ако налееш литър двутактово и литър газ за горене на половин резервоар нафта и покараш така 200 км.


Понеже стана въпрос за "газ за горене". Няколко пъти купувах за технически нужди, но имам съмнения, че продуктът не е какъвто трябва. Газта не изглежда свястна. Някой да има информация дали на пазара няма някаква имитация, дори и с риск да направи някоя реклама на фирма, която предлага истинска газ.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 14 декември 2018 - 21:32

На пазара основно се продава "газ", която НЕ Е керосин, а смес от някакви разтворители. Ако можеш- намери си керосин. Ако не- търси една жълта на цвят българска. Не помня производител, но в железарията до нас специално за мен я поддържат постоянно налична.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 22 декември 2018 - 14:31
Отговори

Georgy снимка Georgy 22 декември 2018 - 10:27

Хмм..Понапълних резервоара и сега на -5 -6 като я подгрея 3-4 пъти преди да запаля няма проблем.Дали е от релето и има нужда от повече подгряване.не знам това нормално ли е това ми е първия дизел :Д.Благодаря на всички и весели празници.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 22 декември 2018 - 10:36

Може и да е нормално. Виж как ти зарежда и алтернатора. Акумулатора нов ли е? Моята вектра не я бях карал над месец и я като я припалвах беше тегава работа. Подгрявам и като тръгна да въртя едвам върти и не и стигат обороти да запали. Подгрявам 2 пъти и чакам 30 секунди да вдигне акумулатора, после въртя без да чакам подгрева, за да има сила стартера и пали веднага. Това си е стар номер. Дадох я няскоро на един приятел и го питах сега как пали на - 10 след като я покара, каза че пали много лесно като е позаредил акумулатора. (то вектрата е зареждана последно август месец на Марешки, та и нафтата в нея не става за лятано време, камо ли зимата, но какво да правиш)

Колега Уфер, газта на пазара вече не е каквото беше (керосин), но има една дето става. Тишо взима една, както каза, която става. Аз като ида на железарията на пазара Димитър Петков ги питам "коя газ купуват за дизел" и ми дават май същата. Пак не е Керосин, но върши работа. Ако пък намерите керосин още по-добре.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 22 декември 2018 - 10:40
Отговори

ufer снимка ufer 23 декември 2018 - 16:11

Благодаря! Ще търся "жълта" газ или керосин. Последния път купих една почти безцветна от Мастерхаус, но това ми беше за последно. Аз ползвам газта основно в 2 случая: ако имам съмнения за спечени сегменти и за проверка на клапаните след притриване. Чак догодина ще правя второто, така че имам още време... Пък може на лично да ми кажете производител на добра газ... :drinks:
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 23 декември 2018 - 19:10

Пича в кварталната ни железария продава на СЕЛТ жълта, която става. Проверено. И я зарежда май само за мен:-)
И на Нещо Смислено, и май на доста други хора съм купувал... А с пича в магазина бяхме гледка та дрънка- един ден отваряхме и мирисахме амв, мрт, коресилин, безцветна газ, жълта газ... Абе може и да сме се надрусали, знам ли?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg