Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Къде се намира стартера на корса Б 1.4 16v

VKotev снимка VKotev 31 януари 2018 - 09:03

Здравейте, колеги. Имам проблем със стартера и ми казаха, че за да се диагностицира причината за него трябва да гo сваля. Тъй като никога не съм свалял стартер, след дълго търсене в интернет на опътваща снимка къде се намира, накрая пак опирам до вас! Моля ако някой знае къде се намира стартера и как се демонтира, нека драсне един ред. Ще ви бъда много благодарен! Модела на двигатела е - X14XE
Отговори

Коцето снимка Коцето 31 януари 2018 - 10:52

В един ред, най-общо казано намира се под смукателния колектор откъм скоростната кутия, държи се на два болта и за по-лесен достъп се работи на канал или подемник.
Ииии преди да тръгнеш да го сваляш откачи минусовата клема на акумулатора!
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 31 януари 2018 - 21:22

А кой реши че проблема е в стартера!?
Този дето е направил тази констатация не може ли да се заеме с ремонта?
Отговори

VKotev снимка VKotev 31 януари 2018 - 23:19

докато не се свали стартера не може да се определи проблема с точност. иначе пътвоначалната ми идея беше да го сваля, да го отнеса на майстора и да ми каже какво следва от тук нататък. ако се окаже стартер може и аз да си го сменя като сложа новия без да се занимавам и да чакам друг човек, но истинският проблем е ако се окаже нещо друго, защото едва ли ще се справя четки или нещо от сорта. и тогава вече посещението при майстор ще е неизбежно.
П.П. исках да си спестя време и пари, както и да придобия опит.
Отговори

VKotev снимка VKotev 05 февруари 2018 - 16:58

Така, колеги, днес се върнах от майстор и ме посъветва да карам така докато не покаже пак този дефект с запалването. Междувременно говорих с познат на бащата, отново майстор, който може да отремонтира стартера, но няма условия за работа(канал) и каза, че ако му го сваля и отнеса в тях ще го оправи. посъветвайте ме, моля ви!
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 05 февруари 2018 - 18:53

Защо не питаш в някой сервиз да ти я вдигнат за малко? Както може да я качиш на талпи подложени на нещо здраво?
Отговори

VKotev снимка VKotev 06 февруари 2018 - 09:01

канала е лесната част от работата, в гаража имам. повече ме притеснява, дали ще успея да намеря стартера и да го сваля. ще изчакам да се постопли малко навън и ще опитам. искаше ми се да имам от онези снимки дето показват разположението на частите от двигатела, нещо като скица беше, преди години съм виждал, но за съжаление в интернет не намирам нищо.
Отговори

pop stavri снимка pop stavri 06 февруари 2018 - 10:17

Здравей колега,

Погледни тук, може и да ти е от полза. Иначе с малко търсене в Гугъл съм сигурен, че ще намериш и снимки.
Отговори

Коцето снимка Коцето 06 февруари 2018 - 11:37

 VKotev, на 05 февруари 2018 - 16:58, каза:

Така, колеги, днес се върнах от майстор и ме посъветва да карам така докато не покаже пак този дефект с запалването. Междувременно говорих с познат на бащата, отново майстор, който може да отремонтира стартера, но няма условия за работа(канал) и каза, че ако му го сваля и отнеса в тях ще го оправи. посъветвайте ме, моля ви!

Така и не си описал какви са симптомите, в 99% от случаите обаче стартера трябва да се свали. Можа да се мине само със смяна на четки, но и в този случай се преглеждат втулките, връзките, бендикса и др, абе иска си сваляне.
Ето го стартерът: https://www.youtube....h?v=baf_5htegjg , как се сваля: https://www.youtube....h?v=kTDljwlkNM8
Как търсите бе хора?
Мнението беше редактирано от Коцето: 06 февруари 2018 - 11:45
Отговори

VKotev снимка VKotev 06 февруари 2018 - 11:47

 pop stavri, на 06 февруари 2018 - 10:17, каза:

Здравей колега,

Погледни тук, може и да ти е от полза. Иначе с малко търсене в Гугъл съм сигурен, че ще намериш и снимки.




Благодаря много, колега! точно от подобно нещо имах нужда . след малко ще опитам да го сваля :)
Отговори

VKotev снимка VKotev 06 февруари 2018 - 13:35

току що се връщам от двучасови главоболия. колеги, стартера е на такова место, че вторият(горният) болт на захващенето няма никакъв достъп нито отгоре нито на канал, и свалянето му може да стане евентуално ако разглобя цялата дясна страна и бръкна с еднометрова наставка на гидорията. по-горните клипчета нямат нищо общо с реалното демонтиране на стартер на корсата с този двигател. за астра или векрта може би, но за моето купе с тоя двигател - почти невъзможно за човек с средни технически познания.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg