Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

агу без плочка?

peponio снимка peponio 20 юли 2005 - 23:42

значи имам една газеница и се замислям да я слагам,но съм решил да е без плочка а с щуцери директно на кутията над дюзата(ц18нз),виждал съм на други коли по-този начин направено и се чудя дали ще има някакви проблеми :unsure: плочката знам че е стеснена в средата с цел да се засмуква по-добре газта,а ако е без плочка... :mhihi: ако някой има опит да сподели
Отговори

peponio снимка peponio 21 юли 2005 - 13:42

айде народе давай мнение че в понеделник май ще е операцията :unsure:
Отговори

fanatic снимка fanatic 21 юли 2005 - 14:23

Аз ъм пробвал без плочка, но е вероятно да даде проблем. Нещо не се завихря ли не знам какво ама не върви а и доста харчи. А и там има дупчене май та не знам дали ще стане.
Отговори

peponio снимка peponio 21 юли 2005 - 15:08

точно така,плочката прави някакво завихряне и газта постъпва по-лесно в смукателя,имам двама познати с агу на този принцип и на единия си е ок,а на другия прави мизерии затова и аз се чудя какво да правя
Отговори

fanatic снимка fanatic 21 юли 2005 - 15:12

Е сложи си плочка, ще си спестиш много ядове по нататък и не малко пари. Аз не знам колко ще ти вземат за плочката но поне ще стане като хората. Другата ми кола е дупчена ама тя е карбуратор и там няма проблеми даже е много по добре ама тук не става добре.
Отговори

peponio снимка peponio 21 юли 2005 - 16:16

този замисъл е с цел да не се намаля ф-то на всмукателя и съответно количеството на постъпващия въздух ;) нали се сещаш какво имам предвид,да не се налага като някой рацери да свалям плочката на газта преди гонка :unsure:
Отговори

fanatic снимка fanatic 21 юли 2005 - 16:23

Е не знам аз когато слагах газ не съм пипал нищо абсолютно. Въздуха си е колкото си е бил преди това единствено се заигравах с газта докато се получи каквото исках. Сега като си я карам на бензин върви без грешка. Не съм намалявал нищо от никаде. Единственото което се пипа при нужда е че от различните бензиностанции сипвам различна газ и на место оборотите са различни и съвсем леко се пипа врътката за работата ня място. Друго нищо не пипам че после никога няма да върви нито на газ нито на бензин.
Отговори

peponio снимка peponio 21 юли 2005 - 17:53

в момента в който сложиш плочката вече си намалил диаметъра на входа на въздуха,защото диаметъра на плочката е по-малък от този на колектора(над монодюзата)и нали се сещаш какво става-все едно някой те е стиснал за шията,ти пак можеш да дишаш ама по-трудно ;)
Отговори

fanatic снимка fanatic 22 юли 2005 - 09:03

Да има го и това въпреки че не е толкова зле както го описа. :D . Моя мотор е пълна и този проблем го няма при моното може би наистина го има.
Отговори

peponio снимка peponio 23 юли 2005 - 09:00

:unsure: :mhihi: :no:
Отговори

imitev снимка imitev 23 юли 2005 - 21:59

peponio, на Jul 21 2005, 03:08 PM, каза:

точно така,плочката прави някакво завихряне и газта постъпва по-лесно в смукателя,имам двама познати с агу на този принцип и на единия си е ок,а на другия прави мизерии затова и аз се чудя какво да правя


Съвременните изпарители са направени да работят по-добре с плочка. Специално моноинжекционите на Опел са си идеални за монтиране на АГУ.

А за карането на бензин и невървенето при стесняване на отвора - кой ще кара на бензин при монтирана АГУ на колата ??? Изобщо даже няма да се сетиш да го направиш!

Аз паля сутрин на бензин да се облажи дюзата докато позагре колицата и цял ден после само на газ... И така 5 г и 150 000 км...
Отговори

peponio снимка peponio 23 юли 2005 - 23:21

imitev, на Jul 23 2005, 10:59 PM, каза:

А за карането на бензин и невървенето при стесняване на отвора - кой ще кара на бензин при монтирана АГУ на колата ??? Изобщо даже няма да се сетиш да го направиш!

при положение че,айде не всяка ама през вечер правим гонки,да няма на газова пръдня да се гоня :lol: газта ми требе като джъткам из градо или като одя некъде да ми е по-евтино :unsure:
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 24 юли 2005 - 07:26

imitev, на Jul 23 2005, 10:59 PM, каза:

А за карането на бензин и невървенето при стесняване на отвора - кой ще кара на бензин при монтирана АГУ на колата ??? Изобщо даже няма да се сетиш да го направиш!

Това означава ли, че като се сложи плочка вървенето на бензин е по-зле от колкото без плочка???
Аз съм се навил при тез цени на бензина да слагам газ, ама ако не мога да се дръпна като хората от време на време и аз не знам кво ще правя :unsure:

пп и още нещо.......Много ли е по-зле динамиката на двигателя на газ с плочка???
Отговори

peponio снимка peponio 24 юли 2005 - 10:31

[quote name='schumi.fan' date='Jul 24 2005, 08:26 AM'] [/QUOTE]
Това означава ли, че като се сложи плочка вървенето на бензин е по-зле от колкото без плочка???
Аз съм се навил при тез цени на бензина да слагам газ, ама ако не мога да се дръпна като хората от време на време и аз не знам кво ще правя :unsure:

пп и още нещо.......Много ли е по-зле динамиката на двигателя на газ с плочка??? [/quote]
че е по-зле по-зле е,не е болка за умиране,но ако участваш в гонки несъмнено ще пречи доста плочката,ако ли не,слагай си я и карай с нея хората не напразно са я измислили,ама ние нали сме си тарикати.... :mhihi:
Отговори

2000_16v снимка 2000_16v 24 юли 2005 - 12:39

Е, то не може и "онова до края ... и душата в рая"... :D Прецени си дали колата ти е повече за гонки или ти трябва да си вършиш работа целодневно. Вярно, има нещо такова със стискането за гърлото, но то при нормална експолатация е незначително. Усеща се ако почнеш яко да цедиш до 6 хил/об на гонка с равностойни автомобили. А иначе при нормално каране и улично изпреварване няма проблем.
И при мен стоеше тая дилема ама като претеглих нещата и трябваше да избера дали да си правя кефа за по няколко минути вечер и да ходя с празен джоб и пеш през останалото време или пък да не се гонкам много-много с "големите батковци" обаче да си ходя навсякъде с колата и да не ми пука колко гори ....... и ....... познайте кое предпочетох... B)

пп: повечето истински рацери с мощни и направени коли си ги ползват само по предназначение, а за ежеднението си имат други "бръмчилки". Това за мен е най-удачното решение, стига разбира се, човек да може да си го позволи... :unsure:
Отговори

FeNa_Xa_Xo снимка FeNa_Xa_Xo 24 юли 2005 - 19:17

Напълно съм съгласен със 2000_16v.Първо трябва да прецениш за какво ще я ползваш тая колица защото изглежда че тази схема която мислиш ти нещо и куца.
Отговори

ГостAmbarev_* 24 юли 2005 - 19:29

ако си решил да слагаш газ на тази астра където беше днес с нея мн ще се разочаровам ... астрата найстина навървява много и има вариант само да я развалиш !!! :unsure:
Отговори

imitev снимка imitev 26 юли 2005 - 09:12

peponio, на Jul 23 2005, 11:21 PM, каза:

при положение че,айде не всяка ама през вечер правим гонки,да няма на газова пръдня да се гоня :lol: газта ми требе като джъткам из градо или като одя некъде да ми е по-евтино :unsure:


И какъв ти е в случая проблема че не схващам ???

Купи си още една кола да си "джиткаш" из града с нея и нямаш проблеми...

А всичко останало си е почесване на пръстите по форумите - или си слагай газ или не.

Не смятам че ще навиеш някой газаджия да ти пробива инжекциона за да ти слага щуцери...

Пък и като те чета все още имаш повече желание да се "рендосваш" отколкото да "джиткаш". Когато "джиткането" стане преобладаващо си монтирай АГУ ;)
Отговори

peponio снимка peponio 27 юли 2005 - 00:10

И какъв ти е в случая проблема че не схващам ???
Купи си още една кола да си "джиткаш" из града с нея и нямаш проблеми...
А всичко останало си е почесване на пръстите по форумите - или си слагай газ или не.
Не смятам че ще навиеш някой газаджия да ти пробива инжекциона за да ти слага щуцери...
Пък и като те чета все още имаш повече желание да се "рендосваш" отколкото да "джиткаш". Когато "джиткането" стане преобладаващо си монтирай АГУ ;) [/QUOTE]


колега аз не се чудя дали да си слагам,аз съм решил само че не знам кой от двата начина да избера и затова в крайна сметка ще пробвам и двата и ще сравнявам резултатите ;) а колкото до кола за джиткане ако имах кинти за още една с удоволствие щях да си купа :unsure:

бтв: в момента в който усетя че си чеша пръстите само тук веднага ще напусна форума :mhihi:
Отговори

imitev снимка imitev 27 юли 2005 - 15:36

2000_16v, на Jul 24 2005, 12:39 PM, каза:

колега аз не се чудя дали да си слагам,аз съм решил само че не знам кой от двата начина да избера и затова в крайна сметка ще пробвам и двата и ще сравнявам резултатите icon_wink.gif а колкото до кола за джиткане ако имах кинти за още една с удоволствие щях да си купа

бтв: в момента в който усетя че си чеша пръстите само тук веднага ще напусна форума


Смесителя представлява тръба на Вентури, която осигурява разреждане в първата степен на изпарителя пропорционално на скоростта на потока минаващ през смесителя.

Подобен ефектн можеш да получиш и чрез щуцери, поставени в най-тясната част на дифузьора на моноинжекциона. Затова казах че няма да се навият майсторята да ти пробиват корпуса.

Варианта с тръбичките пуснати във капака на моноинжекциона няма да ти даде приличен резултат на газ според мен, но можеш да опиташ...

Както вече написах - съвременните изпарители работят най-добре със смесител тип плочка. За моното на Мултек има плочки с различен размер на отвора. Ако искаш да ти върви на макс на бензин - вземи си най-широката и пробвай. Обаче най-вероятно няма да върви с нея добре на газ.

Ако искаш да върви и на газ и на бензин еднакво - сложи си газов инжекцион. Тогава съвсем няма да се сетиш да превключваш на бензин.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg