Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Реотан на задното стъкло - антена ?

tcetzo снимка tcetzo 24 януари 2009 - 17:10

Значи колата е Опел Вектра Б комби. И идеята ми е дали мога да направя нагреватела на задното стъкло антена ?
По скоро драмата е, че се губят радио станциите и просто искам да ги вържа успоредно двете.
Отговори

vankis снимка vankis 24 януари 2009 - 17:37

Мисля , че може да се реализира.
На Омега А оригиналната антена е като нагревател и минава по ръба на предното стъкло.
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 24 януари 2009 - 17:42

давайте връзвайте ! :wall:
Отговори

VectraB снимка VectraB 24 януари 2009 - 17:52

А на VectraB седан си е така Фабрично, с антенен Усилвател. Както знаете няма външна антена. Мисля че и тези с външна антена имат усилвател, но не съм 100% сигурен.
Отговори

tcetzo снимка tcetzo 24 януари 2009 - 18:56

Всъщност, както писах по горе, проблема е че се хващат лошо радиостанциите. И това е проблем който забелязох преди около месец.В никакъв случай не е от приемника (тестван е на други коли).Прегледах всички връзки, изглеждат си ОК. Но ми направи впечатление, че кабелът от към външната антена е черен, а от към приемника сив ?! Възможно ли е да имам някакъв преход някъде, който се е разкачил ?
Отговори

VectraB снимка VectraB 24 януари 2009 - 19:03

Със сигурност има, но къде и дали се е разкачил не знам. Мисля че е малко вероятно да се разкачи.
Но има и още нещо, за което се сещам. Да не си резнал захранването за Антенния усилвател, за да не ти изчезва датата на дисплея ?
И другото което се случи при мен, е че прекъсна в сивия ъглов куплунг, при радиото.
Отговори

tcetzo снимка tcetzo 24 януари 2009 - 19:13

 VectraB, на 24 Jan 2009, 07:03 PM, каза:

Със сигурност има, но къде и дали се е разкачил не знам. Мисля че е малко вероятно да се разкачи.
Но има и още нещо, за което се сещам. Да не си резнал захранването за Антенния усилвател, за да не ти изчезва датата на дисплея ?
И другото което се случи при мен, е че прекъсна в сивия ъглов куплунг, при радиото.


Там е проблема,че нищо не е рязано. Проблем с дисплея нямам. Както казах това се появи преди около месец. Възможно ли е този антенен усилвате да е "дал фира" ? А дори и да е прекъснат "сивия ъглов куплунг", как мога да го установя ?
Отговори

elozew снимка elozew 24 януари 2009 - 19:36

На моята Астра Ф комби има преходна букса под мокета вляво от педала на съединителя почти до гредата. Беше се намокрила и не контактуваше при което радиото приемаше много лошо.
Отговори

tcetzo снимка tcetzo 25 януари 2009 - 19:44

А някой знае ли къде се намира този "антенен усилвател" ?
Отговори

nikal снимка nikal 28 януари 2009 - 12:03

Обикновенно го слагат в основата на антената,на тавана между кората и покрива.
Отговори

doolettle снимка doolettle 28 януари 2009 - 18:20

 vankis, на 24 Jan 2009, 05:37 PM, каза:

Мисля , че може да се реализира.
На Омега А оригиналната антена е като нагревател и минава по ръба на предното стъкло.

На някои омеги А има антени и на задното стъкло и пресичат реотаните перпендикулярно. Има и такива при които антената е в тавана + усилвател като всички др. Пуснах такава тема преди да спре форума (исках да махна моята автоматична и да я направя на задното стъкло) и там имаше някои интересни мнения (мисля че беше в раздел "ел системи") но на мен ми е много интересно защо на един модел слагат 4 вида различни антени (впредвид омега А)

Ето я темата: http://www.opelclub....showtopic=51995
Отговори

zheleznia снимка zheleznia 28 януари 2009 - 19:09

На ВектраБ комби също има преходник на антената и се намира долу вляво /зад лоста за отвряне на предния капак/ в снопа с кабели. Достъпа до там е след като се извади уплътнението на вратата в тази част и се махни черния капак/във вид на кутия/ вляво от педалите. На ВектраА се намира на същото място и на старата ми кола след като пуснах нов удължител на кабела всичко се оправи. Такива удължители се продават в доста магазини за електроника и не са и кой-знае каква цифра, така че не ти пречи да опиташ и да видиш какъв ще е ефекта.
Отговори

bboiuv снимка bboiuv 30 януари 2009 - 15:25

Здравей, колега
Аз току що реших проблема с лошото приемане на станциите!!!
Около 6 месеца се чудех каква може да е при4ината и най-накрая установих:беще се прекъснала/отлепила/ буксата на антената или по-точно централния кабел. Накратко как да провериш:
1.Изваждаш касетофона/плеъра
2.Изваждаш буксата на антената
3.Внимателно я разглобяваш/аз използвах тънка отвертка и клещи/.
4.Проверяваш дали централното кабелче/незнам как се казва/ е запоено, ако не го запояваш или закрепваш.
5.Сглобяваш буксата и си готов
На мен ми отне около 20 минути
Успех и пиши дали си успял!
Отговори

tcetzo снимка tcetzo 31 януари 2009 - 11:06

Така. Въпросният преход го намерих.
Но явно проблема не е там.Интересното е че пак се свързват два сиви кабела,а от към антената е черен.Това означава че има още един преход някъде.Някой има ли идея къде ???
преход
Отговори

CH_M снимка CH_M 08 февруари 2009 - 14:07

Колега ,спави ли се с проблема ? Ако не си ,доколкото разбрах до тук кабела който влиза в буксата на касетофона е с черен цвят , а долу в ляво на снимката коята си дал сбуксите са сиви .Ако наистина етака бъркаш по-надълбоко в отвора за радиото и издърпваш внимателно кабела на антената навън - най вероятно е снаден с това черно парче и може там при връзката да е проблема .Успех и пиши за резултата !
Отговори

h8r снимка h8r 08 февруари 2009 - 14:36

Ако просто не ти се занимава купи си една по хубава антена която да си сложиш вярно ще дадеш някой лев повече но няма да е занимаваш да търсиш букси и какво ли не ! аз така направих с стария опел също не ловеше хубаво и пращеше опитах се да открия проблема но беше много връткане та баща ми купи някаква антена дето си я лепнах над огледалото тя си има усилвател всичко това също е изход !
Отговори

tcetzo снимка tcetzo 08 февруари 2009 - 15:10

Ми, честно казано още не,не ми е останало време. Значи проблема е следният: от радиото излиза сиб кабел. Минава през въпросния преход от снимката и продължава пак сив. Но интересното е, че откъм антената, която е на тавана е черен !? Което означава, че има още един преход някъде. Но още по интересното е, че пак откъм антената заедно с въпросния черен кабел,върви и едно тънко кабелче, което и идея нямам за какво е. Един колега по горе пише, че "антенният усилвател" бил някъде по тавана около антената - свалял съм тавана не е там. Но е фак, че има още една букса някъде ?! Ако някой има идеи......ще пие много бира :61:
Отговори

h8r снимка h8r 08 февруари 2009 - 18:58

Демонтирал ли си цялата антена тотално ? тя нали има тяло това черото на което навиваш антената най вероятно вътре е усилвателя . Този тънък кабел най вероятно е за антенния усилвател. Имам предложение за теб относно букси и какво ли не . Значи вземи си един мултицет със тутурутка и се опитай да проследиш кабелите . Виж звънни ги дали ще свирне навсякъде ако свирне навсякъде значи проблема не ти е в кабелите а в антената . Ако имаш питане пиши пак но пробвай това което ти казах да си сигурен че не е букса или някоя снадка !
Отговори

небосвод снимка небосвод 22 ноември 2009 - 00:43

 h8r, на 08 Feb 2009, 14:36, каза:

Ако просто не ти се занимава купи си една по хубава антена която да си сложиш вярно ще дадеш някой лев повече но няма да е занимаваш да търсиш букси и какво ли не ! аз така направих с стария опел също не ловеше хубаво и пращеше опитах се да открия проблема но беше много връткане та баща ми купи някаква антена дето си я лепнах над огледалото тя си има усилвател всичко това също е изход !

Каква е тази антена , която са ти купили?И колко е голяма , че си я лепнал над огледалото?
Отговори

Toshe снимка Toshe 11 декември 2009 - 12:45

Колега на една Астра Ф имах подобен проблем.
Оказа се че се е прецакал антенния усилвател.
Намира се точно под антената в тази черната основа.
Та изолирах усилвателя с едно кабелче замостих от
антената направо на изхода на усилвателя и....
О чудо радиото заработи перфектно.

Та това е от моя опит.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg