Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Горещ Z14XEP звучи като дизел

viktor123 снимка viktor123 26 април 2010 - 15:10

Здравейте колеги, от няколко дена двигателя на Астрата трака като дизелов също като на този човек качил видеото http://www.youtube.com/watch?v=S6gVxLbGzK4...feature=related
Имате ли идеи от какво е?
Благодаря! :)
Отговори

overkill снимка overkill 26 април 2010 - 16:02

#
philnesss for anyone who thinks this is a normal sound.. u are a retard. my barina makes this same sound. mechanic said the crankshaft has come away from the bearings and the only way to fix it is to get a new engine.. apparently. 5 months ago


Tова е един от постовете под подобно клипче !!!
Доколкото успявам да хвана че за нещо нередно на коляновия вал с некви лагери !!!
Мнението беше редактирано от overkill: 26 април 2010 - 16:06
Отговори

viktor123 снимка viktor123 26 април 2010 - 19:27

Поразрових се из нета , доста хора имат сащия проблем но никой май не се е преборил или поне не е споделил нищо.
Отговори

overkill снимка overkill 26 април 2010 - 20:22

Toя двигател с верига ли е или с ремък???

Mда поразрових из нета да се поинформирам и разбрах че двигателчето е с верига и се слага май след 2004 година на Астра и Корса ,и май проблема ще ти е от веригата ,разрових се из английските форуми че малко го поназнайвам ингилизкия та там имаше не един и два примера за такива звуци при тоя двигател и то на сравнително нови двигатели на малко километри и всички сочиха като проблем веригата ,която в И бей я зърнах за около 75 паундчета

http://cgi.ebay.co.uk/Vauxhall-Tigra-1-4-Z...=item2c52212ff1

Айде и дано съм ти бил полезен и да си оправиш колицата бързо че да и се радваш пак

Ето ти и малко четиво ако требе некой с приличен английски че и аз не хващам всичко да ти го преведе и особенно мнението на потребителя COXY9374 !!!

http://www.astraowne...ead.php?t=50136
Мнението беше редактирано от overkill: 27 април 2010 - 01:59
Отговори

overkill снимка overkill 27 април 2010 - 02:02

Дано това което намерих ти помогне!!
Успех :mhihi:
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 27 април 2010 - 09:32

Ако мотора трака само когато е горещ, няма начин това да е от верига.Смени маслото като за начало и пак пиши.
Отговори

viktor123 снимка viktor123 27 април 2010 - 18:17

 overkill, на 27 Apr 2010, 3:02, каза:

Дано това което намерих ти помогне!!
Успех :mhihi:


Благодаря ти, много ми помогна!
И аз изнамерих разни мнения тук там даже един беше написал, че като си сменил веригата и спряло да трака.
Ако е само тракането и зная че нищо друго няма да се случи изобщо няма да бера грижи ама имам чувството че и вибрациите от мотора са повечко от преди и това ме притеснява.Утре ще ч закарам в сервиз пък да видим....

 Rosen Popov, на 27 Apr 2010, 10:32, каза:

Ако мотора трака само когато е горещ, няма начин това да е от верига.Смени маслото като за начало и пак пиши.


Това ми беше първата работа,но никаква промяна
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg