Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Странно хлопане в задницата на Вектра Б

nedyalkov снимка nedyalkov 18 август 2011 - 12:56

Здравейте Колеги,
Автомобила е Вектра Б - X20DTH. Незнам дали това е правилното място за темата и все пак, преди няколко дни реших да се разходя с колата в планинските гори около София. Покарах известно време 2-3 км нагоре, по черен доста неравен път като доста внимавах (основно на 1-ва и 2-ра предавка) и на връщане изведнъж се появи някакво страно хлопане в задната част на колата, сякаш нещо се е откачило и при заклащане се удря, някъде. Иначе преди около два месеца съм сменил тампоните на стабилизиращата щанга, предните тампони (втулки) на задните носачи, както и ударните тампони на амортесьорите и колата заспа. Сега като минавам през неравности се усеща само това хлопане (сякаш някъде в задната дясна част около багажника), което се усеща по-високо. При преминаване през легнали полицаи например хлопането не се появява?
Дайте някаква идея какво би могло да се откачило или скъсало, защото аз не мога даразбера?
:helpsmilie:
Отговори

barezz снимка barezz 18 август 2011 - 12:58

Откачено гърне? или просто изместено и бие някъде..
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 18 август 2011 - 13:05

Залагам пак на тампони на стабилизиращата щанга отзад или дефектирала част.Моята също смених всички неща няма оправия за жалост!!Трябва да се смени стабилизираща щанга с нова,може също и задните биалетки но ме съмнява.
Отговори

nedyalkov снимка nedyalkov 18 август 2011 - 14:19

 barezz, на 18 август 2011 - 12:58, каза:

Откачено гърне? или просто изместено и бие някъде..


Ами всъщност като се замисля сега може и да е това, дано да е това. От толкова вдълбаване в окачването за това не бях се сетил. Благодаря много за отговора, ще проверя и ще пиша после дали от това е хлопането!
:thu:
Отговори

nedyalkov снимка nedyalkov 18 август 2011 - 14:24

 BatSlav, на 18 август 2011 - 13:05, каза:

Залагам пак на тампони на стабилизиращата щанга отзад или дефектирала част.Моята също смених всички неща няма оправия за жалост!!Трябва да се смени стабилизираща щанга с нова,може също и задните биалетки но ме съмнява.


Както писах по-горе колата се държи стегнато като минава през неравности. Тропането (хлопането) идва от по-високо и най-вероятно ще се окаже откачено гърне или изместено гърне, защото шумът е точно такъв!
:61: :doh:
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 18 август 2011 - 14:29

Амортисьор или скасана скоба на щабилизираща щанга!
Отговори

nedyalkov снимка nedyalkov 21 август 2011 - 19:22

 Николай Коев, на 18 август 2011 - 14:29, каза:

Амортисьор или скасана скоба на щабилизираща щанга!


За момента все още не мога да открия причината за тропането (хлопането) отзад. Ходих в сервиз гледаха сваляха гумите, огледаха амортесьорите, ходовата част и единственото, което откриха бяха откачени скоби на задната броня и десният заден подкалник се беше огънал към гумата и при неравности опираше в нея. Мислехме, че от това идва хлопането, но уви не, шума (хлопането) си остана и след като затегнаха бронята и подкалника.
Моля, дайте някакви идеи, защото моите вече се изчерпаха?
Тропането се чува в движение при неравноси, когато колата се разклати (нагоре надолу) и звучи сякаш нещо се е откачило или скъсало и удря в пластмаса или метал!
Когато е на място колата, колкото и да я бутам и клатя, тропане не се чува?
:helpsmilie:
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 21 август 2011 - 19:29

Свалихте ли амортисьора или на око.Според мен е от тампоните на стабилизиращата щанга!
Отговори

tim снимка tim 21 август 2011 - 21:27

Нямаш си представа какво тракане пада от тампона на съб. щанга. Хвани здраво щангата и дърпай бутай. Преди месец имах същия проблем.
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 21 август 2011 - 22:30

За амортисьора лесно се разбира като дигнеш колата на крик и с една тръба надигаш гумата и я пускаш рязко,ако изтропа значе е за смяна!
Отговори

nedyalkov снимка nedyalkov 22 август 2011 - 09:03

 BatSlav, на 21 август 2011 - 19:29, каза:

Свалихте ли амортисьора или на око.Според мен е от тампоните на стабилизиращата щанга!



Амортесьора не е свалян, но колата беше вдигната на крик, като първо се пробва с разклащане на гумата във всички посоки, след което гумата беше свалена и амортесьора беше огледан. Иначе както писах тампоните на стабилизиращата щанга ги смених преди около 2 месеца! Тогава бяха свалени и двата амортесьора и им бяха сменени и удърните тампони (отгоре), след което колата не тропаше абсолютно никаде и така до преди седмица, когато от нищото се появи това хлопане!
:sad:

 Николай Коев, на 21 август 2011 - 22:30, каза:

За амортисьора лесно се разбира като дигнеш колата на крик и с една тръба надигаш гумата и я пускаш рязко,ако изтропа значе е за смяна!



Ще го пробвам и това с тръбата, защото вече нямам идея какво друго може да е?
:unsure:
Отговори

tim снимка tim 22 август 2011 - 09:07

 nedyalkov, на 22 август 2011 - 08:59, каза:

Иначе както писах тампоните на стабилизиращата щанга ги смених преди около 2 месеца!
:sad:

Не е въпроса в тампоните а в стягането им,разхлабват ли се , уляга гумата ли не знам ,но мойте три пъти ги притягахме.Имах чувство че се разпада колата.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 23 август 2011 - 10:52

Най лесно се разбира като го свалиш от пружината,по другия начин поне за мен е относително.Моите предни амортисьори като ги свалих с пружините бяха като нови,но като махнах пружините беше трагедия.
Отговори

nedyalkov снимка nedyalkov 28 август 2011 - 16:35

Проблема с тропането е локализиран. Оказа се, че десният заден амертосьор е поомекнал явно и при леки неравности потропва горе в отворено (крайно) положение. Сега остава единствено да бъде заменен с нов. Обаче ще поизчакам малко, че комплекта газови амортесьори не е съвсем евтин.
:sad:
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 28 август 2011 - 16:50

 nedyalkov, на 28 август 2011 - 16:35, каза:

Проблема с тропането е локализиран. Оказа се, че десният заден амертосьор е поомекнал явно и при леки неравности потропва горе в отворено (крайно) положение. Сега остава единствено да бъде заменен с нов. Обаче ще поизчакам малко, че комплекта газови амортесьори не е съвсем евтин.
:sad:

Както и си мислех ,че амортисьорите са за смяна.Нови са от 60 лв.до колкото иксаш.Билщайн задни маслени 69 лева.Успех.
Отговори

nedyalkov снимка nedyalkov 29 август 2011 - 10:11

 BatSlav, на 28 август 2011 - 16:50, каза:

Както и си мислех ,че амортисьорите са за смяна.Нови са от 60 лв.до колкото иксаш.Билщайн задни маслени 69 лева.Успех.


Колега, къде мога да ги намеря "Билщайн" маслените амортисьори при тази цена?
:25:
Мнението беше редактирано от nedyalkov: 29 август 2011 - 10:12
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 29 август 2011 - 14:37

Тази цена ми дадоха в Люлин в едно магазинче,където си взех моите амортисьори(предните).Ще пробвам да ти намеря карта(по карта се намира в Люлин 10 част на светофара на магазин зона си наляво после 2 във дясно и малко по нататък се намира въпросното магазинче....голяма пояснение) или телефон(не можах да намеря).Каяба също са добри,каквито и да вземеш пак ще са подобри от старите :biggrin: .
Мнението беше редактирано от BatSlav: 29 август 2011 - 14:43
Отговори

bili4652 снимка bili4652 29 август 2011 - 19:06

Че много добра цена са ти дали колега? Аз преди около 2 години сменях предните газови на Билщайн и цената беше 96 лв. бройката. А задните ми ги предлагаха за порядъка 100 и нещо. А този магазин няма ли сайт или могат ли да пращат по куриер?
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 29 август 2011 - 19:54

Говорим за маслени амортисьори!!Миро(Екстремиста да каже къде се намира или брат му Ники).
Отговори

nedyalkov снимка nedyalkov 31 август 2011 - 11:09

 BatSlav, на 29 август 2011 - 14:37, каза:

Тази цена ми дадоха в Люлин в едно магазинче,където си взех моите амортисьори(предните).Ще пробвам да ти намеря карта(по карта се намира в Люлин 10 част на светофара на магазин зона си наляво после 2 във дясно и малко по нататък се намира въпросното магазинче....голяма пояснение) или телефон(не можах да намеря).Каяба също са добри,каквито и да вземеш пак ще са подобри от старите :biggrin: .


Тъй като и аз в момента се подвизавам в "Люлин", само едно уточнение за магазина, от къде се идва за да се завие на ляво при магазин "Зона". По бул. "Сливница" (от Центъра) ли се идва или от другаде?
:good:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg