Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Opel Vectra A 1.6i

alex4409 снимка alex4409 06 октомври 2011 - 19:38

Здравейте имам два проблема, които отлагам от доста време и не мога да реша.

Първия се появи по- скоро. При него във високите обороти, колата няма никаква мощност нито на бензин, нито на газ. Може би някъде над 3500об, колата все едно е на едно място. От началото се появи на 3та скорост, на 2ра горе долу държеше. А на 3та не можех да изпреваря тирове по магистралата. Първо се появи проблема, когато отидох до София. Преди съм вдигал 150-160, а (преди месец) не можех да вдигна повече от 130 с крака до долу. На 3та, както изпреварвам по принцип, защото са дълги скоростите, след 80км/ч като натисна газта до долу пак нищо, няма никой. Сега на 2ра ускорявам на до 50 и спира, пак няма никой, а преди на газ 2ра 100км/ч. Разликата е огромна. Описвам малко по- разбъркано проблема, ама не съм голям разбирач, имам само наблюденията върху колата, докато я карам.

Вторият проблем е по- стар. И се появи след слагането на газовата уредба преди 1/2 година. На моменти, не знам заради какво може да е. На газ започват да ми падат оборотите и гасне колата, а като сменя на бензин ми вдига оборотите до 3-4000 или минимум 2000об. И това е постоянно като влезна в задръстване и трябва постоянно да форсирам колата. Но този проблем се проявява периодично. Ту изчезва ту се появява? Не знам дали не може да е от газта, която зареждам. Вчера заредих от Шел и се появи този проблем, а по принцип зареждам от ОМВ

P.S. Не знам дали е в правилния раздел темата, но ви моля, ако не е да я преместите в правилния, а не да я трия.

Благодаря Ви
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 06 октомври 2011 - 20:28

Колега, светвала ли е лампичката на чека?
Ако имаш време, мини някой път през седмичните срещи, може да я огледаме на място
и да се опитаме да помогнем :icon_wink2:
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 06 октомври 2011 - 22:21

Като за начало и за твое успокоенме откъм финикойски знаци мерни компресията.
Отговори

alex4409 снимка alex4409 06 октомври 2011 - 23:06

Когато карам на бензин ми светва лампичката за чека, на газ не. Утре ще измеря компресията и ще кажа какво е състоянието. Благодаря
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 07 октомври 2011 - 16:19

Първо и забождаш кламер за самодиагностика или отиваш на някоя от срещите за да ти помогнат колегите. За гасненето на газ и форсирането след това на бензин и забождаш едно емулаторче и проблема се решава. Я за проба и откачи ламбда сондата и покарай малко така!
Поздрави :icon_wink2:
Отговори

alex4409 снимка alex4409 07 октомври 2011 - 18:38

 Rosen Popov, на 07 октомври 2011 - 16:19, каза:

Първо и забождаш кламер за самодиагностика или отиваш на някоя от срещите за да ти помогнат колегите. За гасненето на газ и форсирането след това на бензин и забождаш едно емулаторче и проблема се решава. Я за проба и откачи ламбда сондата и покарай малко така!
Поздрави :icon_wink2:

Ще дадеш ли малко обяснения за това емулаторче, другото по- горе ми е ясно и в почивните дни, като имам малко свободно време ще пробвам. За това емулаторче, къде се включва и какво прави, какво да очаквам?
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 07 октомври 2011 - 22:23

Симулира коректна работа на ламбда сондата, за това ти предложих първо да я откачиш и да се убедиш, че проблема изчезва. Връзването му към инсталацията му е елементарно. Цената му е към 15 лв. и е придружено със схема, с която може да се справи всеки лаик. Ако видиш затруднения ми пиши ЛС и аз ще ти го вържа напълно безплатно :icon_wink2:
Отговори

alex4409 снимка alex4409 09 октомври 2011 - 12:44

При забождането на кламера показва грешка 44 и 45- което е бедна и богата смес на ламбда содната и колегата ще се окаже прав. Мисля, че колата е в авариен режим и ми е вдигнала разхода. Както казва колегата мога да сваля за малко сондата и после едно емулаторче.
Мнението беше редактирано от alex4409: 09 октомври 2011 - 12:47
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 09 октомври 2011 - 14:38

Само да уточним, че емулатора и откачането на сондата са "благоприятни" единствено за каране на газ! Карането на бензин с развалена сонда е неблагоприятно за джоба-вдига разхода, без други последствия. Между другото каране с откачена сонда е за предпочитане, спрямо каране с развалена такава.
Поздрави и Успех!
Отговори

alex4409 снимка alex4409 21 октомври 2011 - 23:27

Здравейте, момчета реших проблема. И все пак реших да споделя къде е бил той. Първо, което разбрах, че за моноинж. като моята няма голяма полза да се слага емулатор.
А моят проблем с мощността се оказа, запушено гърне. И като смених, махнахме и катализатора, че имаше някакви проблеми с него. А гърнетата бяха се запушили до горе с някаква "вата" до колкото разбрах и о там е бил проблема. Сега да чукам на дърво, всичко е бомба върви си нормално.
Благодаря Ви на всички.

P.S Интересувам се от нещо за колата. Купена е 2000г от Германия на 65х. км. сега е на 85. Тука не е каране 6-7години изобщо, преди 2години започнахме да я караме пак. Сменени са и всички консумативи, но все по- често започнаха ад излизат такива проблеми. Та въпроса ми беше, тъй като гледам, че вътре е доста запазена, дали е възможно да е на реални км. и има ли нещо, по което мога да добия представа дали е близко до реалните? От чисто любопитство питам.

Поздрави
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg