Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

проблеми с оборотомера

Гостsnake_* 31 март 2005 - 16:43

здравейте.имам малък проблем с оборотомера на калибрата.Стрелката непрекъснато подскача нагоре-надолу.двигателя си работи в нормални обороти но стрелката откача.някой ими ли представа от какво може да е този проблем.
Отговори

viking снимка viking 03 април 2005 - 15:42

:thu: и МОЯ НА ВЕКТРАТА е малко шантав,понякога показва повече обороти отколкото са в момента,обаче установихме със сигурност че е от уреда на таблото защото я вързахме към тестер и на него показваше реалните обороти! прави го много рядко за кратко време но дразни
Отговори

Гостsnake_* 03 април 2005 - 15:57

абе той моя непрекъснато прави така, и въобще не отчита оборотите.а някой има ли представа дали оборотомер от друг опел, който е до 7000 оборота, ще стане на калибрата, защото тя е до 8000 и се чудя
Отговори

Гостastra power_* 04 април 2005 - 09:18

по-добре първо провери жилото на оборотомера, а иначе като има 1000 оборота по-малко, как мисли, че ще ти отчита правилно?
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 04 април 2005 - 13:37

Оборотомера няма жило, електрически сигнал ходи до него.

Сигурно има лош контакт нямкъде, особено по куплунзите на таблото отзад.
Отговори

Гостsnake_* 04 април 2005 - 13:59

абе той е електронен наистина.Разглабях таблото и проверих всички връзки,ама са си наред.казаха ме, че самия уред на оборотомера се е развалил.някой има ле представа къде мога да намеря такъв?
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 04 април 2005 - 14:08

Виж на Симеон :thu:
Отговори

cvetoslav снимка cvetoslav 04 април 2005 - 19:59

Провери си масите които са хванати някъде на магистралата на бензина над дюзите, там някъде има два кабела които са хванати на маса като се разхлабят оборотомера започва да подскача като луд аз съм го имал този проблем и беше от там. Дано да съм помогнал.
Отговори

Гостvenci-s_* 11 юни 2006 - 19:01

Здравейте колеги,аз имам същия проблем-прави ми впечатление,че при по ниски температури-оборотомера работи нормално,а при топло време-стрелката играе,предимни в първата половина.Бихте ли ми казали откъде постъпва инфо за оборотомера ,по колко кабела и по колко канала.Колата е Вектра-1,6 моно-1989.Благодаря предварително.
Отговори

kleyn снимка kleyn 11 юни 2006 - 19:06

venci-s, на Jun 11 2006, 07:01 PM, каза:

Здравейте колеги,аз имам същия проблем-прави ми впечатление,че при по ниски температури-оборотомера работи нормално,а при топло време-стрелката играе,предимни в първата половина.Бихте ли ми казали откъде постъпва инфо за оборотомера ,по колко кабела и по колко канала.Колата е Вектра-1,6 моно-1989.Благодаря предварително.
 



буксата е една такава широка тя е за лампи по таблото оборотомер ниво на бенза и температура на двигателя първия кабел(кабелна обувка -тя е мъжка) от ляво на дясно е за оборотите . Съжалявам но немога да го обясня по друг начин а нямам схема да покажа :)
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 11 юни 2006 - 21:54

venci-s, на Jun 11 2006, 08:01 PM, каза:

Здравейте колеги,аз имам същия проблем-прави ми впечатление,че при по ниски температури-оборотомера работи нормално,а при топло време-стрелката играе,предимни в първата половина.Бихте ли ми казали откъде постъпва инфо за оборотомера ,по колко кабела и по колко канала.Колата е Вектра-1,6 моно-1989.Благодаря предварително.
 

Обикновена кабела на оборотомера на Вектра 1.6 е свързан към бобината, единствено той е зелен, мисля че на таблото е единствения зелен кабел. Провери да няма лоша връзка някъде. Ако на бобината няма зелен кабел значи идва от ЕКУ (пак е зелен) ама не помня на кой извод беше.
Отговори

stepo3 снимка stepo3 12 юни 2006 - 09:45

А същия проблем, но на дигитално табло?? Понякога изобщо не показва и оборотите...
Отговори

batko32 снимка batko32 12 юни 2006 - 14:26

stepo3, на Jun 12 2006, 09:45 AM, каза:

А същия проблем, но на дигитално табло?? Понякога изобщо не показва и оборотите...
 

От вчера и при мен се приявява такъв проблем....в смисъл след като се запали двигателя....2-3 секунди няма никаква индикация н оборотомера.Но не винаги е така. Обикновенно още с завъртането на ключа оборотомера дава някакви стойности.
П.П.
И аз съм с дигитално табло.
Отговори

damian_bo снимка damian_bo 12 юни 2006 - 16:55

Незнам дали ще съм ви полезен, но на астрата (исузу) оборотомера е вързан към алтернатора. Казаха ми че щом започне да играе оборотомера, значи има проблем с алтернатора (инай-лошото беше, че който ми го каза позна).
Отговори

stepo3 снимка stepo3 12 юни 2006 - 19:46

batko32, на Jun 12 2006, 02:26 PM, каза:

stepo3, на Jun 12 2006, 09:45 AM, каза:

А същия проблем, но на дигитално табло?? Понякога изобщо не показва и оборотите...
 

От вчера и при мен се приявява такъв проблем....в смисъл след като се запали двигателя....2-3 секунди няма никаква индикация н оборотомера.Но не винаги е така. Обикновенно още с завъртането на ключа оборотомера дава някакви стойности.
П.П.
И аз съм с дигитално табло.
 


Хари, при теб като започне да отчита прави ли подскачания или само започва да ти отчита по-късно?
При мен се получават най-различни неща. Или след даване на контакт след като се изтества повече не се показва като запаля (понякога се появява по време на движение изведнъж), или показва големи стойности и играе с големи стъпки нагоре-надолу. Забелязах, че понякога, когато отчита точно, след края на друга консумация се заиграва - например след като се вдигне прозореца догоре и оборотомера подскача (както и осветлението на таблото). Много объркано го написах, но проблемът е дразнещ.
Отговори

ГостPMG_* 12 юни 2006 - 20:25

damian_bo, на Jun 12 2006, 05:55 PM, каза:

Незнам дали ще съм ви полезен, но на астрата (исузу) оборотомера е вързан към алтернатора. Казаха ми че щом започне да играе оборотомера, значи има проблем с алтернатора (инай-лошото беше, че който ми го каза позна).
 


това е само при дизели :19a:
Отговори

ГостGM-Opel_* 13 юни 2006 - 14:07

Колеги, и аз имах същият проблем, оборотомера подскача, а си подържа нормални обороти. Разпитавах кого ли не от какво може да е това, никой не знае :bravoo: :bravoo: :19a: Закарах я на компютър и като я закачи, графиката на 3-ти цилиндър не беше като на другите 3, а кабела като го доближа до свеща си хвърля искра уж нормално. Майстора свали капачката сложи нов палец, почисти всички кабелчетата да дават хубав контакт и сложи чисто нови свещи купени от магазина на OPEL, между - другото кабелите ми бяха на 1 седмица. Закача я на компютъра същата работа, оборотомера незнай къде се намира (на горе - на долу). Прати ме в един магазин за нови кабели (оръсих се 49.80 лв.) слагаме ги и я закача на компа и ко да видя оборотомера зацепи на 1000 об. и не мръдна до ден - днешен. :19a: :19a: :19a: И цялото нервене заради един скапан кабел. :19a: :19a: :19a:
Отговори

kabby снимка kabby 14 юни 2006 - 20:01

Колеги, аз до преди 1 час имах същия проблем.
Оборотите като пренавити скачат, а колата си върви нормално.

Проблема с реши с нови кабели за свещи.

Благодаря на който даде съвета за това решение.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg