Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Zafira A

Монтаж на щора за багажник?

nedqlkow снимка nedqlkow 02 юли 2019 - 08:06

Здравейте колеги,
доста време стана откакто отлагам слагането на щора за багажник на Зафирата, но ми писна вече да се притеснявам какво слагам в багажника и кой може да го види, та си му е дошло времето. След бърза проверка в интернет, разбирам, че цената се върти около 100-те лева, което ми множко, имайки предвид каква е функцията на джаджата, но каквото е такова.

От форума разбирам, че има разлика при щорите на Зафира, които са преди и след 2003-та година. Тези преди 2003-та са с дължина 129 сантиметра, а тези след - 125см. С оглед на това, че моята е 2000г., логично щората, която аз трябва да купя е 129 сантиметровата, нали така? Тоест трябва да накарам търговецът преди да я купя, да я премери, за да мога да съм сигурен, че ще пасне и няма да се налага да му я върщам.

Другото, което ме интересува е, има ли нещо по-специфично при монтирането на самата щора, или просто трябва да се напасне в местата, поставени за целта и толкова?
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 02 юли 2019 - 08:10

По моргите що не провериш. На старата ми астра купих от морга и беше доста добра. Дадох 40 кинта. Питаш за щора от зафира и слагаш, ако стане е твоята щора
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 02 юли 2019 - 08:10

Здравей! Аз не мога да помогна със съвет, но искам да те помоля нещо. Пуснал си темата в раздел Направи си сам. Тоест тук е подходящо място за развити теми със снимков материал и обяснения как колеги са се справили с дадено нещо. Та в тази връзка, ако получиш разяснения и направиш нещо, моля да го споделиш с колегите тук :icon_wink2:
Отговори

nedqlkow снимка nedqlkow 02 юли 2019 - 08:12

 IvailoM, на 02 юли 2019 - 08:10, каза:

Здравей! Аз не мога да помогна със съвет, но искам да те помоля нещо. Пуснал си темата в раздел Направи си сам. Тоест тук е подходящо място за развити теми със снимков материал и обяснения как колеги са се справили с дадено нещо. Та в тази връзка, ако получиш разяснения и направиш нещо, моля да го споделиш с колегите тук :icon_wink2:


С най-голямо удоволствие ще споделя всичко, което съм направил, със снимков материал и разяснения. В случай, че съм объркал раздела се извинявам.

Иначе, в момента, в който получа разяснения и съм сигурен кой размер търся за моята кола, както и начинът на поставянето й, имам готовност веднага да поръчам, респективно скоро да се включа с разяснения.
Отговори

nedqlkow снимка nedqlkow 02 юли 2019 - 09:46

 JorkataG, на 02 юли 2019 - 08:10, каза:

По моргите що не провериш. На старата ми астра купих от морга и беше доста добра. Дадох 40 кинта. Питаш за щора от зафира и слагаш, ако стане е твоята щора


Здрасти. Проверих онлайн в по-големите сайтове с подобна насоченост, но не намерих нищо. Тъй като не съм от София, а колата ми е 125 коня, бензин и автоматик, ми излиза по-изгодно да поръчам онлайн, отколкото да отида в София да обикалям и да търся. Самата щора може да излезе 50 лв, но като дам още 30-тина за бензин и отделно за други разходи, няма логика.

Общо взето ми е важно кой от двата варианта трябва да търся, дали 125 сантиметровия или по-големия. Това е, което ме интересува главно. Иначе това, че купувача е сложил цена 100лв в olx, не значи, че като го понатисна няма да я даде и за 80, че и да си поеме доставката :))
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 02 юли 2019 - 09:51

Принципа "Ръка да пипне, око да види" е най добър. Проблема е че имаш два размера и да не си купиш грешния по интернет.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 02 юли 2019 - 09:51
Отговори

nedqlkow снимка nedqlkow 02 юли 2019 - 10:10

 JorkataG, на 02 юли 2019 - 09:51, каза:

Принципа "Ръка да пипне, око да види" е най добър. Проблема е че имаш два размера и да не си купиш грешния по интернет.


Безспорен факт е, че е по-добре да се купи на място, но пък и винаги я има опцията за преглед и тест. Ако видя, че не ми върши работа просто го връщам обратно.

Иначе вероятно е по-добре да го намеря в някоя морга в София, но след като да речем в Megaparts нямат такова нещо, имайки предвид с какъв набор от части работят, шансът да го има някъде другаде май не е много голям.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 02 юли 2019 - 10:25

Според тая тема ЩОРА твоята е 129 см.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 02 юли 2019 - 10:27

Шанс имаш и то голям. Търси. Толкова искат - към 100 лв. ако е запазена.
Да, след фейслифта са по-къси. Имат и опция да се слагат под вторите седалки. За това са по-къси, щото като вдигнеш седалото на втората седалка и щората ако е там, да не опира в корите на задните врати.При нашите под седалката /втората/ има заработени отвори за "нещо такова". Аз си правих едни лепенки за под седалката дето го имат фейслифтовите. Удобно е като трябва да качиш някой най отзад, а няма де да оставиш щората.
Няма нещо специално да правиш като я слагаш. Малко се свива и влиза /на пружина е/.
Отговори

nedqlkow снимка nedqlkow 02 юли 2019 - 10:53

 JorkataG, на 02 юли 2019 - 10:25, каза:

Според тая тема ЩОРА твоята е 129 см.


Точно тази тема четох и аз сутринта. Имайки предвид, че моята е преди 2003-та година, би следвало да е 129 сантиметровата.

 Стаевски, на 02 юли 2019 - 10:27, каза:

Шанс имаш и то голям. Търси. Толкова искат - към 100 лв. ако е запазена.
Да, след фейслифта са по-къси. Имат и опция да се слагат под вторите седалки. За това са по-къси, щото като вдигнеш седалото на втората седалка и щората ако е там, да не опира в корите на задните врати.При нашите под седалката /втората/ има заработени отвори за "нещо такова". Аз си правих едни лепенки за под седалката дето го имат фейслифтовите. Удобно е като трябва да качиш някой най отзад, а няма де да оставиш щората.
Няма нещо специално да правиш като я слагаш. Малко се свива и влиза /на пружина е/.


В момента има качена обява в Olx, в която се продават такива щори, които от снимките изглеждат добре. Не искам да давам линк, да не става реклама. Ще се чуя с продавача и ще го накарам да ми премери дали има 129 сантиметрова.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 02 юли 2019 - 10:53

В ОЛХ-са си ти. Само търси с преглед /ОБСТОЕН/ и тест.
Отговори

nedqlkow снимка nedqlkow 02 юли 2019 - 11:30

 JorkataG, на 02 юли 2019 - 10:53, каза:

В ОЛХ-са си ти. Само търси с преглед /ОБСТОЕН/ и тест.


Задължително купувам с опция да мога да я разопаковам и да пробвам дали ми пасва на колата. 100 лв излишни за хвърляне нямам :)
Отговори

kaлипсо снимка kaлипсо 07 юли 2019 - 05:34

 Стаевски, на 02 юли 2019 - 10:27, каза:

Шанс имаш и то голям. Търси. Толкова искат - към 100 лв. ако е запазена.
Да, след фейслифта са по-къси. Имат и опция да се слагат под вторите седалки. За това са по-къси, щото като вдигнеш седалото на втората седалка и щората ако е там, да не опира в корите на задните врати.При нашите под седалката /втората/ има заработени отвори за "нещо такова". Аз си правих едни лепенки за под седалката дето го имат фейслифтовите. Удобно е като трябва да качиш някой най отзад, а няма де да оставиш щората.
Няма нещо специално да правиш като я слагаш. Малко се свива и влиза /на пружина е/.


+1
Мнението беше редактирано от kaлипсо: 07 юли 2019 - 05:35
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg