Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Какво е състоянието на трасето София - Велико Търново

ivanov_km снимка ivanov_km 29 юни 2010 - 10:28

Колеги дайте малко информация за състоянието на пътната настилка от София - Велико Търново - Омуртаг.
Отговори

Kristchan снимка Kristchan 29 юни 2010 - 10:46

Колега, на влизане във Велико Търново просто карай с не повече от 10 км./ч. - има О Г Р О М Н И дупки! Наскоро ходих до Варна и няма да ти казвам как беше в колата, като в симулатор на родео. Гледай много внимателно табелите за Варна в града!! Те са едни малки и жълто - черни. И се приготви за въртене около града. Върти яко, гледай табелчиците и ще се оправиш. Иначе към Ябланица горе-долу става шосето, магистралата за Варна е средна работа.. Успех!

 ivanov_km, на 29 Jun 2010, 11:28, каза:

Колеги дайте малко информация за състоянието на пътната настилка от София - Велико Търново - Омуртаг.

Мнението беше редактирано от Kristchan: 29 юни 2010 - 10:51
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 29 юни 2010 - 15:01

Това значи ли , че само в Търново е лош пътя ? Аз на Омуртаг ще карам през Котелския проход за Бургас. След Велико Търново до разклона за Омуртаг миналата година пътувах и пътя беше перфектен. Но от Ботевград като се кача на магистралата до след Велико Търново не знам как е пътя. :newsm05_41:
Отговори

Рошко снимка Рошко 29 юни 2010 - 15:03

Съветвам те да "забравиш" Котелския и да минеш през прохода на републиката (а.к.а. Хаинбоаз) - широк, гладък асфалт и сравнително полегато, без никакви дупки.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 29 юни 2010 - 17:21

Не знам къде колегата видя тези огромни дупки, но аз миналата седмица пътувах до Търново и огромни дупки не видях. Сега: за Прохода на републиката и Котел- Омуртаг. Защо да забрави котленсия проход? Няколко години поред пътувам от там и мога да кажа, че пътят е перфектен. Направен е качествено заради американската база преди петолъчката- Змеево ли се казваше. Хаинбоаз също е в добро състояние сега, но трябва човек да се моли да не падне отгоре му някоя скала, толкова заплашително са надвиснали, пък и мрежите са доста изпокъсани. Иначе пътят също е прясно направен, разширили са го и е хубав.
Отговори

CH_M снимка CH_M 29 юни 2010 - 18:12

 zdravkop, на 29 Jun 2010, 18:21, каза:

Не знам къде колегата видя тези огромни дупки, но аз миналата седмица пътувах до Търново и огромни дупки не видях. Сега: за Прохода на републиката и Котел- Омуртаг. Защо да забрави котленсия проход? Няколко години поред пътувам от там и мога да кажа, че пътят е перфектен. Направен е качествено заради американската база преди петолъчката- Змеево ли се казваше. Хаинбоаз също е в добро състояние сега, но трябва човек да се моли да не падне отгоре му някоя скала, толкова заплашително са надвиснали, пък и мрежите са доста изпокъсани. Иначе пътят също е прясно направен, разширили са го и е хубав.


Ако си преминавал през града - да , дупки няма , но по обходния път от западия пътен възел \детелината\ - на дясно , другото кръгово и посока кв. Чолаковци .... там са кратери и е нещо ужасно . Вярно през тая отсечка се спестява доста , но ако се премине през града - няма опасност да се строши нещо по окачването .
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 29 юни 2010 - 19:48

 CH_M, на 29 Jun 2010, 19:12, каза:

Ако си преминавал през града - да , дупки няма , но по обходния път от западия пътен възел \детелината\ - на дясно , другото кръгово и посока кв. Чолаковци .... там са кратери и е нещо ужасно . Вярно през тая отсечка се спестява доста , но ако се премине през града - няма опасност да се строши нещо по окачването .

Да, затова си прав, не се бях сетил за тези кратери, но аз затова преминавам през града. Пък и колегата беше написал, че огромните дупки са преди града и затова написах, че няма дупки.
Отговори

SEKSTAZI снимка SEKSTAZI 29 юни 2010 - 20:25

Да не забравиш и камерата преди Велко Търново от ляво на бензиностанция лукойл и преди това на една права има на бензиностанция петрол
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 29 юни 2010 - 20:48

Колеги мерси за отговорите ако можене да ми кажете по кои улици да се продяна през Велико търново за да избегна кратерите ще съм ви много благодарен.
Отговори

CH_M снимка CH_M 29 юни 2010 - 21:03

 ivanov_km, на 29 Jun 2010, 21:48, каза:

Колеги мерси за отговорите ако можене да ми кажете по кои улици да се продяна през Велико търново за да избегна кратерите ще съм ви много благодарен.


Ще ти предложа един маршрут с който да избегнеш "кратерите " но и да не преминаваш през централните улици на града : Влизаш в Търново от посока - София , на западния възел \ детелината\ влизаш направо и минаваш под моста , продължаваш само направо и стигаш до местност "Качица" която е в ремонт но е частично отворена ,там има също изградено кръгово и завиваш надясно , това е ул. Н.Габровски , държиш по нея , има светофар - само направо и стигаш до кръговото на ДАП-а , тук си наляво и поемаш към кв."Чолаковци " това е обиколния маршрут , т.е. избегнал си "кратерите " . От тук вече си решаваш като стигнеш накрая на пром.зона на Търново при един светофар дали да свиеш надясно и да поемаш към Хаинбоаз , или наляво и стигаш до южния пътен възел и от там за Варна - няма как да го объркаш . Много се олях ама по -подробно нямаше как ....
Поздрави !
Мнението беше редактирано от CH_M: 29 юни 2010 - 21:17
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 29 юни 2010 - 21:24

Мерси колега ! Хиляди благодарности ! :newsm05_41:
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 30 юни 2010 - 08:45

Ще кача една снимка на маршрута през Велико Търново, направих го по вашите обяснения мисля , че съм се справил.
Публикувано изображение
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 30 юни 2010 - 08:46

 CH_M, на 29 Jun 2010, 22:03, каза:

Влизаш в Търново от посока - София , на западния възел \ детелината\ влизаш направо и минаваш под моста , продължаваш само направо и стигаш до местност "Качица" която е в ремонт но е частично отворена ,там има също изградено кръгово и завиваш надясно , това е ул. Н.Габровски , държиш по нея , има светофар - само направо и стигаш до кръговото на ДАП-а , тук си наляво и поемаш към кв."Чолаковци " това е обиколния маршрут , т.е. избегнал си "кратерите " . От тук вече си решаваш като стигнеш накрая на пром.зона на Търново при един светофар дали да свиеш надясно и да поемаш към Хаинбоаз

Това е важна информация за всички колеги и ако може някой модератор да я вмъкна в радзела "важни", ще сме много благодарни всички, които това лято ще минаваме през Търново.
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 30 юни 2010 - 08:49

Но нека някой да прегледа качената от мен снимка да не съм объркал нещо , че колко .... ще отнеса !
Отговори

CH_M снимка CH_M 30 юни 2010 - 09:22

Точно това е маршрута ! :devil-smiley-019:
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 30 юни 2010 - 11:09

Да маршрута е този.Котел-Петолъчката е перфектен даже според мен сега е по добър от колкото преди.

п.п.Полигона се казва Ново село,а самото село сега се казва Мокрен по старо му (Аврамово).Змеево е до Стара Загора.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg