Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

ПОМОЩ за "опела" НАПРАВИ МЕ ЛУД!

PabloEscobar снимка PabloEscobar 06 януари 2011 - 12:05

Здравейте колеги!
Имам Опел кадетт, който прави яко мизерии...
Първоначално всичко започна През есента, колата ВЪРВИ на поразия.... няма проблеми... и в един красив миг, мотора изгасна.... след 30мин чакане запали... и така още 5-6 пъти, от Русе съм занесох колата в Сервиза на КЛАС... жк.Дружба3 но нищо... казаха ми нищо и няма ДОРИ не са и правили диагностика... после си помислих че е от бензиновата помпа или филтъра, сменох го и него и маркучите .. пак номера.... след това смених свещите..после махнах алармата/де не би да има блокировка/. но промяна няма... смених бобина, разпределителна капачка и комутатор....
СЕГА ПРАВИ ДРУГО!
Когато е студето непали.... когато запали и е топла няма проблем

запалих я незнам как, но махнах капачката на деокото, и духнах вътре, поставих я и колата запали.... това онзи ден
Вчера -10 С, колата пак така запали, но смених и капачките, викам си тая новата е дефектна,,,, сложих старата, снощи не ми запали...
преди малко махнах капачката духнах вътре... няма ВЛАГА няма КОНДЕНЗ... абе ни6то няма.... дихнах... не, пак свалих пак и така поне 1 час, докато акумулатора не се предаде......



сега зареждам акумулатора... майсторите в ГРАД РУСЕ са мого ГОЛЕМИ ТАРИКАТИ... никой неиска да ми обърне внимание... защото карам КАДЕТТ, просто тая кола ми харесва...... :love_opel: /когато върви/

искам да я оправя... гражданската и изтича скоро и даже се чудя да я плащам ли или да я нося на ВТОРИЧНИ....... :icon_wink2: мотора е добър .... бяга има тяга.... маслото е за смяна.... абе незнам и аз вече какво да правя....


Моля ви помогнете ми!

p.s. Ползвам Акаунта на Приятел.... понееже немога да се регна...
Мнението беше редактирано от PabloEscobar: 08 януари 2011 - 14:15
Отговори

vladkata снимка vladkata 06 януари 2011 - 12:15

А кабелите на свещите сменя ли ги ?! Като отвива старите свещи еднакви ли бяха някоя не беше ли по-черна не е лошо да я закачат и на диагностика веднага ще кажат какво и е ,а мотора с16хе ли е или с16nz ?Защото с16хе няма на кадет той е пълна инжекция и няма дистрибуторна капачка ?!Ако е nz мотора моното както предполагам правят мизерии или комутатора или бобината по това както го описваш!
Мнението беше редактирано от vladkata: 06 януари 2011 - 12:19
Отговори

PabloEscobar снимка PabloEscobar 06 януари 2011 - 12:23

не съм оточнил .. проблема е че ток на бобината НЯМА... няма и на свещите няма и на нищо.... :love_opel:


като направи това ток няма! ...

като работи работи като часовник.... СЪМНЯВА ме БОРД компютър.... дори сега отивам да говоря с един електричар....

дано се разберем за утре примерно да ми погледне колата... защото зная че той може да я оправи... :icon_wink2:

дано се разберем нещо...
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 06 януари 2011 - 12:26

За начало спри да духаш в капачката, това е най-сигурния начин в студа да направиш конденз. Звучи като комутатор, но ако е с16хе той няма такъв...
Мнението беше редактирано от AlexMav: 06 януари 2011 - 12:27
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 06 януари 2011 - 14:29

Кадет 1.6 с делко -НЗ.С тези симптоми най-вероятно е комутатора.
Отговори

Urgan снимка Urgan 06 януари 2011 - 14:35

На този кадет не слагат С16ХЕ, а аутодата дори няма нищо за него. НЗ ти е мотора най вероятно и проблема сигурно както го описваш ти е в комутатора, както са и казали колегите.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 06 януари 2011 - 15:06

Ама и аз как не се усетих - няма шанс да е с16хе и да е с дистрибуторна капачка :icon_wink2:
Отговори

CH_M снимка CH_M 06 януари 2011 - 16:31

"....проблема е че ток на бобината НЯМА..."
Пусналия темата да уточни има ли напрежение до бобината на контакт когато не иска да пали , защото ако липсва - има да търси съвсем другаде проблема .Ако всичко е наред със захранването на бобината тогава да търси причини в комутатор ,бобинка и т.н.
Мнението беше редактирано от CH_M: 06 януари 2011 - 16:31
Отговори

PabloEscobar снимка PabloEscobar 07 януари 2011 - 09:17

колата е с нов комутатор!, напрежение на бобината има, проблема е някъде... но къде незная, вчера съм разглобил цялото деоко, измерих всичко, бобина релета, кондензатор, подмених имаше нагорели проводници, снощи преди залес слънце успях да събера колата сложих акумулатора и запали! :love_opel:

направих центровката почти на старото положение, отидох на гумаджия, там си орпавих и спуканата гума, ..... колата вървече супер!

Сега ставам и ще сляза да я видя дали ще запали. Кабелите бяха много нагорели... ама МНОГО...

Един колега ми беше писал да сменя едни реле под капака, и него смених, но резултат няма.... според мен вече ми се струва че проблем няма да има!

Ел. Инсталацията е мнго сложна, ако комутатора не му е кеф няма ток на бобината, иначе някъкво напрежение на бобината има... но не е проблема в нея 100% имам 2 бобини, и двете правят ... нищо не правят.... вчера едно приятелче ми погледна капачката на деокото, и каза че корка бил утрит.... сложихме НОВАТА капачка... и колата така запали...

ИСКАМ да се извиня, но явно мотора ми не е С16ХЕ.... ами НЗ..... или и аз незная ве4е....

Благодаря за отговорите до момента .. ще я видя днес дали ще е на кеф тази кола или не.... :icon_wink2:

Лек ден за сега!
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 07 януари 2011 - 09:43

Щом е нов комутатора, значи е още по-вероятно да е той :icon_wink2: От опита ми с НЗ ако не си вземеш свестен комутатор обикновено се получава твоя случай...
Отговори

Maiky снимка Maiky 07 януари 2011 - 12:39

Още един глас за комутатора.................имам си тук една Вектра А C16NZ на тъста, е тоя комутатор не искам да го виждам! Няма такива тъпи признаци, както и винаги пали на дърпане! А на въртене нищо.........
Отговори

PabloEscobar снимка PabloEscobar 08 януари 2011 - 14:12

:love_opel: стига с този комутатор... мисля, че намерих проблема и съм го отстранил по дефолт... тези кабели който прекарах на ново от бобината към деокото и на обратно... мисля че бяха проблема /старите кабели небаха просто окислени, бяха изгорели, накъсани, окислени навсякъде..../ но все още не съм 100% сигурен. Колата запали 4 пъти на студен мотор... но небързам да се радвам.... замерил съм бобината в деокото, кондензатора, и комутатора... всичко ми изглежда наред.... за сега колата върви, вчера за награда че запали при -12 градуса й купих нови кабели за свещите ТЕСЛА... пише made in USA... "ебаси змията"

Поздравявам колегите от Опел клуба, за съдеиствието...

Ще пиша пак след 3-4 дни, да видим дали ще работи или не...
ако направи мизерия ще ви споделя... :icon_wink2: ако не пак ще ви пиша :)

Поздрави! :moderator:
Отговори

Димитър Попов снимка Димитър Попов 17 януари 2011 - 21:44

Колеги, ВЛЯЗОХ СИ С РЕГИСТРАЦИЯТА!

ТЕМАТА Е моя :) :newsm05_41:

Опела мина Русе-София- Русе ... за сега проблеми няма

направил е едно 200км в Русе...


Поздравявам всички!

Ще ви пиша пак след време /3-4-седмици/ какво е положението!

да оточня:
сменен Комутатор, бобина, капачка на делкото, кабели на свещите, релето на помпата, махната аларма, сменени кабели от деокото към обината + почистване на клемите от окиси, мисля че това са оснивните неща който направих :)


Поздрави
Мнението беше редактирано от Димитър Попов: 17 януари 2011 - 23:27
Отговори

геш25 снимка геш25 17 януари 2011 - 21:56

 Димитър Попов, на 17 Jan 2011, 21:44, каза:

Колеги, ВЛЯЗОХ СИ С РЕГИСТРАЦИЯТА!

ТЕМАТА Е моя :) :newsm05_41:

Опела мина Русе-София- Русе ... за сега проблеми няма

направил е едно 200км в Русе...


Поздравявам всички!

Ще ви пиша пак след време /3-4-седмици/ какво е положението!

да оточня:
сменен Комутатор, бобина, капачка на деокото, кабели на свещите, релето на помпата, махната аларма, сменени кабели от деокото към обината + почистване на клемите от окиси, мисля че това са оснивните неща който направих :)


Поздрави
Радвам се за тебе колега, че си оправил Опел'че-то. Без аварийно шофиране !
Отговори

georgigg снимка georgigg 21 януари 2011 - 16:32

Колега проблема ти вероятно е в електронното запалване, имаше някаква плочка дето се сменява. Моята Астра правеше същия проблем. Беше нещо по електронното запалване , горят там някакви транзистори. Знам че се продаваше със силикон за по-добро топлоотдаване. Успех
Отговори

пешо-жоро снимка пешо-жоро 24 януари 2011 - 16:38

 PabloEscobar, на 06 Jan 2011, 12:05, каза:

Здравейте колеги!
Имам Опел кадетт, който прави яко мизерии...
Първоначално всичко започна През есента, колата ВЪРВИ на поразия.... няма проблеми... и в един красив миг, мотора изгасна.... след 30мин чакане запали... и така още 5-6 пъти, от Русе съм занесох колата в Сервиза на КЛАС... жк.Дружба3 но нищо... казаха ми нищо и няма ДОРИ не са и правили диагностика... после си помислих че е от бензиновата помпа или филтъра, сменох го и него и маркучите .. пак номера.... след това смених свещите..после махнах алармата/де не би да има блокировка/. но промяна няма... смених бобина, разпределителна капачка и комутатор....
СЕГА ПРАВИ ДРУГО!
Когато е студето непали.... когато запали и е топла няма проблем

запалих я незнам как, но махнах капачката на деокото, и духнах вътре, поставих я и колата запали.... това онзи ден
Вчера -10 С, колата пак така запали, но смених и капачките, викам си тая новата е дефектна,,,, сложих старата, снощи не ми запали...
преди малко махнах капачката духнах вътре... няма ВЛАГА няма КОНДЕНЗ... абе ни6то няма.... дихнах... не, пак свалих пак и така поне 1 час, докато акумулатора не се предаде......



сега зареждам акумулатора... майсторите в ГРАД РУСЕ са мого ГОЛЕМИ ТАРИКАТИ... никой неиска да ми обърне внимание... защото карам КАДЕТТ, просто тая кола ми харесва...... :dummy: /когато върви/

искам да я оправя... гражданската и изтича скоро и даже се чудя да я плащам ли или да я нося на ВТОРИЧНИ....... :drinks: мотора е добър .... бяга има тяга.... маслото е за смяна.... абе незнам и аз вече какво да правя....


Моля ви помогнете ми!

p.s. Ползвам Акаунта на Приятел.... понееже немога да се регна...



Колега, карал съм кадет и имах същия проблем. Оправи се окончателно едва когато смених и комутатора, и бобинката, която е в делкото.Смяната на бобинката е малко мръсна , защото се избиват едни работи но се прави спокойно в домашни условия.Двете неща работят съвместно и е добре при такива симптоми да се сменят и двете . Но ако при теб всичко се е оправило не я пипай. Само знай за напред , че има и такъв момент. Успех и безаварийно!!
Мнението беше редактирано от пешо-жоро: 24 януари 2011 - 16:47
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 25 януари 2011 - 11:46

Колега, не забравяй да погледнеш и палеца на делкото ! Евтин е около 5-6 лева. Другото което е от лоши кабели може да изгори и комутатор !!!
Отговори

pensaka снимка pensaka 31 януари 2011 - 17:52

Приятел-проблема ти е в една плочка под палеца-мисля че е електронен датчик и както цитира по горе колегата с астрата тя е намазана със топло изолираща смазка за да отдава топлината и да не загрява-струва около 45 лв-от това страдат всички опели с безконтактно делко-спира-тръгва когато му е кеф.Дано да съм полезен.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg