Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Амортисьори и пружини

Проблем с пружините

Гостbhop9696_* 22 януари 2015 - 20:58

Здравейте приятели имам опел вектра А скоро скемих карето докук добре няма проблеми .. Но днес като ходих до училище с колата влязах във една огромна дупка карах може би със 60 или 70 км/ч чу се много странен звук като влязах във дупката разтресе се цялото купе на колата после като се прибрах погледнах и като натисна се чува едно пукане накрая това проблем ли е за смяна ли ми е амортисиора ? Благодаря за отзовалите се предварително ..
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 22 януари 2015 - 21:18

Ами закарай я някъде да ти вземат 10лв за огледа и да ти кажат какво си строшил и е за смяна ние като вземем да хвърляме на боб може да ти напишем че половината кола е за смяна.
Отговори

Гостbhop9696_* 22 януари 2015 - 21:32

Благодаря ти много но , не мисля ,че има нужда от сервиз просто казвам ,че като натисна с ръце капака нали и се чува леко такова как да го опиша един странен звук трака дали е за смяна амортисиора ми и ако е така горе долу колко парички ще струва ?
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 22 януари 2015 - 21:36

15-20 лева са по автоморгите.Щом прецениш, че не става, сменяй.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 22 януари 2015 - 21:46

Той ти е най малкият дерт за тая баба по моргите валяло не ти ли идва на акъла че може да си отпрал някоя конзола на носача .
Отговори

Гостbhop9696_* 22 януари 2015 - 21:53

едва ли е от носача то се усеща когато натисна амортисиорът. когато се отпуска и накрая издава лек звук като пукане .. и си мисля ,че пружината ми е заминала от варна съм може ли да ми препоръчате някой магазин който да си взема някоя пружина до 20,30 лева.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 22 януари 2015 - 22:07

Бягай до моргата ако искаш от магазина трябва да купиш 2 същото важи и за аморт.не може да се монтира на една ос ново и старо или 2 нови или 2 стари.
Отговори

Гостbhop9696_* 22 януари 2015 - 22:07

 mrsch66, на 22 януари 2015 - 21:46, каза:

Той ти е най малкият дерт за тая баба по моргите валяло не ти ли идва на акъла че може да си отпрал някоя конзола на носача .


А и както казваш ако проблема е от носача колко пари ще ми стува самият носач и колко пари ще струва да ми го сменят ?
Отговори

k opel e снимка k opel e 22 януари 2015 - 22:20

Лошото колега, е че на предница от разстояние не може да се каже от какво е. От всичко може да пука. Освен на подемник или на канал много трудно се определя. Ако искаш сам да си помогнеш, тогава свали гумата и подпри стабилно колата. С щанга с остър връх може би ще видиш къде е щетата. След като се убедиш тогава питай са части.
Отговори

Гостbhop9696_* 22 януари 2015 - 22:25

 k opel e, на 22 януари 2015 - 22:20, каза:

Лошото колега, е че на предница от разстояние не може да се каже от какво е. От всичко може да пука. Освен на подемник или на канал много трудно се определя. Ако искаш сам да си помогнеш, тогава свали гумата и подпри стабилно колата. С щанга с остър връх може би ще видиш къде е щетата. След като се убедиш тогава питай са части.

Благодаря ти много колега а ако е от пружината или от носача направо ако може да ми кажете колко пари ще струва смяната на предния носач и пружините горе долу на каква цена ще ги купя и на каква цена ще ми ги сменят във сервиза ?
Отговори

k opel e снимка k opel e 22 януари 2015 - 22:40

Разбирам те много добре колега и ще ти дам следния съвет. Търси приятели с Опели (във Варна са много), които подържат връзки със сервизи с добри специалисти, които не дерат кожи. Попитай каква е цената за оглед на ходовата част. След огледа ще ти кажат, кое трябва ново, кое може втора и кое позволява рециклиране. Съответно цена за всяка част и цена за труд. Тогава вече може да искаш мнения и ще получиш добри отговори от форума, като цени конкретно на част и труд. Ако искаш сам да си помогнеш ти казах как.
Мнението беше редактирано от k opel e: 22 януари 2015 - 22:43
Отговори

Гостbhop9696_* 22 януари 2015 - 22:44

 bhop9696, на 22 януари 2015 - 22:25, каза:

Благодаря ти много колега а ако е от пружината или от носача направо ако може да ми кажете колко пари ще струва смяната на предния носач и пружините горе долу на каква цена ще ги купя и на каква цена ще ми ги сменят във сервиза ?

Благодаря ти колега а какво би могло да стане ако карам така защото като си карам колата не се чува само като мина през някоя по дълбока дупка
Отговори

k opel e снимка k opel e 22 януари 2015 - 22:58

Много коли съм сменил и никога ходова част не ме е оставяла на пътя (не ми се говори за лоши работи), защото докато не установя причината не ползвам колата. Ти си млад и ти се кара, но питай по-възрастните как заради шарнирен болт на Лада струващ колкото кило сирене колата се превръщаше в "Триточилна талига".
Мнението беше редактирано от k opel e: 22 януари 2015 - 22:59
Отговори

Гостbhop9696_* 23 януари 2015 - 12:12

Благодаря ви много колеги днес ходих на сервиз и този звук е бил от десния ми амортисиор вдигнаха ми колата във въздуха за 20 минути го смениха и ми взеха 25+труд и сега всичко е 6 благодаря на всички които се отзоваха и ми помогнаха :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg