Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Интересни картинки и филмчета

Малко сними от музея на Опел

Mammoth снимка Mammoth 18 септември 2011 - 01:17

Привет колеги, преди два месеца бях на частно предтсвяне на новата Астра в централата на Опел. Разведоха ни в завода, да видим как се правят Инсигниите, но там беше забранено снимането, заради постоянното движение на концептуални модели и тестови модели. Стигнахме и до музея, където направих снимки на малка част от автомобилите и ме е яд, че не можах да видя модели който много исках да видя, но за толкова кратко време не можахме да го обиколим. До колкото съм чувал, той е на три нива. Тази малка част от снимки реших да я споделя, все пак сме маниаци тука! Та снимките:

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Това ми е ТОП 10 за представяне на темата, другите снимки са в този албум.

Поздрави! :love_opel:
Мнението беше редактирано от Mammoth: 27 април 2013 - 13:06
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 18 септември 2011 - 06:44

Снимките са страхотни.Евала за това,че реши да ги споделиш с нас. :knee:
Отговори

Рошко снимка Рошко 18 септември 2011 - 07:18

И аз благодаря, че ги сподели и благородно ти завиждам за това, което си видял с очите си. :love_opel:

П.С. Ако не е тайна, разкажи малко повече за това "частно посещение"... Как...? Кой ви покани...? По какъв повод...? :icon_wink2: Искам и аз! :mhihi:
Отговори

Sim снимка Sim 18 септември 2011 - 07:23

Благодаря ти,че сподели това удоволствие с нас. :drinks:
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 18 септември 2011 - 07:26

Беше ми интересно, мерси. :love_opel:
Отговори

Mammoth снимка Mammoth 18 септември 2011 - 14:19

 Auris 1.6 vvt-i, на 18 септември 2011 - 07:18, каза:

И аз благодаря, че ги сподели и благородно ти завиждам за това, което си видял с очите си. :love_opel:

П.С. Ако не е тайна, разкажи малко повече за това "частно посещение"... Как...? Кой ви покани...? По какъв повод...? :icon_wink2: Искам и аз! :mhihi:


Радвам се, че са ви харесали, поради стеснената програма не можахме да го обиколим целия, имаше още много автомобили за снимане. Относно целта на посещението, описъл съм в тази тема. Накратко казано - 10 човека спечелихме от Опел пътуване до Рюселхайм за частно предпримиерно представяне на новата Астра в началото на Юли. Беше наистина страхотно и най-хубавото беше, че разходите бяха изцяло покрити от Опел. Имам страшно много снимки от самото място, много Опели само в завода и по неговите улици беше забранено снимането. Гледах да не пропусна нито миг!

Поздрави! :love_opel:
Мнението беше редактирано от Mammoth: 18 септември 2011 - 14:19
Отговори

RAPTOR снимка RAPTOR 18 септември 2011 - 14:48

Много интересни снимки, а черната Калибра е направо ... :love_opel:
П.П. Някой може ли да каже каква е историята или поне модела на колата от 19 снимка, надписа Opel Diesel привлече вниманието ми :flag:
Отговори

Mammoth снимка Mammoth 18 септември 2011 - 15:02

До колкото знам е прототип снабден с тогавашния тестов 2.1 турбо дизел, който по-късно се появява в Рекорд. Печели 2 световни и 17-18 международни рекорда за издръжливост а топ скоростта му е била 197 км/ч. Води се Diesel GT. Линка е на немски за съжаление.
Мнението беше редактирано от Mammoth: 18 септември 2011 - 15:03
Отговори

Pifer снимка Pifer 19 септември 2011 - 19:37

Браво за поделянето и .....
Жалко, че не ставаш за шпионин :)
Отговори

DJ Veso снимка DJ Veso 19 септември 2011 - 20:03

от мен също големи благодарности, такава възможност е веднъж в живота, това са уникално красиви автомобили, благородно ти завиждам :flag:
Отговори

Гостivozet_* 21 септември 2011 - 20:01

Мерси за споделеното ! Голяма теснотия в този музей. Я сложи и снимките на Астрата и Вектрата.
Отговори

Mammoth снимка Mammoth 24 септември 2011 - 15:58

На Астрата снимките са ТУК. Останалите снимки са повечето на паркинга и са главно Инсигнии, Ампери и в главната сграда на Опел.
Отговори

sume снимка sume 05 октомври 2011 - 14:54

Страхотно занимание за очите колега. Страхотни машини ,за пети път го разглеждам и пак ми е интересно.
Отговори

oggie снимка oggie 05 октомври 2011 - 16:11

Не знаех че Опел са правили и мотоциклети
Отговори

mmm123 снимка mmm123 05 март 2013 - 14:54

 oggie, на 05 октомври 2011 - 16:11, каза:

Не знаех че Опел са правили и мотоциклети


Изпращам линк с още малко снимки от музея ... http://opel-ruse.blo...usselsheim.html
Отговори

sau-152 снимка sau-152 10 март 2013 - 08:52

Всъщност Адам Опел започва да произвежда шевни машини със зестрата на жена си :) След което минава на велосипеди. Той не доживява да види автомобил Опел, защото умира, но синовете му продължават семейния бизнес. В следвоенните години са правели дори и хладилници (и тях ги има в музея :) ) Иначе разходката до Рюселсхайм е много лесна със самолет до Франкфурт на Хан, от там трансфер до самия Франкфурт на Майн и от там с влака до Рюселсхайм - 15-на минути са... Само не ходете в петък, защото обикновено тогава си почиват и няма кой да ви разведе. А и по принцип туровете из завода и музея са само за организирани групи, НО с малко късмет и добра дума всичко се случва ;)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg