Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Смяна на CD30 с CD30 Mp3 с AUX

Vladiarsenal снимка Vladiarsenal 16 януари 2015 - 00:41

Здравейте,

Имам Астра H със стандартното CD30. Искам да имам AUX функция, и доколкото успях да проуча нещата стоят по следния начин. Трябва ми CD30 Mp3 със следната диаграма:

Публикувано изображение

защото не всички CD30 Mp3 има AUX опция. След това ми трябва подобен кабел, който се включва към новото радио и се изкарва на удобно място: http://www.ebay.co.u...K%3AMEBIDX%3AIT

Въпросите ми са свързани със съвместимостта на CD30 MP3 със BID, който имам на моята Астра. Съвместими ли са CD30 Mp3 с AUX функция със BID? Има ли значение дали ще бъде с 6 или 9 бутона?
Отговори

Petio снимка Petio 17 януари 2015 - 11:31

 Vladiarsenal, на 16 януари 2015 - 00:41, каза:

Здравейте,

Имам Астра H със стандартното CD30. Искам да имам AUX функция, и доколкото успях да проуча нещата стоят по следния начин. Трябва ми CD30 Mp3 със следната диаграма:http://img.alibaba.com/img/pb/996/232/907/907232996_553.jpg защото не всички CD30 Mp3 има AUX опция. След това ми трябва подобен кабел, който се включва към новото радио и се изкарва на удобно място: http://www.ebay.co.u...K%3AMEBIDX%3AIT

Въпросите ми са свързани със съвместимостта на CD30 MP3 със BID, който имам на моята Астра. Съвместими ли са CD30 Mp3 с AUX функция със BID? Има ли значение дали ще бъде с 6 или 9 бутона?


Моята астра беше с бид и мп3 с 6 бутона (цифрите от 1 до 6) значи са съвместими моето има на диаграмата аукс мисля но нямаше налична функцията (небеше програмирано)
Аз да използвам темата откъде мога да си намеря кабела в бг че не ми се занимава да си правя самоделка
Отговори

Гостbarni2_* 01 февруари 2015 - 09:48

Здрасти. На моята Корса - 2007-ма фабрично е поставен CD30 с 9 бутона за радиото. Смених го с CD30MP3 с 6 бутона и като че ли всичко работи поне първите 20 секунди след което дисплея изписва "display save", иначе продължава да си работи само че вече не виждаш какво се случва като натискаш бутоните. Трябва да го спра за половин минута и като го пусна пак да използвам 20-те секунди да си наглася нещата преди пак да ми изпише отново същото. Това има ли оправия?
Отговори

bogege снимка bogege 01 февруари 2015 - 12:01

 barni2, на 01 февруари 2015 - 09:48, каза:

Здрасти. На моята Корса - 2007-ма фабрично е поставен CD30 с 9 бутона за радиото. Смених го с CD30MP3 с 6 бутона и като че ли всичко работи поне първите 20 секунди след което дисплея изписва "display save", иначе продължава да си работи само че вече не виждаш какво се случва като натискаш бутоните. Трябва да го спра за половин минута и като го пусна пак да използвам 20-те секунди да си наглася нещата преди пак да ми изпише отново същото. Това има ли оправия?



Има оправия,но трябва да посетиш сервизен център на <OPEL> за да оправят кашата,която си забъркал!
Носи си и старото радио!Първо то трябва да се <разведе> с колата и после колата да се <ожени> за новото радио образно казано.
Отговори

Жоро снимка Жоро 01 февруари 2015 - 13:51

 Vladiarsenal, на 16 януари 2015 - 00:41, каза:

...


Дам точно така е както казваш, трябва ти CD 30 MP3 на което на схемата трябва да пише AUX, има само един рпоблем. Трябва или да търсиш тъй нареченото разведено радио. т.е. касетофона и екрана да са отключени, или ше се налага да го "хакваш". Ако не е разведено, но имаш кода на колата доноро, ще е по-лесно!

 Petio, на 17 януари 2015 - 11:31, каза:

...
Аз да използвам темата откъде мога да си намеря кабела в бг че не ми се занимава да си правя самоделка


Има го при дилърите но е скъпо, аз моя си го купих от морга, за което и ти се сещаш като вариант...
Отговори

Гостbarni2_* 01 февруари 2015 - 14:08

 bogege, на 01 февруари 2015 - 12:01, каза:

Има оправия,но трябва да посетиш сервизен център на <OPEL> за да оправят кашата,която си забъркал!
Носи си и старото радио!Първо то трябва да се <разведе> с колата и после колата да се <ожени> за новото радио образно казано.


То няма забъркана каша колега, старото си работи нормално като го сложа а новото не иска да обслужва дисплея или го обслужва само първите 20 секунди, иначе и то си свири. Говорих с човек от сервиза на Опел но каза че и те не знаят как да го подкарат, пращали ги някъде другаде и пак не било сигурно. Предпочитам аз да си ги занеса на човека който ще го подкара.
Отговори

stei снимка stei 01 февруари 2015 - 15:33

Трябва ти секюрити кода на новото за да се "разведе" и съответно да му сложат твоя код и да го " оженят" с твоя автомобил. В София знам кой може да ти помогне.
Отговори

Гостbarni2_* 01 февруари 2015 - 16:00

 stei, на 01 февруари 2015 - 15:33, каза:

Трябва ти секюрити кода на новото за да се "разведе" и съответно да му сложат твоя код и да го " оженят" с твоя автомобил. В София знам кой може да ти помогне.


Дай някакви координати ако е удобно и ще мина покрай човека. Само да кажа че на новото радио този код не е известен, свалено е от някоя морга явно. Аз и на моята не го знам но да предположим че ще се намери, купувана е от тук.
Отговори

kolen снимка kolen 02 февруари 2015 - 23:39

Колега моля те сподели координати ако имаш човек за София. Мойто пробвах да го разведа с оп-ком но дава грешка че е неуспешно, интересно въпреки всичко го развежда и веднага се появява дисплей сейв слагам новото уж разведено и активирам защитата с моя код пак грешка но и не се променя нищо. Връщам си мойто активирам защитата с моя код и дисплей сейв изчезва :) Опкома е китайско копие и стара версия но предполагам че радиото от ибея не е разкодирано както беше описано. Предополагам че трябва да се презапише разведен епром и тогава да си го кодирам с моя код но нямам нито програматор нито време да се занимавам да не говорим че ми отне месеци да си получа кода за колата от Опел но поне ми го дадоха безплатно :) Ако някой познава човек в София кохто може да го направи вместо мен с/у заплащане ще ви бъда много благоарен да споделите.
Отговори

stei снимка stei 03 февруари 2015 - 09:35

Колегата с ник. помагащ е човека за София
Мнението беше редактирано от stei: 03 февруари 2015 - 09:35
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg