Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Резистор на перката?

Dowper снимка Dowper 29 януари 2015 - 22:29

Доколкото четох това е резистор за първа степен на радиаторната перка. Въпросът ми е така ли е и ако да, къде и как се включва? Беше на единият болт на перката, но не е свързана с нищо освен болта.

Публикувано изображение
Отговори

bat van снимка bat van 30 януари 2015 - 07:17

Да колега моя е същия.Има инсталация със женска букса.При теб или липсва или е закачена някъде да не пречи(да не се закачи на перката).
Радиатора да не е присаждан допълнително.Датчика с 3 пина ли е.
Каква е колата-Астра,Вектра,Калибра (115-150) враческите ми способности свършват до тук .
Отговори

Dowper снимка Dowper 30 януари 2015 - 14:17

Астрата от профила, C18XE. Радиаторът е от 1.6 16v, или поне така пише на него.
За кой датчик питаш дали е с 3 пина, ако е този на радиатора как мога да разбера какъв е, а и те там не са ли 2 датчика?
А тази инсталация някъде от мотора ли идва или от радиатора, нищо такова не се вижда наоколо, най-вероятно я нямам.
Отговори

bat van снимка bat van 30 януари 2015 - 19:57

Като застаниш пред колата в дясно до радиатора трябва да виси женска букса(до тръбите на хидравликата до акомулатора).На астрата датчика е един от лявата страна на радиатора и има три пина.Буксата която се включва в него е с три дебели кабела,ако там са два кабела значи нямаш инсталация.
Отговори

Dowper снимка Dowper 02 февруари 2015 - 22:23

Инсталация очевидно нямам като гледам, а датчика този точно под маркуча е с 2 кабелчето, та ясно е, че в моята кола това не мога да го ползвам.
А за да не правя друга тема, някой може ли да ми каже тези букси за какво са, това е отпред под бронята и не са закачени никъде, колата е с климатик, ако въобще има връзка?

Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg