Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Прегряване на Корса Б

Владич снимка Владич 20 март 2009 - 19:43

Здравейте, мой приятел днес тръгнал да се прибира и забелязал как двигателят на Корсата вдигнал температура над 100С. Той се притеснил затова, но лошото време, а и фактът, че е събота утре не позволяват да отиде на сервиз. Знае ли някой на какво се дължи това. Според него проблемът е, че не работи вентилаторът, може би заради термодатчик или термореле. Аз си мисля дали е възможно термостатът да не отваря, макар че по неговите думи много бавно загрявала докато мине 95С. От там много бързо се покачила температурата.

Корсата е с двигател 1.4 моноинжекция, ако не се лъжа е C14NZ.

Благодаря на всички отзовали се!  :mhihi:
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 20 март 2009 - 20:47

Значи работната температура на този двигател е 95-98 градуса, а перката се включва при 102 или 105 не съм сигурен...
Проверете нивото на антифриза.
Проверете дали капачката на разширителния съд е ОК - на нея има клапан, играещ доста важна роля - нова капачка е 5лв.
Оставете двигателя да работи на място и вижте дали термостата работи коректно - стават ли топли маркучите към радиатора като мине 90.
Проверете и дали като мине едно деление след 100 ще се включи перката, ако Да - всичко е наред.
:mhihi:
Мнението беше редактирано от siegfrid: 20 март 2009 - 20:54
Отговори

Владич снимка Владич 21 март 2009 - 11:48

Благодаря за инфото! Ще пробваме съветите!
Отговори

Burn_0ut снимка Burn_0ut 21 март 2009 - 13:44

 Владич, на 21 Mar 2009, 11:48 AM, каза:

Благодаря за инфото! Ще пробваме съветите!


водната помпа колега гаранция :mhihi: почти 90% съм сигурен имах същият проблем само че при мене се пускаше перката ако при тебе хем загрява и не се пуска перката значи датчика сиг ти е изгорял успех и кажи какво е станало
Отговори

Владич снимка Владич 22 март 2009 - 20:07

Проблемът, както и предположихме е бил термостатът. Сменен е и колата върви на шест!  :mhihi:   :mhihi:
Отговори

h8r снимка h8r 22 март 2009 - 20:58

Сами ли го сменяхте или в сервиз ви смениха термостата ? Ква цифра взеха за това удоволствие ?
Отговори

Владич снимка Владич 23 март 2009 - 10:22

Смяната е направена в сервиз, като монтьорът е роднина на моя колега (село Трудовец, Ботевградско). Термостатът от Аутоплюс струва ~20 лв. Не знам колко ще струва ако се прави, но колегата каза, че за да го сменят термостата е било необходимо да се свали капака на ангренажния ремък и ремъка с ролката!! Не знаех че било толкова трудно, иначе щяхме да го сменим и без да ходи на сервиз :mhihi:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg