Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Филтър дехидратор за климатик. Къде се намира?

stdimitrov снимка stdimitrov 11 април 2009 - 20:46

Здравейте колеги!
Въпроса ми е къде се намира дехидратора за климатика на corsa "с" Petrol 1.0 12V от 2000 Z10XE 973 куб. см. 58 к.с.
колко горе долу струва и лесно ли се сменя?
Благодаря предварително!!!
Отговори

Luda Gamera снимка Luda Gamera 11 април 2009 - 22:48

 stdimitrov, на 11 Apr 2009, 09:46 PM, каза:

Здравейте колеги!
Въпроса ми е къде се намира дехидратора за климатика на corsa "с" Petrol 1.0 12V от 2000 Z10XE 973 куб. см. 58 к.с.
колко горе долу струва и лесно ли се сменя?
Благодаря предварително!!!

Точно при теб незнам къде се намира.При мен(Астра Г 98год.)се намира от дясно на радиатора,и се води филтър-дехидратор.Същия струва 138лв.,но при мен!А за смяната само мога да ти кажа,че трябва първо да се дръпне фреона,да се смени и после отново да се зареди с фреон.Дано съм ти помогнал.
Отговори

oci снимка oci 11 април 2009 - 23:05

Какви са симптопмите на задръстен филтър дехидратор? Оказва ли влияние в/у работата на самия климатик(да не духа студено и прочее)?
Отговори

Nedqlkov снимка Nedqlkov 12 април 2009 - 07:44

Аз съм го сменяйл, при тигра,корса,калибра,астра от 95-99 са отрпед пред радиатора, за другите незнам. Моя струваше 60лв. При мен смяната си я направих сам, едно болтче и бронята се маха нищо сложно.

Незнам дали влияе на работата на климатика, но според мен да. Казва се "ФИЛТЪР дехидратор" и след като е 'филтър' е редно да се сменя по-често,по-дебелите книги пише 2-3 години и се смяна. В него има силика гел който да отнема влагата от фреона.
Отговори

jivko снимка jivko 12 април 2009 - 08:16

Филтър-дехидратора служи за отнемане на влагата в системата на климатика. Той "изсушава" и филтрира фреона. Ако е стар дехидратора, системата може да не изстудява, а при запушен дехидратор не включва климатика. Има дехидратори (при италианските системи) с монтирани на тях датчици за високо и ниско налягане. Възможно е също, ако системата е стояла "отворена" да има проникнала влага и може да се наложи два пъти подмяна на филтър-дехидратора. Влагата мори климатичната система.
Мнението беше редактирано от jivko: 12 април 2009 - 08:19
Отговори

NOVOBRANEC снимка NOVOBRANEC 18 януари 2012 - 13:21

Ония ден са зачетох за климатиците по колите и тяхното обслужване и трябва да ви кажа, че с много четене само дето не се отказах да имам такава екстра
:D [незнайно защо не мога да ползвам емотинки :-( ]
Та така стигнах и до тази тази тема във форума и за да помогна на такива като мен, давам линк към рено-форума, където добре е обяснено кое как и защо
http://www.renault-b...p?topic=44548.0
Ако модератора сметне за необходимо, нека изтрие поста ми [все пак плагиатствам от чужд форум :-S ]

p.s. темата е много стара, направо я вадя от пепелта, но се надявам, че ще съм полезен на някой
Отговори

zzfz снимка zzfz 25 февруари 2012 - 18:21

къде се намира филтъра на климатика на астра Н 2005г.?/има те ли идея колко струва?
как да разбера дали е за смяна?
Отговори

ivojeliazkov снимка ivojeliazkov 26 февруари 2012 - 06:41

някаква идея и за разположението във вектра Б X20DTH
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg