Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Черният списък...

Не зареждайте на OMV!

Gmilev снимка Gmilev 14 ноември 2011 - 22:33

Миналата седмица към 00:00 минавам да заредя на бързо за 20лв газ казвам на пълнача касиерката ми взима парите и си отивам
...
тръгвам да карам на газ никой няма...
спирам гледам бутилката празна и капачката за газта я няма ...
връщам се ония насрани и касиерката също скандал и т.н и разни смешни обяснения...
ясно е че нищо немога да направя но поне да предпазя някой друг било и то само един...

ПП-върнаха ми парите...

ПП2-преди време така ми свиха добавката на Кастрол... на същата пъйче колеги ...внимавайте и ВИНАГИ ВЗИМАЙ ТЕ КАСОВИТЕЕЕЕЕ!!!
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 14 ноември 2011 - 22:39

За кое ОМВ става въпрос?
Отговори

kitcho снимка kitcho 14 ноември 2011 - 22:50

ама не са имали газ или не знаят как да напълнят за 20 лева ?
Отговори

Gmilev снимка Gmilev 14 ноември 2011 - 23:03

 IvailoM, на 14 ноември 2011 - 22:39, каза:

За кое ОМВ става въпрос?



http://www.bgmaps.com/map/sofia

на бул. Акад. Иван Евстатиев Гешов посока Цар Борис
Отговори

BULLDOG снимка BULLDOG 14 ноември 2011 - 23:14

На мен ми заредиха бензи вместо дизел на ОМВ на Кукленско в Пловдив.Колата вървя до следващия ден чак,накрая със зор ама нали аз съм изрод до последно я цедих,ама отде да знам че пъпчивия чекиджия пи е сипал бензин.В началото позагуби мощност и взе да пуши бяло,взе да работи нестабилно на празен ход.Накрая помня,че 4-та,3-та,2-ра и си викам стига толкова,спирам.Оттам пътна помощ,в сервиза и очаквам нещо по двигателя.Като ми казаха за бензин в нафтата полудях.Скандали,очни ставки с тези от ОМВ седмица късане на нерви,ама си платиха под масата както трябва.И съм доволен.На колата нищо и няма след основна профилактика на горивната система и около 200 и малко лева.
Отговори

Жоро снимка Жоро 15 ноември 2011 - 09:00

На същата тази бензиностанция, преди много години, със старата ми кола отивам една нощ към 2-3 да зареждам. Колата се движи на газ и аз викам сега няма никой, дай ще допълня да не се редя на др. ден. Отивам спирам и казвам на момчето до горе. Отивам на касата и тая ми казва някаква сума дет ми се струва нереално висока. Питам аз защо толкова и тя ми казва че са сипали примерно 40л газ. Аз ги питам как е станало като бутилката е 30л (не съм сигурен колко точно бяха но си спомням, че беше около 8-10л повече от максимума, да не говорим за 80%) а бутилката си има щампа, паспорт и всичко...
Те ми викат температурни разширения, ала-бала...
Тогава казах, че ще звъня в полицията и че искам да извикат управителя. Те взеха та му звъннаха и той много учуден почна да ми развива някакви теория, но на края като казах, че ще заключа колата на бензиностанцията и на сутринта ще извикам комисия за защита на потребителите да види колата и всичко и ми предложиха, понеже не можело да се оправи това с газта, да ми сипят малко бензин и да ми подарят течност за чистачки и всичко това на тяхна сметка...
От тогава на ОМВ съм сипла 5-6 пъти и то при липса на друга бензиностанция...

P.S. Gmilev, ама на теб не са ти сипали нищо, забравили са или какво, че не написа. Компенсираха ли те? Сипаха ли ти нещо? НАБИ ЛИ ГИ?
Отговори

proleten снимка proleten 15 ноември 2011 - 10:54

Нещо не мога да си обясня как е станала случката? Как касиерката е взела сумата от 20 лева, като на касовия апарат няма изписана никаква сума? Освен колегата като е бързал, да е съобщил предварително на касиерката колко ще бъде сметката, след което е платил, без да изчака напълването на бутилката и си е тръгнал. Не виждам технически как би могло да стане другояче.
Мнението беше редактирано от proleten: 15 ноември 2011 - 10:55
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 15 ноември 2011 - 11:18

Абе колкото и да бързам винаги гледам колонката преди и след зареждането!
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 15 ноември 2011 - 11:24

ОМВ и ШЕЛ от край време си развалиха репутацията...не само заради качеството на ослужване а и заради качеството на бензина...Заради Ви-Пауър рацинг ми се наложи смяна на бенз филтър и още не се знае дали и почистване на дюзи...затова само ЕКО и тва е....
Отговори

Жоро снимка Жоро 15 ноември 2011 - 11:57

 IvailoM, на 15 ноември 2011 - 11:18, каза:

Абе колкото и да бързам винаги гледам колонката преди и след зареждането!

Аз пък винаги си вземам касовата, защото знам ли дали онази, ще ми осчетоводи парите или ще кажат, че съм си тръгнал без да платя...
А от както "забравиха" да ми сложат капачката на газта, винаги проверявам дали е там и е завита. Често ми се случва да не е затегната. Също така преди време ми изчезна и капачката за бензина и сега и нея проверявам...
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 15 ноември 2011 - 12:07

аз винаги си гледам и аз капачките,дали са там,а оня ден един чичко забравил да ми затвори вратичката на резервоара-добре че гледам
Отговори

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 15 ноември 2011 - 12:12

Колега,касовата бележка се пази до напущането на търговския обект!Хората за това са го измислили този закон,за да не те измамят,като само ти вземат парите.За това най-добре изчакваш да ти заредят,виждаш какво и колко са ти сложили,отиваш плащаш и си изчакваш касовия бон.Аз от години зареждам на ОМВ и съм най-доволен от тях.
Мнението беше редактирано от OPEL_KADETT: 15 ноември 2011 - 12:12
Отговори

vladkata снимка vladkata 15 ноември 2011 - 12:14

Колеги това няма да се получи никога ако стойте и гледате какво ви зареждат !Аз винаги си развивам капачката след което си я завивам изчаквам да видя точно колко и какво ми зареждат и до сега не сам имал никъде проблеми !Винаги могат да станат такива грешки във всяка една бензиностанция ,но ако седите и гледате какво ви се зарежда ,а не да се шматкате из бензиностанцията едва ли ще има каквито и да било проблеми !
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 15 ноември 2011 - 12:15

Темата отива в раздел - черния списък.
Отговори

Gmilev снимка Gmilev 15 ноември 2011 - 19:31

 Жоро, на 15 ноември 2011 - 09:00, каза:

На същата тази бензиностанция, преди много години, със старата ми кола отивам една нощ към 2-3 да зареждам. Колата се движи на газ и аз викам сега няма никой, дай ще допълня да не се редя на др. ден. Отивам спирам и казвам на момчето до горе. Отивам на касата и тая ми казва някаква сума дет ми се струва нереално висока. Питам аз защо толкова и тя ми казва че са сипали примерно 40л газ. Аз ги питам как е станало като бутилката е 30л (не съм сигурен колко точно бяха но си спомням, че беше около 8-10л повече от максимума, да не говорим за 80%) а бутилката си има щампа, паспорт и всичко...
Те ми викат температурни разширения, ала-бала...
Тогава казах, че ще звъня в полицията и че искам да извикат управителя. Те взеха та му звъннаха и той много учуден почна да ми развива някакви теория, но на края като казах, че ще заключа колата на бензиностанцията и на сутринта ще извикам комисия за защита на потребителите да види колата и всичко и ми предложиха, понеже не можело да се оправи това с газта, да ми сипят малко бензин и да ми подарят течност за чистачки и всичко това на тяхна сметка...
От тогава на ОМВ съм сипла 5-6 пъти и то при липса на друга бензиностанция...

P.S. Gmilev, ама на теб не са ти сипали нищо, забравили са или какво, че не написа. Компенсираха ли те? Сипаха ли ти нещо? НАБИ ЛИ ГИ?



такам
спирам и пълнача ми иска документите дава му ги и той ок за колко и аз за 20лв Газ ...
отивам взимам си и 2 бири ...и кое ми направи впечатление ама не се усетих...чукна ми ги отделно и за тях ми даде касова а за газта не...
гаджето през това време си е в колата ...аз си отвима паля и тръгвам...
усещам се и се връщам
капачката за газта ми на земята и му викам на ония ела тука...и той от далече почна да ми обяснава и аз ма що сега ми го казваш като се връщам и той ми имаше мн коли...и Аз е нали има човек в колата що не каза на него ...той мълчи...И аз почнах да го храна и т.н и му викам ей боклук някъде ще срещна и ще еба без възелин ...и се скри някъде...
после и на касиерката и казах същото и т.н почна да заеква върна ми парите и така...
Ай мисля че сме достачно хората с опели и дори един да не зарежда или да бъде излъган на мен ми стига...

 OPEL_KADETT, на 15 ноември 2011 - 12:12, каза:

Колега,касовата бележка се пази до напущането на търговския обект!Хората за това са го измислили този закон,за да не те измамят,като само ти вземат парите.За това най-добре изчакваш да ти заредят,виждаш какво и колко са ти сложили,отиваш плащаш и си изчакваш касовия бон.Аз от години зареждам на ОМВ и съм най-доволен от тях.



аз за тва си зареждам винаги сам и т.н обаче газта нз как се зарежда и затова...
просто това е безобразие Супер високи цени НИСКО АМА МН НИСКО КАЧЕСТВЕНИ колонките винаги отмерват различно и не влиза реалното и да седне накрая некъв боклук...е ДА го Еб..ААА писна ми на к...
Отговори

Жоро снимка Жоро 15 ноември 2011 - 19:34

А защо не извика управител? Полиция? Защото това си е кражба...
Отговори

Жорко снимка Жорко 16 ноември 2011 - 10:00

 vladkata, на 15 ноември 2011 - 12:14, каза:

Колеги това няма да се получи никога ако стойте и гледате какво ви зареждат !Аз винаги си развивам капачката след което си я завивам изчаквам да видя точно колко и какво ми зареждат и до сега не сам имал никъде проблеми !Винаги могат да станат такива грешки във всяка една бензиностанция ,но ако седите и гледате какво ви се зарежда ,а не да се шматкате из бензиностанцията едва ли ще има каквито и да било проблеми !



И аз процедирам по същия начин: Докато не видя, че наливача не остави пистолета на колонката и не завинти капачката на резервоара, не отивам на касата. Ако с мен не пътува никой, заключвам и колата. Ей, така по навик! Успех на всички колеги със зареждането и дано произшествията от този вид да намалеят значително!
Лек път!
Отговори

proleten снимка proleten 16 ноември 2011 - 10:33

Четох, четох и пак не успях да видя къде е вината на бензиностанцията при така описаните факти:
1. Колегата заявява на пълнача сумата за зареждане и си влиза спокойно в бензиностанцията, където плаща само две бири, без да заплати никакво гориво.Възможно ли е да заплатиш 5 лева и да си тръгнеш спокойно от бензиностанцията.
2. Не го е описал много ясно колегата но подразбирам, че при връщането му пълнача се е оправдал, че не успял да зареди поради многото коли, което може и да е така. Къде е тук престъплението да се вика полицията или да се обижда с гореописаните фрази. На пълнача както и да е, но да кажеш същото и на касиерката за незнайно каква вина от нейна страна просто ще си замълча, за да не обидя колегата!!
3. Нито е платил за горивото, нито е получил касова бележка, нито е погледнал колонката след зареждането, но все пак вината е в бензиностанцията, но защо ли?

И аз не зареждам от ОМВ, но по други причини, да не разводнявам.
Мнението беше редактирано от proleten: 16 ноември 2011 - 10:36
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 16 ноември 2011 - 10:48

 proleten, на 16 ноември 2011 - 10:33, каза:

Четох, четох и пак не успях да видя къде е вината на бензиностанцията при така описаните факти:
1. Колегата заявява на пълнача сумата за зареждане и си влиза спокойно в бензиностанцията, където плаща само две бири, без да заплати никакво гориво.Възможно ли е да заплатиш 5 лева и да си тръгнеш спокойно от бензиностанцията.
3. Нито е платил за горивото, нито е получил касова бележка, нито е погледнал колонката след зареждането, но все пак вината е в бензиностанцията, но защо ли?


 Gmilev, на 15 ноември 2011 - 19:31, каза:

спирам и пълнача ми иска документите дава му ги и той ок за колко и аз за 20лв Газ ...
отивам взимам си и 2 бири ...и кое ми направи впечатление ама не се усетих...чукна ми ги отделно и за тях ми даде касова а за газта не...
после и на касиерката и казах същото и т.н почна да заеква върна ми парите и така...


Колега proleten, прочети внимателно, човекът си е платил газта, но не е получил касова бележка за нея, а само
за бирите. После е разбрал, че не са му заредили газ в бутилката.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 16 ноември 2011 - 11:06

След като мой приятел го догониха на 500 м от бензиностанцията СОТ-аджии и предявиха претенция, че не си е платил горивото (а той беше го платил, но не беше си взел касова бележка), винаги изчаквам да си взема бележката.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg