Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Черният списък...

Не зареждайте на OMV!

proleten снимка proleten 16 ноември 2011 - 11:28

Колега Тигър,касиерката може да вземе парите за незаредена газ само ако клиента я е помолил, за да не чака и е заявил колко ще бъде заредено. В този случай касиерката просто е изпълнила молбата, но няма как да даде касова бележка за нещо, което все още не е заредено. В този случай клиента, а не касиерката е този, който след излизане от бензиностанцията трябва да провери заредено ли е вече горивото.
Мнението беше редактирано от proleten: 16 ноември 2011 - 11:30
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 16 ноември 2011 - 12:37

 proleten, на 16 ноември 2011 - 11:28, каза:

Колега Тигър,касиерката може да вземе парите за незаредена газ само ако клиента я е помолил, за да не чака и е заявил колко ще бъде заредено. В този случай касиерката просто е изпълнила молбата, но няма как да даде касова бележка за нещо, което все още не е заредено. В този случай клиента, а не касиерката е този, който след излизане от бензиностанцията трябва да провери заредено ли е вече горивото.

Обаче в случая клиентът купува не само газ, а и други продукти. И касиерката е длъжна да изчака зареждането с газ и да му даде касова бележка и за двете, а не само за бирите и да му каже "чао". И това се прави съвсем умишлено, аз също съм имал подобни случки, но винаги внимавам и проверявам всичко. Точно поради тази причина в 99% от случаите зареждам на ЕКО, и то по възможност на няколко бензиностанции, където познавам служителите.
Отговори

proleten снимка proleten 16 ноември 2011 - 13:31

Наистина е длъжна и може да не го направи, само ако клиента не е искал да чака и лично и е съобщил, колко ще бъде зареденото гориво. А това клиентът го прави, защото не иска да изчака приключването на зареждането. Касиерката е престъпила служебните си задължения, но да си признаем, че го правят след наша молба, за да не чакаме. Ако не е било така и колегата не е съобщил за каква сума ще е зареденото гориво, как ще му вземе парите касиерката?
Отговори

maksi снимка maksi 16 ноември 2011 - 18:47

Първото мнение на автора мога да го обясня малко накратко от друга гледна точка-именно на касиер(макар и бивш в бензиностанция от тази верига).Хиляди пъти съм "учатвал" в такива неща.Клиентът казва-10 лева на осма,плаща,излиза,качва се в колата и чака...кой е виновния?Виновен е не клиента,не касиера,а простия Български манталитет!
Къде го има това нещо?Да платиш за нещо,което не си получил все още!
Много пъти се е случвало учтиво да моля клиентите да изчакат да се зареди,да се види колко и какво е горивото,а те насреща си изкарват всичките нерви,който са насъбрали през деня...а бе хора...Осъзнайте се!!!Всеки си изкарва хляба както може.Някак си не става аз по цял ден да работя с хора,да ги поздравявам и обслужам учтиво и въпреки,че може да нямам настроение,може да не ми е добре,но все пак се стремя да не го показвам,а Някой си идва и почва да ми прави ку****ки номера.Във всяка една тема за бензиностанции се плюе срещу персонала заради некачественото гориво!!!Помислете малко...какво е виновно момчето на колонките,че мръзне цял ден за 20 лева+някой бакшиш или пък за 25-те лева на касиера?Те ли произвеждат горивото?Те ли определят цените?Крайно време е да се осъзнаете,че проблемите не се решават по начините,който сте описали.Във всичките описани ситуации от колегите по-горе вината за получилата се ситуация е ваша!
Много се отплеснах от темата,но да си изкажа мнението относно ситуацията и да наблегна на часа на случката...за незапознатите да кажа,че всяка вечер минутки след 00:00 часа трябва да се пускат отчети(за ОМВ със сигурност,не знам за другите вериги),да се нулират каси и т.н.В рамките на 5-10 мин станцията е неисползваема-както колонките,така и магазина.Предполагам,че именно в този интервал е минал и колегата и е станала случката-я служителя на колонките се е отплеснал някъде,я нещо друго,но в никакъв случай не е виновен касиера в случая,за да се търси отговорност от него.
П.С.Не се заяждам с никой,но ако си взимате касовите бележки ще имате право да се оплаквате и жалвате,но докато не се научи българина как се правят нещата цивилизовано няма да стане...
П.С.2.И е крайно време да спрем да търсим вината в другия!!!
Отговори

vanmukan85 снимка vanmukan85 17 ноември 2011 - 08:44

Като става дума за капачки на газта тя мойта едно от момчетата на Шел които зареждат ми я продаде за 1 левче.От къде ли я е намерил :biggrin:
Отговори

niki82 снимка niki82 09 март 2012 - 23:24

Колеги проверявайте всичко преди тръгване,на мен във Варна са ми оставяли капака отворен и единия път ми свиха едно ключе, което седеше закачено отвътре на капака на резервоара, и служи за по лесно и хигиенично развиване на капачките на вентилите на гумите.Няколко пъти преливат и оливат всичко.Просто ако ми се наложи да зареждам там чакам до колонката докато зареди заключвам влизам плащам взимам касова и излизам.
Отговори

oggie снимка oggie 11 март 2012 - 19:41

Преди 3-4 години карах едно WV Polo TDI - има надпис TDI на задния капак и дизел от вътрешната страна на капачето . Казвам дизел догоре и заминавам да плащам . Много натоварен ден беше поков час , бързане изобщо не обърнах внимание какво плащам - плащаме с фирмени карти . Нашите вместо дизел ми нахендрили Карера бензин - беше някъкъв модерен за онова време . Засилвам се аз и моментално след бензиностанцията в дивия трафик изтрака избръмча и угасна насред улицата - клаксони псувни сякаш всички варненски идиоти се бяха събрали . Избутах си умрялата кола , вадя си бележката от джоба и припадам . Мениджъра на бензиностанцията дотърча евала човека всичко възможно направи . И ремонта на колата пое и смяната на горивото и ме разкарава по задачи с личния си автомобил ама едно чисто ново Поло дето харчеше 3-4 на 100 и тракаше като швейцарски часовник почна да харчи по 10 и отгоре и да върви драстично по-зле. Сегашната ми фирма пак сме към ОМВ но вече си имам обица на ухото ако ми зарежда друг задължително гледам кой пистолет влиза в колата и си седя докато не се зареди догоре или просто си зареждам сам . Не разрешавам да ми се помпят гумите . Не разрешавам да ми се мият прозорци - това пък от едно софийско ОМВ . Зимата едно възпитано момче ми изми всички прозорци че и бакшиш оставих много готин усмихмат ама като се прибрах във Варна гледам Пежото което карам сега горе на спойлерчето над прозореца на задната врата дълбоко одрано една хубава резка към 6-7 см до белия грунд - пак чисто нова кола . Познавам си отлично колите и ги кътам много там единствено от миене на прозореца може да се одраска . Така си я карам не е нещо фрапантно но се вижда , знам го че е там и ме дразни . Сега чисто нова кола да я карам за една резка да я пръскат не върви ама на тоя хубав черен лак това одраното до бяло всеки път като си отворя врата го виждам . Вече не ми дреме с какъв костюм съм и колко съм се лъснал всичко си върша сам . Не искам да ги плюя хората сигурно има и читави но има хора като мен дето си обичат колите и такива работи се помнят и дразнят .
Отговори

Muaddib снимка Muaddib 19 май 2013 - 11:49

На ОМВ "Люлин" до тунела веднъж ми заредиха в 45 литрова бутилка 48 литра газ. Преди това пък, пак там, понеже исках да заредя и бензин след газта, платих и на хората след мен горивото на газколонката. Слава Богу ,че бяха сипали само за 5 лева. Продавачките като насрани, обаче ме гледат в очите и ме лъжат, че всичко си било наред и така показвал уредът. ОМВ са мошеници!
Отговори

proleten снимка proleten 20 май 2013 - 18:31

За последните два месеца два пъти заредих на ОМВ на Цариградско шосе на отбивката за Младост. Бутилката е 42 литра и на 38-мия литър пълненето спираше автоматично, без възможност за никакво допълване. Веднага след тези пълнения заредих на ОМВ на Ботевградско шосе, кв.Враждебна- вход София при което си ми тряснаха 41,5 литра в бутилката. Вече само на Цариградско. Досега пълних само на ЕКО, но и там се опитват да стигнат 42-та литра.
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 07 декември 2014 - 17:12

Преди години карах Форд мондео дизел. Та всяка седмица сипвах по 20 лв. Спирам на OMV на Никола Мушанов и му казвам на онзи 20лв. дизел (и на капачката го пише с голями букви). Без да изчакам, отидох на касата и само казах коя колонка, хвърлих 20-те лв. и излязох. Онзи вече беше заредил. Тръгвам аз за работа и след след 500-600 метра се усети някаква малка разлика в работата на двигателя. Не му обърнах внимание. След 2-3 дни двигятеля вече работеше като трактор, помислих си за лоша нафта. Купих един литър спирт и викам си, ще го сипя в резервоара, дано да се оправи на някъде. Когато отворих капачката на резервоара, излезе под налягане мириз на бензин. Стана ми ясно каква е била работата, но без касова бележка просто нямаше как да се оплача. От тогава продължих аз лично да си наливам горивото, та до скоро от както съм с Опел и на газ.
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 07 декември 2014 - 17:27

Аз когато зареждам съм винаги до пълнача.Ама ВИНАГИ докато не извади маркуча от гърловината.
Нямал съм проблеми засега и ВИНАГИ си вземам касовата бележка.
Отговори

n1s0 снимка n1s0 10 юни 2015 - 16:08

Аз като бивш бензинджия пък си пълня винаги горивото сам - и газта, и бензина! Колкото и да ви се натискат ако нахалствате сами ще ви пуснат да си сипвате, защото какво? Да, точно така. Клиентът винаги има право! Бележката също се пази и така.
Мнението беше редактирано от n1s0: 10 юни 2015 - 16:09
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg