Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Закупуване на опел инсигниа бензин(употребяван)

evgn снимка evgn 12 декември 2020 - 18:25

Тъй като мисля да закупувам опел инсигния(бензинов двигател), бих искал мнения от вас какво мислите за нея и на кой двигател мога да се спря. ОПЦ версията отпада!
Отговори

benzy снимка benzy 12 декември 2020 - 19:58

А нещо като година, като цена или друг ориентир за това каква точно кола искаш?

Горе дясно има едно поле Търсене, напиши Инсигния и има да четеш до коледа :)
или дай някаква конкретика за да може и отговорите да са такива
Мнението беше редактирано от benzy: 12 декември 2020 - 20:02
Отговори

evgn снимка evgn 12 декември 2020 - 21:42

да кажем 13-14 хиляди, околко 2010 година
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 декември 2020 - 22:34

Разбрахме че е Инсигния А.
Значи остава един вариант - 2.0 турбо.

Пример: https://www.cars.bg/...eaf073913386b63

Има сниман и VIN-а, предимство за теб.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 12 декември 2020 - 22:59
Отговори

evgn снимка evgn 12 декември 2020 - 22:53

 Д-и-м-о-в, на 12 декември 2020 - 22:34, каза:

Разбрахме че е Инсигния А.
Значи остава един вариант - 2.0 турбо. При преди фейслифта, дизелът не е за предпочитане, но сигурно е най-разпространен.

Ако не бързаш или пък можеш да си позволиш и фейслифт, то тогава и 2.0 дизел но 170-те коня само, влиза в листата. Всичко друго е компромис или неподходящи двигатели за тази кола. Все пак се води високият клас, значи трябва да има и малко по-сериозен двигател.


Значи казваш, че от безините само 2.0 турбо става? Дизелът съм го изключил със сиг. А ако го карам градско предимно, какъв ще е разхода на 2ката турбо?
Отговори

benzy снимка benzy 12 декември 2020 - 22:59

Човек трябва да ти вади думите с ченгел :biggrin:
Много ли караш, малко ли караш, как караш, къде караш, какво искаш да караш...

Ако държиш за бензин, аз лично бих отишъл на 1.6 турбо - при него има проблем с 4ти цилиндър, но казват, че се проявява при тунинговани мотори или ако яко юркаш. Лично аз бих поела риска и знаейки за него да имам едно на ум при употребата. Но не съм сигурен, че ще намериш, за тези пари по-скоро 2.0 турбо ще е... признавам нищо не знам за тоя мотор, но като ще е 2.0 турбо и преди фейса поне го вади голям с V6 2.8.

Ако караш малко и не си бързак и е с ръчни скорости може да се пробваш на 1.8 мотора, той е най-простия от всички, но е и малко слаб за това купе.

Избягвай 4х4 моделите, системата е ненадеждна и скъпа за обслужване. Избягвай и регулируемите амортесьори "флексрайд" готина джаджа са но струва половината кола като дойде време за смяна.

Какви са ти съображенията да избягваш дизела? За 13-14 ако направиш компромис за дизел можеш да вземеш доста по-ново от 2010 около 14к вече има фейслифт модели, които са доста подобрени в почти всеки аспект.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 декември 2020 - 23:04

и 1.6 да вземе, и 2.0 да вземе - няма да има кой знае колко голяма разлика от градския разход. 1.6-цата ще е по-натоварен из града и затова моето лично мнение е да идеш на 2.0Т, със сигурност по-надежден от останалите. Както ти каза и бенза, 4х4 едва ли ти трябва толкова.
Горе съм му дал пример.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 12 декември 2020 - 23:07
Отговори

evgn снимка evgn 12 декември 2020 - 23:06

 Д-и-м-о-в, на 12 декември 2020 - 23:04, каза:

и 1.6 да вземе, и 2.0 да вземе - няма да има кой знае колко голяма разлика от градския разход. 1.6-цата ще е по-натоварен из града и затова моето лично мнение е да идеш на 2.0Т, със сигурност по-надежден от останалите. Както ти каза и бенза, 4х4 едва ли ти трябва толкова.


Четох в нета, че разхода е 13-14, това реално ли е за 2ката?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 декември 2020 - 23:10

Разходът при бензина е "колко повече стъпваш, толкова повече е той. Това е мерено при определено каране.
Отговори

benzy снимка benzy 12 декември 2020 - 23:10

Градско предполагам 13+ ще гори и това може да е оптимистично, зависи все пак от града и карането.
GSI ката от следващото поколение с директната инжекция, с гъделичкане, старт стоп и 8 степенен автомат даваше 14.2. Тази е по-тежка, с по-стара техника и ако е автомат (за основно градско почит задължително) по-неефективен - значи съвсем спокойно 13-15 като предположение...

Сега дизеларката струва ли ти се опция :newsm05_41: :kinggrin:

 Д-и-м-о-в, на 12 декември 2020 - 23:04, каза:

и 1.6 да вземе, и 2.0 да вземе...

Честно казано аз за град много бих се замислил дали да взема Инсигния, голям туч е. Ако не е ОПЦ и за извънградско не става много, щото не е много спортна - остана за голям километраж по магистрала, а там 1.6 ще ми е достатъчен и бих предпочел 1.6 фейслифт пред 2.0 от първата генерация - ама това си вече съвсем съвсем лично виждане...
Мнението беше редактирано от benzy: 12 декември 2020 - 23:18
Отговори

evgn снимка evgn 12 декември 2020 - 23:15

Човек мн съм наплашен от тия дизеларки...
Отговори

benzy снимка benzy 12 декември 2020 - 23:25

От кво бе човек, има хора които се кълнат, че по-добро от дизел няма и навъртат стотици км без проблем.
Принципно щом ще караш основно градско на къси стартове има логика да бензин, ама ще ти къса главата с разход, иначе дизеларките не са нито кой знае колко по-скъпи за поддръжка, нито кой знае колко по-капризни. Ако минеш на автомат, за подобна кола силно препоръчително избягваш и прословутия демпфер - остана ти един ДПФ да ти прави въртел...

Не те навивам за дизел, аз съм също по бензините, но не е толкова лош, колкото му се носи славата на дизела. И при условие, че при дизела говорим вече за фейслифтова и че от там може да очакваш 3-4 литра разлика на 100... аз вече се наситих да хвърлям 50левки през ауспуха а уж карам малолитражка... дет се вика с разликата в горивото палиш всеки уикенд и заминаваш на 100 км по магистралите да се повозиш, да идеш да пише кафе на друго място с гаджето и да я продухаш и даже и ДПФа няма да ти е проблем.

П.С. всъщност дай да уточним колко километра навърташ на година, може да си напълно прав да вземеш бензин :)
Мнението беше редактирано от benzy: 12 декември 2020 - 23:33
Отговори

evgn снимка evgn 12 декември 2020 - 23:31

Аз съм от Перник и пътувам до София за работа. Г/д по 80 километра се пада на ден, задръствания, простотии и така нататъка.
Отговори

benzy снимка benzy 12 декември 2020 - 23:35

Доста км са, 20+ годишно, разход сериозен си е при 14л бензин. Не знам какво да кажа.
Да кажат колегите с дизели дали при подобен маршрут ще може да се регенерира ДПФа успешно. Според мен само това може да ти създава проблеми

Ако е 2.0 турбо https://www.mobile.b...87&slink=i404wv
Аутоплаза са свързани с Булвария, тоест колата е наистина със сервизна история.
Мисля че 500 лева ще свалят без проблем.
Отговори

evgn снимка evgn 12 декември 2020 - 23:42

Благодаря за коментарите до тук. Еми незнам, ще видя, може би инсигниа не е много подходяща за моя случай.
Отговори

benzy снимка benzy 12 декември 2020 - 23:45

Каквато и да вземеш в този клас ще е същата работа. Иначе е голяма и комфортна кола, никак не е лоша.
Може би да помислиш за газ... не знам - хващай молива да смятш :)
Отговори

evgn снимка evgn 12 декември 2020 - 23:56

О да мене идеята със сиг ми е да е с газ.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 декември 2020 - 00:04

С това трябваше да почнеш. Газ с директно впръскване бензин, е нещо, което не си струва никак и май никога няма да си струва.

Няма какво да мислиш повече - 2.0
Бенз, остави човека, щом го е страх, страх...
да взема едно турбинирано 2.0 и толкова.

Пък ако в крайна сметка от Перник до София - то и Астра J ще ти свърши същата работа. Като се замислиш и H-ка също, там има 2.0 турбо, 1.8 също, който вече е по-подходяш за нея.

Мисли, имаш време
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 13 декември 2020 - 00:15
Отговори

benzy снимка benzy 13 декември 2020 - 00:11

Е казах ли ти, че трябва да ти вадим думите с ченгел:)
Както и Димов ти е казал друг мотор за газ няма (освен 2.8 ) - уредихме те.
Погледни тази от линка, би трябвало да е читава.

Димов, аз ти станах основен поддръжник за дизела баси :D
то и J да вземе... 1.4 турбо освен на Астрата друго цъ, по добре му е с Инсигнията
честно щом е на газ аз щях да набича V6-така поне да ми е кеф да го слушам :)
Мнението беше редактирано от benzy: 13 декември 2020 - 00:15
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 декември 2020 - 00:20

 benzy, на 13 декември 2020 - 00:11, каза:

Е казах ли ти, че трябва да ти вадим думите с ченгел:)
Както и Димов ти е казал друг мотор за газ няма (освен 2.8 ) - уредихме те.
Погледни тази от линка, би трябвало да е читава.

Димов, аз ти станах основен поддръжник за дизела баси :D
то и J да вземе... 1.4 турбо освен на Астрата друго цъ, по добре му е с Инсигнията
честно щом е на газ аз щях да набича V6-така поне да ми е кеф да го слушам :)


Ами опитваме да му помогнем максимално на човека. Вече той а си мисли, той ще дава парите. Аз лично не бих набил 13-15 к за кола, с която ще ходя от Перник до София. Трябва да има малко прагматичност. Пари за желязо вече няма смисъл да се дават безразборно.

Затова да си помисли за нещо по-евтино, което ще си го стегне и да си кара.
А й какво лошо че си ми станал подръжник. Ти сам си го открил, като си отишъл да пробваш и както пак сам казваш, предубедеността ти е изчезнала сама, не съм я "изчезнал" аз:)
Аз си признавам че винаги съм бил дизел фен, тъй че при мен нещата са ясни, но първо съм гледал да бъда малко от малко обективен.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 13 декември 2020 - 00:23
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg