Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Закупуване на опел инсигниа бензин(употребяван)

benzy снимка benzy 13 декември 2020 - 00:28

Абе при равни други условия си предпочитам бензин, в не малка степен просто Опел нямат добри бензинови мотори в момента и за това приемам и завой към дизела.
А за Астра H - 1.8 май не беше подходящ за газ, не е много опция. Пък и поодъртяха, ако има пари за J, нящо около 10 хил е компромис, а ако иска да седи в голяма и комфортна кола що пък не...
Отговори

evgn снимка evgn 13 декември 2020 - 00:35

Принципно исках да е някаква по-голяма кола, тъй като аз съм около 190, и не ми е много комфортно в по-малки коли
Отговори

benzy снимка benzy 13 декември 2020 - 00:43

Взимай Инсигнията, сагай газ и си пей. Аз съм малко или много фен на Опел и е ясно, че ще ти я препоръчам, но и не се сещам какво друго може да вземеш - Мазда 6 може би, но там е много разнобойна информацията доколко са оправили проблема с ръждата. Хондите са не лоши, но държат почти необосновано високи цени... Аз съм доволен от опелите си, търся 8мия сега. Не е нещо изключително, бюджетна марка е все пак, но за парите си предлагат доста и са доста добри.
Отговори

evgn снимка evgn 13 декември 2020 - 00:47

Да бъда честен и Астра J също ми харесва, особено седанчето.
Отговори

benzy снимка benzy 13 декември 2020 - 00:56

Ако взимаш J първо седни вътре да видиш как е. Изглежда голяма отвън, но отвътре не е много голяма и щом си дългуч дори да се наместиш удобно, зад теб може да няма място за удобно сядане, ако си семеен и това е от значение. Там избора са турбо моторите 1.4 и 1.6, като 1.4 понася газ може би малко по-добре, защото е с хидравлични повдигачи, за 1.6 трябва проверка и центровка на хлабините на 30тина хил км (поне на теория) и за него важи същото което казах в началото за Инсигнията - проблема с 4ти цилиндър.

Егати глупостта съм написал... то ясно, че като взимаш кола ще седнеш в нея :D
Мнението беше редактирано от benzy: 13 декември 2020 - 01:00
Отговори

evgn снимка evgn 13 декември 2020 - 11:38

Момчета а какво ще кажете, ръчни скорости или автоматични и какви са предимставата и недостатъците за тоя модел на двата вида?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 декември 2020 - 13:01

 evgn, на 12 декември 2020 - 23:42, каза:

Благодаря за коментарите до тук. Еми незнам, ще видя, може би инсигниа не е много подходяща за моя случай.

Зимай ми пежото и приключваш дилемата:-) Инсигниата не е за това.
Отговори

benzy снимка benzy 13 декември 2020 - 16:02

Сам казваш, че ще висиш в задръствания - направи си услуга купи си автомат, който за това е направен.
Сменяй му редовно маслото и трябва да е достатъчно надежден.
Отговори

stsoftware снимка stsoftware 14 декември 2020 - 08:54

 benzy, на 12 декември 2020 - 23:35, каза:

Доста км са, 20+ годишно, разход сериозен си е при 14л бензин. Не знам какво да кажа.
Да кажат колегите с дизели дали при подобен маршрут ще може да се регенерира ДПФа успешно. Според мен само това може да ти създава проблеми

Ако е 2.0 турбо https://www.mobile.b...87&slink=i404wv
Аутоплаза са свързани с Булвария, тоест колата е наистина със сервизна история.
Мисля че 500 лева ще свалят без проблем.


Имам две Инсигнии (A и B) с 2.0 дизел 170 коня.
DPF-а се самопочиства дори в градски условия - изписва едно съобщение на екрана, в което те моли да не гасиш автомобила и доста бързо се справя със задачата си...

Остава да уточня, че това се случи миналата седмица при първата Инсигния на приблизително 88000 км. На втората за около 51000 км не го е изписвала до момента.

Така че поне при тези двигатели не мисля, че DPF-а изобщо е тема.

Колкото до споменатия маршрут - няма да се разбира, че автомобилът има DPF - все пак 80 км на ден, в голямата си част извънградско ще върши добра работа.
Отговори

d_kalchev снимка d_kalchev 15 декември 2020 - 00:02

 benzy, на 12 декември 2020 - 23:10, каза:

Градско предполагам 13+ ще гори и това може да е оптимистично, зависи все пак от града и карането.
GSI ката от следващото поколение с директната инжекция, с гъделичкане, старт стоп и 8 степенен автомат даваше 14.2. Тази е по-тежка, с по-стара техника и ако е автомат (за основно градско почит задължително) по-неефективен - значи съвсем спокойно 13-15 като предположение...

Сега дизеларката струва ли ти се опция :newsm05_41: :kinggrin:


Честно казано аз за град много бих се замислил дали да взема Инсигния, голям туч е. Ако не е ОПЦ и за извънградско не става много, щото не е много спортна - остана за голям километраж по магистрала, а там 1.6 ще ми е достатъчен и бих предпочел 1.6 фейслифт пред 2.0 от първата генерация - ама това си вече съвсем съвсем лично виждане...


За градско Инсигнията не е особено добър вариант. Зависи и какво градско де... Ниска е, не става за дупки и бордюри. По булеварди и широки улици с място за паркиране става. Ама то и всички останали стават. Моята е 1,6Т с ръчна кутия. Разхода се движи между 8 и 9 при нормално каране. Навън ако я държиш около 100-110 км./ч. слиза до около 6 на сто. Среден разход, грубо около 7 л. на сто километра. Малко ми е странен този двигател. Ама сменям маслото и карам. Малко по капризен е към бензина. За газ не съм сигурен, че има смисъл да рискувам.
Отговори

Sim снимка Sim 15 декември 2020 - 10:40

Авторът на темата казва, че ежедневно ще пътува Перник-София. Основните маршрути са два: през Владая и от Люлин по магистралата.
Ако пътува през Владая, сутрин и вечер там е тежък трафик, тръгни, спри, чакай. Отделно ще изминава и някаква дистанция в час пик в София. Средната скорост ще е около 20-30км/ч. В този случай разхода на бензин няма да е по-малко от 10л/100км ако е с Астра (личен опит). За такова еждневно пътуване е по-добре дизелов автомобил, не по-голям от Астра, ако няма вариант на пропан-бутан или метан.
Отговори

evgn снимка evgn 15 декември 2020 - 18:12

 d_kalchev, на 15 декември 2020 - 00:02, каза:

За градско Инсигнията не е особено добър вариант. Зависи и какво градско де... Ниска е, не става за дупки и бордюри. По булеварди и широки улици с място за паркиране става. Ама то и всички останали стават. Моята е 1,6Т с ръчна кутия. Разхода се движи между 8 и 9 при нормално каране. Навън ако я държиш около 100-110 км./ч. слиза до около 6 на сто. Среден разход, грубо около 7 л. на сто километра. Малко ми е странен този двигател. Ама сменям маслото и карам. Малко по капризен е към бензина. За газ не съм сигурен, че има смисъл да рискувам.


А защо те е страх от газта, какви са ти съображенията?
Отговори

evgn снимка evgn 19 декември 2020 - 10:49

Та не разбрах, този двигаел 2.0 турбо бензин става ли на газ?
Отговори

benzy снимка benzy 19 декември 2020 - 13:44

M...абе, че се газифицира, газифицира се, ама едни казват, че е с директно впръскване, други, че не.
Демек или е скъпа и бавна за избиване газификацията или не, а не че не може.
Трябва да се поразровиш - А20NHT и А20NFT мисля са двата кода на този мотор, разрови се да прочетеш и по чужди форуми евентуално...

ето ти една тема да те объркам още повече: https://www.opelclub...pic=133488&st=0
Мнението беше редактирано от benzy: 19 декември 2020 - 13:47
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 19 декември 2020 - 22:14

2.0 бензин на Инсигния е с директно впръскване, и в двата варианта. В Ауто дата24 има грешка....
Прави се на газ.
Отговори

tim снимка tim 20 декември 2020 - 17:37

Колега вземи си 1,8 бензин,другите двигатели нестават. Бензин с турбото не се занимавай имат проблеми, а от дизела бягай на далеч. 1,8 е най-читавият двигател но е доста капризен за поддръжка и обслужване.
Отговори

benzy снимка benzy 20 декември 2020 - 18:19

 tim, на 20 декември 2020 - 17:37, каза:

Колега вземи си 1,8 бензин

А как е с газификацията този мотор? Стария Z18XER беше накарал много колеги да се откажат от газ, надежден е когато караш на бензин.
А18XER предполагам има много общо със стария мотор, някой газифицирал ли го е и какъв му е опита след това.
Отговори

tim снимка tim 20 декември 2020 - 18:39

Закво си разваляте колите с тая газ ве хора,карайте си на бензин и си свиркайте.
Отговори

evgn снимка evgn 20 декември 2020 - 19:04

Еми явно ще отпадне Инсгинията като вариант..
Отговори

tim снимка tim 20 декември 2020 - 19:15

То лошото е че от опелите Инсгинията е най читавия вариан.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg