Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

ASTRA H - ПРОБЛЕМИ ?

esil2 снимка esil2 06 ноември 2020 - 21:23

Как реши проблема че и моето моторче бръмчи
Отговори

MYCAKA снимка MYCAKA 14 ноември 2020 - 12:52

 esil2, на 06 ноември 2020 - 21:23, каза:

Как реши проблема че и моето моторче бръмчи

извадих бушона, както колегата "Bareto" е споменал. не съм имал време да обикалям майстори за постоянно решение а и нямам нужда да регулирам фаровете често, то така или иначе се регулираше само единя та съм доволен за сега, този звук направо ми бъркаше в мозъка..
Отговори

Dmihaylov10 снимка Dmihaylov10 17 ноември 2020 - 11:47

Здравейте, търся корпус на термостата за 1.8 140 коня в региона Варна, Добрич. Трябва ми просто това което е като чугунено, понеже термостатът е добре, обаче изтича през тази другата част, ако някой има или има идея къде мога да намеря, ще съм задължен. Поздрави
Отговори

Bareto снимка Bareto 17 ноември 2020 - 14:07

Тялото на термостата е от алуминиева сплав, а корпуса за който се монтира е от някакъв полимер (черен на цвят), за кое става въпрос?
Отговори

Dmihaylov10 снимка Dmihaylov10 18 ноември 2020 - 20:30

за корпуса
Отговори

Bareto снимка Bareto 19 ноември 2020 - 09:25

Може би най-евтиния ти вариант е този:
https://www.aliexpre...ontent=31357817
Отзивите са добри и е алуминиев. Втора ръка не ти препоръчвам, няма да изкара дълго или ще се строши още докато го монтираш.
Отговори

esil2 снимка esil2 20 ноември 2020 - 17:11

Моята астра н 1.7 cdti 110кс е с дпф филтър и искам да попитам как се разбира кога филтъра се саморегенерира
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 20 ноември 2020 - 20:03

 esil2, на 20 ноември 2020 - 17:11, каза:

Моята астра н 1.7 cdti 110кс е с дпф филтър и искам да попитам как се разбира кога филтъра се саморегенерира

Когато моментния разход на място е около 3L/H(литра/час) при нормални 0,3-0,5 и при ускорение над 22 l/100km при нормални 8-12 l/100km.
Отговори

Sim снимка Sim 21 декември 2020 - 10:39

Малко материал за свободното време: https://automedia.in...-motori-na-opel
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 25 декември 2020 - 10:49

Здравейте. Смених Ф-ката с Х-ка и изникнаха някои въпроси.
1. Двигателят е Z17DTR, 110 к. с. Досега не съм имал дизел. От къде е добра нафтата, с каква нафта...? Нафтата на Марешки как е? Такива неща...
2. Сервизно обслужване. Във Варна живея. В Булвария как се справят, смъкват ли кожата от гърба когато стане дума за цена на части и труд? Преди бяха Каргоекспрес и нямам добри впечатления. Бихте ли препоръчали евентуално друг сервиз за смяна на "дежурните неща" след покупка на кола нов внос?
3. Дисплеят изписва нещо на италиански, което винаги се връща секунди след изписване на друга информация. Например искам да виждам моментен разход, появява се за малко, след това пак се връща споменатият надпис. Ясно е, че ще търся начин да сменя езика. Доколкото разбрах, за тази операция ще се наложи да посетя Булвария.
4. В талона пише Z17DTR, 110 к.с. Порових из интернет и форума, навсякъде казват, че този двигател е 125 к. с. Кое е вярното? Катаджиите объркали ли са се?

Засега е това.
Честита Коледа на всички, бъдете здрави!
Отговори

Mitko_D снимка Mitko_D 25 декември 2020 - 13:53

за 4
Трябва да можеш да го смениш през мултимедията, ако ти е оригинална, само потърси видеа да видиш къде приблизително се намира менюто за настройка на език
Зависи и с кой дисплей си, а може да ползваш и гугъл-преводач примерно

https://www.youtube....h?v=ICcTQvsCg4Q
Отговори

esil2 снимка esil2 25 декември 2020 - 15:44

Z17DTR е 125кс а Z17DTJ е 110кс. За менюто пускаш радиото задържаш долу вдясно бутона setting и държиш така докато не чуеш звук, тогава ще ти излезе на дисплея audio и със страничните бутони ще можеш да търсиш каквото ти трябва. За езика и часовника пак натискаш setting само че няма смисъл да го държиш натиснат а веднага щом изпише system пак по същия начин сменяш с бутоните. За обслужването сменяш всички видове филтри + маслото и ангренажния ремък с ролките, този за алтернатора и водната помпа е отделен ремък така, че ако е в добро състояние може да не го сменяш. Задължително на канал отвии пробката за скоростите да видиш дали ще потече масло. Ако потече завиваш пробката, сваляш акумулатора и стойката и отгоре ще видиш отвор мисля че е отдушник. От там с маркуче и фуния доливаш още половин литър масло за скорости гледай да е оригинално за този модел. Ако не потече от долната пробка дето проверяваш маслото с някакво присбособление наливаш докато потече и след това отгоре под акумулатора пак доливаш около половин литър. За горивото гледай да не сипваш от съмнителни малки бензиностанции, защото системата денсо не обича лошо гориво. Също така е добре да ти я закачат някъде на компютър и да ти прочистят DPF филтъра, а и ще видиш дали има записани грешки. Това е от мен, ако някъде бъркам нека по разбиращите колеги да ме коригират. Весели празници
Отговори

HsMaster снимка HsMaster 28 декември 2020 - 01:02

 vankata_nedel4ev, на 25 декември 2020 - 10:49, каза:

Здравейте. Смених Ф-ката с Х-ка и изникнаха някои въпроси.
1. Двигателят е Z17DTR, 110 к. с. Досега не съм имал дизел. От къде е добра нафтата, с каква нафта...? Нафтата на Марешки как е? Такива неща...
2. Сервизно обслужване. Във Варна живея. В Булвария как се справят, смъкват ли кожата от гърба когато стане дума за цена на части и труд? Преди бяха Каргоекспрес и нямам добри впечатления. Бихте ли препоръчали евентуално друг сервиз за смяна на "дежурните неща" след покупка на кола нов внос?
3. Дисплеят изписва нещо на италиански, което винаги се връща секунди след изписване на друга информация. Например искам да виждам моментен разход, появява се за малко, след това пак се връща споменатият надпис. Ясно е, че ще търся начин да сменя езика. Доколкото разбрах, за тази операция ще се наложи да посетя Булвария.
4. В талона пише Z17DTR, 110 к.с. Порових из интернет и форума, навсякъде казват, че този двигател е 125 к. с. Кое е вярното? Катаджиите объркали ли са се?

Засега е това.
Честита Коледа на всички, бъдете здрави!
Точно така. Твоята е 125 к.с като моята.
Аз като забележа прекаленото пушене отзад при работа на място и си мисля, че го регенерира.
От Марешки не те съветвам да зареждаш. В повечето случаи евтиното излиза по-скъпо след време.
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 28 декември 2020 - 20:00

 HsMaster, на 28 декември 2020 - 01:02, каза:

Точно така. Твоята е 125 к.с като моята.
Аз като забележа прекаленото пушене отзад при работа на място и си мисля, че го регенерира.
От Марешки не те съветвам да зареждаш. В повечето случаи евтиното излиза по-скъпо след време.


Обосновано ли е мнението ти за Марешки? Аз Ф-ката редовно я пълнех там и с бензин, и с газ. Мой приятел зареждаше там от самото начало(Ауди А4,1.9 ТДИ, 97-ма), когато Марешки пусна горивата на ниски цени. Това са вече 3-4 години, аз нямам оплаквания, той също. Но все пак не съм имал дизел преди, двг е комън-рейл и все си мисля, че иска хубава нафта. Затова и ми се иска някой собственик на такъв сравнително съвременен двигател ако има опит с нафтата на Марешки да се изкаже.
Мисля си и следното - когато Марешки влезе в бизнеса с горива настъпи по мазола "големите", не само ги настъпи, а изигра юнашка ръченица по всичите им мазоли и с цел да го дискредитират в интернет се изписаха всякакви глупости, а от контролният орган по горивата(не го знам как се нарича) го спукаха от проверки. Та мисля си, че горивата там са добре, все пак редовно има опашки от коли на бензиностанцията, над която имам наблюдения.
Отговори

esil2 снимка esil2 04 януари 2021 - 17:50

Извинявам се ако пиша в грешна тема но искам да попитам astra h 1.7cdti 110кс кода на мотора е Z17DTJ има ли вихрови клапи и евентуално как се разбира ако има проблем с тях.
Отговори

jorkata снимка jorkata 05 януари 2021 - 06:56

Здравей, имаш вихрови клапи, но по принцип 1,7 моторите нямат проблеми с тях, изолират се лесно(поне при мен е така)- не се налага софтуерно изключване.
Ако при високи обороти нямаш мощност, евентуално не се отварят, може и да ти изписва високо налягане в колектора.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 05 януари 2021 - 09:39

 vankata_nedel4ev, на 28 декември 2020 - 20:00, каза:

Затова и ми се иска някой собственик на такъв сравнително съвременен двигател ако има опит с нафтата на Марешки да се изкаже.

Японските дюзи не харесват магарешката нафта, съмнявам се и ДПФ-ите да го правят.
Отговори

esil2 снимка esil2 22 март 2021 - 19:11

Колеги,колата ми е Astra H Z17DTJ и искам да попитам дали някой се е сблъсквал с проблема който ще опиша. От време на време ми набива грешка за реле подгрев, ходих на майстор премери подгревните свещи каза, че са добре сменихме релето купих и beru изчистихме грешката и ок, но след известно време отново същата грешка. Отново мерене на свещи и реле и се оказа, че пак причината е релето. В магазина ми смениха релето дадоха ми друго пак beru, отново чистене на грешката и след известно време пак същата история, светва колата с гаечен ключ и грешка реле подгрев. Вече не знам какво се случва, иначе колата си върви и пали без проблем, даже като покарам малко да позагрее и изгася двигателя при следващото палене лампата с колата и гаечния ключ гасне.
Забравих да добавя, че понякога при първоначално палене сутрин например няма проблеми лампата си гасне, жълтото реотанче на таблото също си включва и гасне винаги, с една дума пълна загадка.
Мнението беше редактирано от esil2: 22 март 2021 - 19:15
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 22 март 2021 - 23:06

 esil2, на 22 март 2021 - 19:11, каза:

Колеги,колата ми е Astra H Z17DTJ и искам да попитам дали някой се е сблъсквал с проблема който ще опиша. От време на време ми набива грешка за реле подгрев, ходих на майстор премери подгревните свещи каза, че са добре сменихме релето купих и beru изчистихме грешката и ок, но след известно време отново същата грешка. Отново мерене на свещи и реле и се оказа, че пак причината е релето. В магазина ми смениха релето дадоха ми друго пак beru, отново чистене на грешката и след известно време пак същата история, светва колата с гаечен ключ и грешка реле подгрев. Вече не знам какво се случва, иначе колата си върви и пали без проблем, даже като покарам малко да позагрее и изгася двигателя при следващото палене лампата с колата и гаечния ключ гасне.
Забравих да добавя, че понякога при първоначално палене сутрин например няма проблеми лампата си гасне, жълтото реотанче на таблото също си включва и гасне винаги, с една дума пълна загадка.


А проверихте ли напрежението, което дава колата? Твърде е възможно от нещо такова да се прецаква на едни и същи интервали или пък изобщо да не е това, а само да си мислите че е.
Как проверихте свещите? Колко ома дават? Кабелите проверени ли са към всяка свещ.

Има си тестове в оп-кома за релето, можехте и там да го пуснете и да видите какво е положението, отива ли към всички свещи напрежение или към някоя няма. Ако отива, значи някоя свещ се държи като крушките понякога - свети ама дава грешка за крушка, защото не харчи колкото трябва ток.
Ако не проверите това, може да си сменяш релета до края на света.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 22 март 2021 - 23:06
Отговори

esil2 снимка esil2 23 март 2021 - 13:07

Не съм разпитвал майстора какво точно проверява и кое колко ома и волта отчита, просто му карам колата и казвам какъв е проблема по натам мисля, че е в час и знае какво да прави де да знам. Гледам, че я закача на лаптопа и мери с мултицет.
Само не разбрах как някоя свещ може да се държи като крушките понякога-свети ама дава грешка за крушка, защото не харчи колкото трябва ток. При това положение вместо да дава,че има проблем с релето, не трябва ли да показва на оп-кома че има проблем със някоя свещ.
Мнението беше редактирано от esil2: 23 март 2021 - 13:17
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg