Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra A

Проблем с ел. стъкла

ivoet снимка ivoet 26 март 2014 - 21:50

Здравейте, приятели!
След като благодарение на вас реших вече няколко проблема, дойде ред и на следващия.
Ел. стъклата не работят както трябва - шофьорското се смъква на пресекулки, не се вдига и смъква напълно при натиснат постоянно бутон, а дясната не работи изобщо. Понякога дясната си работи и то нормално, но рядко я пробвам, понеже веднъж си остана долу и няма затваряне.
Какъв точно може да е проблема, и корите на вратите ли трябва да смъквам или кутията с бутоните до скоростния лост. Как се свалят изобщо?
Благодаря предварително!
Отговори

borro снимка borro 26 март 2014 - 22:14

Има теми относно платката, която се намира в пластмасовата кутия на механизма. По неведоми причини, най-често остаряване, се налага презапояване на всяка спойка в платката. В масовия случай проблема се отстранява. Аз лично съм патил на три от четирите платки с този яд. По-редкия проблем е платката, която е прикрепена към модула с копчетата. Тя е универсална за вектра и калибра - така че, може и нея да смениш (ако се налага разбира се).
Най-редно е презапояване на дефектиралата платка, а ако това не помогне - смяна на контролната при копчетата.
Относно свалянето: за корите е писано къде ли не. За копчетата - леко напъваш конзолата и си излиза.
Отговори

k opel e снимка k opel e 26 март 2014 - 22:34

Здравейте колеги. Интересува ме дали на кабела от платката за ЕС има междинен куплунг или платката се сменява с презапояване.Преди време разлях безалкохолно върху бутона и периодично отказва шофьорското стъкло.Аварийно го вдигам като подавам + на оперативния проводник към бутона.Колата е Вектра Б 97 год.Благодаря предварително.
Отговори

borro снимка borro 26 март 2014 - 22:44

На вектра а платката се презапоява.
Отговори

ivoet снимка ivoet 27 март 2014 - 21:06

Така, конзолата я рабрах как се вади, извадих я доникъде
Публикувано изображение

Повече не посмях, че едни кабели има, не знам как се стига до платката. Не смея да напъвам, а и да извадя да видя отдолу как е хванато не можах да разбера. Нещо търсачката не ми свърши много работа или не съм използвал правилните думи.
Отговори

borro снимка borro 27 март 2014 - 22:22

Защо ти липсва желанието се чудя.... Както и да е, затова сме за да помагаме!
Под дръжката на ръчната има капаче във форма на легенче. Извади го и ще видиш буксите на тези кабели - две са, черна и зелена. Извади ги и после дърпай смело конзолата с копчетата.
Относно презапояването на платките във всяка елмашинка - отиди при специалист да мине всяка спойка и вероятността да уцелиш бинго е голяма.
Отговори

Petar_kazakov снимка Petar_kazakov 07 април 2014 - 10:17

Колега, не се притеснявай действай смело.
ако много те е страх да не счупиш нещо ... няма да можеш да си го оправиш сам, така че ... ДЕЙСТВАЙ
ако се счупи нещо, има кананкулит, тиксо, поялник и т.н.
А тези копчета, аз преди 5 и повече години си ги купих за 15лв ...

Другото нещо което може да погледнеш е на самата машинка на вратата дали се подава напрежение.
Аз сам си сложих предните ел. стаклата, и не бях привързал хубаво кабелит, и единият се беше прекънал от пантата.
И по едно време, ту спираше да работи, ту тръгваше.
Махнах кората на вратата, видях че е прекъснат кабела, оправих го, привързах ги малко по-старателно ... и от тогава нямам проблеми :-)

ПП: дайствай смело ;-)
ако се дърпа - вземи по-голям чук :-D
Мнението беше редактирано от Petar_kazakov: 07 април 2014 - 10:20
Отговори

Angel90 снимка Angel90 07 май 2014 - 20:57

Здравейте колеги имам проблем с предните стъкла на вектричката а предвид идващите горещи дни ми е спешно да го реша. Какво диагностицирах до момента, управляващото напрежение при входа на управляващата платна на вратата е ??? 10.5V ??? , платката работеше до последно преди да се опитам да оправя дясната врата на която не работеше след това последва отказ и в двете врата. Забелязах че преди пробата лампичките на копчетата светеха (силно) , след това едвам едвам в тъмното се вижда светлина която при натискане на копчето изчезва и във двете копчета. Днес по това което прочетох тук стигнах до допчетата и разглубих таблото под ръчната, та не намирам никакво напрежение в нито един кабел или в натиснато копче в някоя позиция. Проверих предпазителите но са здрави, все пак пробвах и да ги сменя но пак нищо. Някой може ли да помогне с идея къде загубих напрежението. Какво да проверя ? Ако са нужни снимки мога да направя.
ПП В момента не знам дали достига (управляващо)напрежение до вратите. Утре ще ги разглобя отново, но предполагам че не.
Отговори

didko_just снимка didko_just 08 май 2014 - 08:03

Щом нямаш нужното напрежение най-вероятно комфорт модула се е прецакал.Това е една малка платка със 4-5 кабела закачена на гърба на конзолата с копчетата за ел.стъклата.
Отговори

Angel90 снимка Angel90 08 май 2014 - 11:33

Възможно ли е ремонтирането или игнорирането на тази платка. Стигнах до нея още вчера но не знаех за какво се използва. Или решението е нова такава?
Отговори

didko_just снимка didko_just 08 май 2014 - 14:32

За ремонтирането не знам,може би.За игнорирането да.Тази платка служи за прекъсване на + след като отвориш и затвориш някоя врата.Не си спомням точно как го бях направил преди години на старата вектра.Май събрах всички червени проводници и така прозорците си работеха постоянно.
Отговори

Angel90 снимка Angel90 08 май 2014 - 17:01

Днес купих от една автоморга копче заедно с този модул но се получи следната ситуация. Прозорците работят само когато някоя врата е отворена т.е. по време на движение не можеш да отвориш или затвориш прозореца.Може ли да ми кажете за какво служи кръглото копче и има ли някой идея как да обърна действието т.е. да работят когато вратите са затворени

ПП
Свързах си старото т.е. директно свързах захранващите кабели от комфорт модула и сега работят постоянно. Благодаря за вниманието което ми отделихте.
Мнението беше редактирано от Angel90: 08 май 2014 - 18:05
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg