Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

тока изчезна

Вълов снимка Вълов 21 февруари 2009 - 18:04

здр,днес реших да си изкарам колата направо нямаше ток за централното,от какво може да се е изгубил?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 21 февруари 2009 - 18:18

 Вълов, на 21 Feb 2009, 06:04 PM, каза:

здр,днес реших да си изкарам колата направо нямаше ток за централното,от какво може да се е изгубил?


Зареди си акумулатора и отиди да ти го проверят него,както и алтернатора.Също така провери веригата за утечка.
Отговори

CH_M снимка CH_M 21 февруари 2009 - 18:24

От колко време не си я палил, колега ?Огледай да не си забравил някакъв консуматор включен ? Ако не си с оригинално радио и ако е вързано към постоянния + само ,може то да се е отелило и от там са ти дава разряд на акумулатора !Дай малко повече инфо ! Иначе така само си гадаем .
Отговори

Вълов снимка Вълов 21 февруари 2009 - 18:27

 CH_M, на 21 Feb 2009, 06:24 PM, каза:

От колко време не си я палил, колега ?Огледай да не си забравил някакъв консуматор включен ? Ако не си с оригинално радио и ако е вързано към постоянния + само ,може то да се е отелило и от там са ти дава разряд на акумулатора !Дай малко повече инфо ! Иначе така само си гадаем .


Ами вчера я карах,панела на сд-то го махам защото ми казаха че прави някаква консумация,иначе акумулатора е Бош ня една година зареждан е скоро.
Отговори

CH_M снимка CH_M 21 февруари 2009 - 18:33

Там е "заровено кучето " -проблема ти е в СД-то ,я кажи точно каква марка е ,и защо ще му махаш панела . Да не е някой BLAUPUNKT.
Отговори

Вълов снимка Вълов 21 февруари 2009 - 18:55

Добре ама панела ми беше свален ,а като е махнат би трябвало да не дарпа ток сд-то е Pioneer DEH500
0UB
Отговори

CH_M снимка CH_M 21 февруари 2009 - 19:03

Слоред мен щом някой те кара да си махаш панела значи е на ясно че има някакъв проблем в СД-то и затова текарат да го махаш ,но и с махнат панел ако нещо по St by на СД-то не е наред и без панел пак ще си има утечка .Най-добре го сваляй и го носи на някой майстор да го види!
Отговори

Вълов снимка Вълов 21 февруари 2009 - 19:06

Проблема го имах и със старото сд,така че не е от него,преди мислех че е от акумулатора,ама и с новия пак така
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 21 февруари 2009 - 19:08

Направи си една проверка на инсталацията посредством мултицет след като заредиш акумулатора.Ако се съмняваш в ЦД-то го откачи от буксата му отзад и провери пак за утечка
Отговори

Вълов снимка Вълов 21 февруари 2009 - 19:11

Малко съм скаран с мултицета ,но в краен случай в понеделник в сервиз,но нямам самнения за цд-то
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 21 февруари 2009 - 19:14

 Вълов, на 21 Feb 2009, 07:11 PM, каза:

Малко съм скаран с мултицета ,но в краен случай в понеделник в сервиз,но нямам самнения за цд-то


Много вариянти има колега,щом не можеш сам иди да ти направят една проверка.Може да са няколко неща,но трябва да си го погледне специалист.Пиши после какво е станало :icon_razz2:
Отговори

Вълов снимка Вълов 21 февруари 2009 - 19:16

Исках информация какво може да е за да не ме метнат,защото в бош ми взеха преди 2 месеца 70лв за две крушки и ми казаха да свалям панела и казаха че др проблем няма
Отговори

CH_M снимка CH_M 21 февруари 2009 - 19:20

Щом е така ,вземай един мултицет както казва другия колега и включи последователно на едната клема на акумулатора и\- примерно \ другия край на минусовата кабелна клема .Мултицета нагласен на мерене на Ампери .Ще ти покаже каква е консумацията .При включен мултицет вади бушоните един по един и следи за промяна на показанията на уреда -ако след падане на консумацията след изваждане на даден бушон поне ще те насочи в каква верига да търсиш утечката . Прави пробата при изваден конт. ключ и изключени всякакви консуматори .Успех !
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 21 февруари 2009 - 19:24

 Вълов, на 21 Feb 2009, 07:16 PM, каза:

Исках информация какво може да е за да не ме метнат,защото в бош ми взеха преди 2 месеца 70лв за две крушки и ми казаха да свалям панела и казаха че др проблем няма


Имаш Л.С.
Отговори

Коцето снимка Коцето 27 февруари 2009 - 18:45

аз пък се интересувам колко трябва да е максималния ток на утечка ?
моята бабичка е стара Vektra A и само часовника харчи ток показва ми околко 25 - 30 мА но ми направи проблем преди няколко дни сега се съмнявам дали алармата не ми прави някакви пачове
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg