Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Kadett E

Kadett E - Парно

Гостs100yan_* 18 януари 2006 - 16:00

Моторчето на парното ми отопление спря и се наложи да му се сменят
четки ит.н.След ремонта го сглобих и пробвах отделно 1,2,3 степен и
стана като ново.Сглобих в обратен ред на мястото му и пробвах-тук
дойде голяма изненада при управление от ключа на1,2,3 степени се
чува как работи,обаче въздуха който постъпва отляво и вдясно в купето
е с много малък дебит,сякаш е запушено.Пробвах жилата за долу-горе
и топло-студено -бачкат но все тая.Моля помогнете че пак ще задуха
студеното...
Отговори

Бате Весо снимка Бате Весо 19 януари 2006 - 10:11

Ами най-вероятно някоя клапа е блокирала, няма друго какво да е, след като по средата духа нормално. Май ще трябва да разглобяваш таблото.
Отговори

stefanachi снимка stefanachi 22 януари 2006 - 16:18

Здравей! Днес се опитах и аз да си почистя мотора на парното, но не успях да го разглобя.. Говоря за самия мотор - да разделя ротора от статора, но не успях. Та въпроса ми е как го разглоби твоя, моето е захванато като е ударено с нещо като секач и ме беше страх да го разглобя да не би после да не може да се закрепи. Има ли друг начин?
Отговори

Miho_bertone снимка Miho_bertone 22 януари 2006 - 16:57

s100yan, на Jan 18 2006, 04:00 PM, каза:

Моторчето на парното ми отопление спря и се наложи да му се сменят
четки ит.н.След ремонта го сглобих и пробвах отделно 1,2,3 степен и
стана като ново.Сглобих в обратен ред на мястото му и пробвах-тук
дойде голяма изненада при управление от ключа на1,2,3 степени се
чува как работи,обаче въздуха който постъпва отляво и вдясно в купето
е с  много малък дебит,сякаш е запушено.Пробвах жилата за долу-горе
и топло-студено -бачкат но все тая.Моля помогнете че пак ще задуха
студеното...
<{POST_SNAPBACK}>

:fire: Здасти колега,и аз скоро си ремонтирах парното ка теб. по твоя вьпрос мисля , чети се езадрьстил отвора които вкарва вьздух.за да не разглобяваш цялото табло свали моторчето и се пробваи да изчистиш отвора кьм купето.П.С.моя отвор беше пьлен сьс секви боклуци и като го почистих колкото можах дебита се увеличин.Аиде успех и поздрави :fire: :fire: :fire:
Отговори

Гостs100yan_* 24 януари 2006 - 13:31

stefanachi, на Jan 22 2006, 04:18 PM, каза:

Здравей! Днес се опитах и аз да си почистя мотора на парното, но не успях да го разглобя.. Говоря за самия мотор - да разделя ротора от статора, но не успях. Та въпроса ми е как го разглоби твоя, моето е захванато като е ударено с нещо като секач и ме беше страх да го разглобя да не би после да не може да се закрепи. Има ли друг начин?
<{POST_SNAPBACK}>

здрасти колега,разглобяването направих така:първо се избива пластмасовата перка(дето ти духа) като на менгеме закрепих перката да легне добре а моторчето да виси свободно между челюстите на менгемето(същата работа вършат и две еднакви дървени трупчета ако имаш),после пръсни с почистващ
спрей и изчакай малко докато втаса(може и 2,3 пъти).След това внимателно
ама много, избиваш оста на моторетката(при сглобяване не може да се обърне
защото иначе няма да влезе в леглото си).Второ-маркираме положението на
корпуса спрямо капсулованиете места-закрепи неподвижно статора-менгеме
и разкапсуловаш като внимателно това дето е като ударено като със секач го събираш-удряй леко и отсечено.Отзад и отпред има втулки които клеясват и
всъщност те ти правят проблемите-може и да се стигне до блокиране на моторчето и да ти гори бушона при включване.Там работиш или за раздвижване или ако е изядена много -нови втулки.От този ремонт всъщност
разбрах че дори и да работи добре грижите за тази моторетка са да е с добре
смазани втулки и оси.Ако това ти се струва прекалено или пък нямаш условия
за ремонта за сведение цената на която се предлага във Варна е около 30 лева втора ръка.
Чао и успех
Отговори

Гостs100yan_* 24 януари 2006 - 13:35

здрасти колега,разглобяването направих така:първо се избива пластмасовата перка(дето ти духа) като на менгеме закрепих перката да легне добре а моторчето да виси свободно между челюстите на менгемето(същата работа вършат и две еднакви дървени трупчета ако имаш),после пръсни с почистващ
спрей и изчакай малко докато втаса(може и 2,3 пъти).След това внимателно
ама много, избиваш оста на моторетката(при сглобяване не може да се обърне
защото иначе няма да влезе в леглото си).Второ-маркираме положението на
корпуса спрямо капсулованиете места-закрепи неподвижно статора-менгеме
и разкапсуловаш като внимателно това дето е като ударено като със секач го събираш-удряй леко и отсечено.Отзад и отпред има втулки които клеясват и
всъщност те ти правят проблемите-може и да се стигне до блокиране на моторчето и да ти гори бушона при включване.Там работиш или за раздвижване или ако е изядена много -нови втулки.От този ремонт всъщност
разбрах че дори и да работи добре грижите за тази моторетка са да е с добре
смазани втулки и оси.Ако това ти се струва прекалено или пък нямаш условия
за ремонта за сведение цената на която се предлага във Варна е около 30 лева втора ръка.
Чао и успех
Отговори

bareze снимка bareze 17 октомври 2007 - 13:10

Значи преди си имах проблеми с парното но като дам на 3-та степен виеше незнам с ремак ли е не е ли с ремак вентилатора на кадета . Та ся вече спря и да вие и да варти . Инак си работи парното на топло но като недейства вентилатора няма как да се стопли колата барзо а това е проблем особено сутрин в колата ми е по-студено от вънка.
Някой може ли да ми каже откаде може да е да я мятам че не се тарпи тоя студ.
Опела е Кадетт 1.6ми 90-година седан :)
Благодаря ви предварително
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 17 октомври 2007 - 14:55

Ами проблема може да е
1. Бушон
2. Кабели
3. Копче за вентилатора
4. Баластен резистор
5. Мотор

Ако е в мотора може да е :
1. Електрически проблем
2. Механичен проблем

Така че почвай по жицата и ще го намериш
Отговори

bareze снимка bareze 17 октомври 2007 - 16:27

 Georgi - Plovdiv, на Oct 17 2007, 03:55 PM, каза:

Ами проблема може да е
1. Бушон
2. Кабели
3. Копче за вентилатора
4. Баластен резистор
5. Мотор

Ако е в мотора може да е :
1. Електрически проблем
2. Механичен проблем

Така че почвай по жицата и ще го намериш

1. Бушона беше .
Но пак си остава едно шумене като дам на 2-ра и 3-та степен на вентилатора все едно ремак ше се каса като на пластмаса едно такова шумене т.е. виене . А доколкото знам ремак нема при тази система на парното на вентилатора ...
какво може да ми кажете по вапроса да не си заминава мотора или нещо иска да се смазва ?
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 17 октомври 2007 - 18:12

Или опира перката в нещо или лагери. Свали мотора и виж!
Отговори

bareze снимка bareze 17 октомври 2007 - 19:21

 Georgi - Plovdiv, на Oct 17 2007, 07:12 PM, каза:

Или опира перката в нещо или лагери. Свали мотора и виж!

значи одеве го пуснах на 3 на максимум ...
и по скоро е като църкане отколкото виене .
тоя лагер лесно ли се сменя ?
ако е лагера на мотора на майстор ли да ходя или може обикновен човек да си го монтира и размонтира :)
Отговори

viki77 снимка viki77 19 ноември 2007 - 15:42

моля ако някои може да помогне.проблема е следния.на опела не ще да духа парното.духа но съвсем слабо.като мина няколко километра и тогава се усеща но слабо.какво да правя.
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 19 ноември 2007 - 15:48

Първо: лостовата система да не е прецакана?
Второ: Запушен радиатор
Трето: Объркани маркучи
Отговори

viki77 снимка viki77 19 ноември 2007 - 18:47

всичко си е нормално.може както казваш да е от радиатора.по точно от кои радиатор.
Отговори

DerMeister снимка DerMeister 19 ноември 2007 - 18:50

А какво разбираш под "духа слабо"? Не е топло или няма силна струя въздух от отровите в купето? :unsure:
Защото, ако е второто няма връзка с радиатора.
Отговори

Piron45 снимка Piron45 19 ноември 2007 - 19:15

Колата загрява ли нормално , ако загрява много бавно значи термостата ти стои отворен и е нормално да нямаш парно в студеното време. Ако термостата ти е добре значи причината е или в запушване на радиатора на парното или в кранчето което пуска и спира преминаването на охладителната течност през него. Провери маркучите преди и след радиатора на парното при загрят двигател с каква температура са . Ако са топли остава нещо по клапите за въздуха да не е наред.
Отговори

viki77 снимка viki77 19 ноември 2007 - 22:17

да ти кажа маи бавно загрява,преди като работеше на място 5 или 10 минути и вътре е топло.сега топли но много слабо.колкото да се каже че имам парно.
Отговори

Guhtera снимка Guhtera 21 ноември 2007 - 20:58

и аз имах такъв проблем на мен беше
Двете дУпки на парното теа при часовника ги запуших с парцали. Че беше се износило уплатнението и аз си мисле че е перката.
Пробваи като пуснеш да върти отвори ги теа по средата
:unsure:
Отговори

orli_G снимка orli_G 29 октомври 2008 - 11:08

Колеги имам проблем с парното на моя кадет.Струята,която духа е с идеална сила,но не е с нужната топлина.Карал съм други кадети и знам по принцип че парното през зимата е страшно силно (дори пари) стига само малко да загрее автомобила.Моя загрява до оптималната температура за работа,но парното си е слабичко. :beer:  По принцип знам че не са ми добре жилата на клапите :kuku: Ние сме ги оправили доколкото можем с приятели,защото когато сменям топло и студено се усеща че се променя дори звука на струята и клапите функционират.Питам се дали е някакъв по-сериозен проблем или е възможно да е от клапите.Ако някой има предположения нека пише дали се сеща какво може да е и дали може да бъде отстранена повредата.Благодаря ви предварително!
Отговори

ascona_16d снимка ascona_16d 29 октомври 2008 - 11:14

сещам се за няколко вариянта: клапата топло/студено не затваря добре, въздушен балон в радиатора на парното и запушен радиатор на парното. само втория се лекува без разглабяне. опелите се обезвъздушават сами- просто го настъпи малко. успех
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg