Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Оптичен Тунинг

Astra G - Angel Eyes

НеаМ РаВеН снимка НеаМ РаВеН 19 септември 2007 - 01:15

Aми качественото е скъпо - това всеки го знае... Препоръчвам ти немски, макар че и Сонар вършат работа, само трябва да ги уплътниш преди да ги сложиш и всичко заспива...
Отговори

bugatti снимка bugatti 19 септември 2007 - 04:18

И задълвително мини със шлурка номер 40 по лъскавите части вътре във фара..... :russian:
Отговори

MINYO снимка MINYO 19 септември 2007 - 21:17

 НеаМ РаВеН, на Sep 19 2007, 01:15 AM, каза:

Aми качественото е скъпо - това всеки го знае... Препоръчвам ти немски, макар че и Сонар вършат работа, само трябва да ги уплътниш преди да ги сложиш и всичко заспива...

Ахам не е лоша идея за Сонар имаш вероятно в предвид да ги предпазя от намокряне или кондез ама просто не ми се струва добра идеята по добре да дам някои лев повече и да ми е мирна главата но не да стигам до 250 евро разбира се. А и за уплътнител ми идва наум само безцветния силикон за стъкло който ми се струва струва няма да издържи на нагряването от фара и все ще пропусне. Незнам поне дай идея за някъв оплътнителен материал.

 bugatti, на Sep 19 2007, 04:18 AM, каза:

И задълвително мини със шлурка номер 40 по лъскавите части вътре във фара..... :russian:

Ами това защо да го правя каква е причината???????????????
Отговори

opel vectra x18xe снимка opel vectra x18xe 19 септември 2007 - 21:57

според мен не си копувай сонар.няма да си доволен как се вижда на къси.а и освен конденза може да имаш проблем и с кабелаците-от личен опит.ако си решил да правиш нещо прави го както трябва.

п.с.това са си лично мои мнения и впечетления
Отговори

MINYO снимка MINYO 22 септември 2007 - 22:35

Никой не исказа мнение сполучливи ли са тайванските или не или някои освен немските на по - сносна цена
Отговори

remote снимка remote 21 октомври 2007 - 17:46

Колега взех си ФК фарове и съм доволен,малко по слабо светят от фабричните ,но един ксенон оправя работата. Двете крушки са Н7 , и на двете сложих ксенон и е супер!
С ксенона не само свети по-добре от фабричният фар ,а и изглежда мнооооооооооогггггггггооооооо по яко!Дай ми снимчица да видя твойто като ги вземеш и монтираш?

Поздрави !
Отговори

ivan11113 снимка ivan11113 14 януари 2008 - 19:50

Четох темите не видях тва дет ми трябва да за тва пиша.Мисля да си сложа ангелски очи на Астрата Г ама искам някои да ми каже ако го е правил маха ли се бронята и как точно.
Отговори

НеаМ РаВеН снимка НеаМ РаВеН 15 януари 2008 - 01:38

При всички положения ако сменяш фаровете трябва да свалиш бронята. Отдолу има един болт, който трябва да се свали, за да махнеш фара. Бронята се държи на 2 болта, които са под решетката и на подкалниците.
Отговори

remote снимка remote 03 февруари 2008 - 12:53

здр, колеги

нещо ми светят слабо диодите на ангелските очи на астра -тами.
Фаровете са на "ФК Аутомотиве" от Германия си ги взех. Явно по време на доставката нещо е станало,защото на десния фар и настройките не ми работят ,а всичките 4 ринга светят с различен интензитет.
Което много ме дразни!!! :fire:

Някой може ли да ме посъветва къде могат да ми сменят диодите , даже ако могат и да ми оправят настройките просто ще е приказка!?? Обаче фаровете са лепени и е проблем да се отворят до колкото знам...

Колеги благодаря Ви за мненията предварително, надявам се да може да помогне някой... :kuku:
Отговори

torbo снимка torbo 08 февруари 2008 - 00:32

значи искам да сложа ангелски очи на моята астра, обаче сложих би- ксенин на Н4. как ще стане така че да имам би- ксенона+ втората секция на ангелите да работи... и въобще как правят астрите с двусекционни фарове?
Отговори

Бай ти Митьо снимка Бай ти Митьо 08 февруари 2008 - 00:57

 torbo, на Feb 8 2008, 12:32 AM, каза:

значи искам да сложа ангелски очи на моята астра, обаче сложих би- ксенин на Н4. как ще стане така че да имам би- ксенона+ втората секция на ангелите да работи... и въобще как правят астрите с двусекционни фарове?

Не може, ангелите не са с Н4. Купуваш си или два комплекта като за ангелите (Н7 ли бяха... не си спомням), или един с баласти, които поддържат всеки по две крушки и държат дългите подгряти, така че да не загубиш светлинния клаксон. За първия - аз ползвам ксенон от колегата idefix и съм изключително доволен. За втория Bugatti ми разказа, струвал 700 лв в някаква видна софииска фирма.
Отговори

torbo снимка torbo 08 февруари 2008 - 01:38

ясно мерси митьо...
Отговори

Бай ти Митьо снимка Бай ти Митьо 08 февруари 2008 - 01:47

 torbo, на Feb 8 2008, 01:38 AM, каза:

ясно мерси митьо...

Уеклъм... :bravoo:
Отговори

vasil16 снимка vasil16 08 февруари 2008 - 10:35

 remote, на Feb 3 2008, 09:27 PM, каза:

:bravoo:


Може да отвприш фаровете като ги нагрееш малко където са лепени, само виж преди това дали не са пласмасови, на Астра Ф оригиналните така съм ги отварял да си чистя рефлекторите и после ги залепих със санитарен силикон, но те бяха стъклени, така че нямаше проблем.
Успех
Отговори

torbo снимка torbo 08 февруари 2008 - 11:08

добре, ама имам още едно питане. има ли такива фарове (не ангели) с една лупа (едносекционни) дето да стане на Н4 би- ксенон и ако да- къде се продават?
Отговори

Бай ти Митьо снимка Бай ти Митьо 08 февруари 2008 - 13:12

 torbo, на Feb 8 2008, 11:08 AM, каза:

добре, ама имам още едно питане. има ли такива фарове (не ангели) с една лупа (едносекционни) дето да стане на Н4 би- ксенон и ако да- къде се продават?

Не съм виждал и силно се съмнявам че има. Самото устройство на лупата е такова, че няма как да разпръсква по два начина светлина, нал' съ сещъш...

На твое място аз бих си пуснал ксенона да се продаде, и си купил друг просто... Като начало само за късите може би...
Отговори

torbo снимка torbo 08 февруари 2008 - 14:29

ще го мислим
Отговори

remote снимка remote 08 февруари 2008 - 23:29

Колега , тези са пластмасови, за сажаление... Отварянето е сложна работа май се оказа, а за да ги отворя май ще се наложи да вложа толкожа пари колко почти да си купя нови фарове като продам тези и додам малко.

Ама мисля да си сложа едни допълнителни фарове за дългите понеи да ми светят яко напред на дълги пък ще ги прежаля късите:)

Кажете тогава пръстените къде мога да им сменя диодите ??? :bravoo: :drive:
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 13 февруари 2008 - 20:12

Сваляш капака(гумата) където ти са късите и дългите!Вътре трябва да има мнооогоооо жици които ходят към ангелчетата(ринговете).Там вече се гледа къде влизат в ринговете и си вадиш диодчетата и ги мениш с нови!По лесно е като свалиш фара иначе голяма мъка, :mhihi:
Отговори

vasil16 снимка vasil16 13 февруари 2008 - 20:56

 remote, на Feb 8 2008, 11:29 PM, каза:

Колега, м/у другото Астричката ти изглежда много добре:)

От къде я вкара? Колко коне е това 1.8 моторче ? В

Виждал ли си Астра Г с ролбар??? :beer: :mhihi:


От Швейцария ми я докараха, иначе двигателя е 116к.с.

Ако може да пуснеш някоя снимка да видя как седят ангелите, че и аз се замислям за такива или оригинални ксенони
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg