Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Достъп на влага

frodo снимка frodo 05 юни 2016 - 14:43

Здравейте, от няколко години го имам този проблем и го решавам по неправилния начин. колата е опел астра 1.6 моно 75 коня. Като е сухо времето (може и зимно но сухо) колата няма никакъв проблем , пали си , и двигателят работи нормално. Но няколко пъти в годината ми се случва, оставям я за по 1 седмица , че и по-дълго валяло е дъжд навлязла е влага според мен около свещите, едва ли в цилиндрите и голшмо въртене пада докато запали. И след запалването не работи на 4 цилиндъра , а на 2 . Тръгна подам и газ и забива муцуната , иска плавно ускоршване и поддърьане на високи обороти , с възмоьно най малко превкл. на скорости. Стигна до работа за около 15 мин, тя вече загршла , жлагата почти изпарена и всичко е ок. И винаги имам 1 комплект кабели и свещи сухи държа резервни и ги слагам като не съм я карал дълго време след дъжд.След тази манипулация си пали и върви съвсем нормално . Знам че е тъпо решение, но се дразня и не искам да се разделям с колата само по тази причина. Бобината ми е електронна, оглеждал съм я и не знам какво да направя да го реша този проблем . Кабелите ми са хубави силиконови чешки на Тесла, свещите са Бош ФР7ДЦ сменям ги на 15 000км . Кътам си я колата , но се дразня .
Съвети приемам всякакви.
Мнението беше редактирано от frodo: 05 юни 2016 - 14:54
Отговори

kalin09 снимка kalin09 05 юни 2016 - 18:52

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 30 юли 2017 - 17:18
Отговори

bat van снимка bat van 06 юни 2016 - 05:57

И буквите да цели.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg