Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Бензинова помпа

deforse снимка deforse 14 септември 2010 - 08:01

Здравейте колеги,
рових се из книгата на астрата и не можах да разбера и за това ви питам вас. Дойде времето да сменям бенз помпата на астрата 1,8 моно и не знам дали помпи от 1,4, 1,6 са съвместими. Днес или утре ще сваля резервоара да го измия, че не е карана от 2 години на бенз а вътре има около 10 л стар бензин. Още нещо - намерих цена на бенз помпа 65 лв тук в Търново някаква италианска. Дали си струва да я взимам или да взимам от някоя морга или от колега тук във форума?

Благодаря на всички отзовали се!
Отговори

dinio84 снимка dinio84 14 септември 2010 - 08:33

За 65 лева си е жив китаец, но ако си с газова уредба никаде няма да ти дадат гаранция дори и хубава да си вземеш, така че не си заслужава да даваш пари за немска при положение, че и тя ще изгори до година-две. От моргата ако случиш на работеща оригинална добре, ама дане ти се падне някой "жълтур" (употребяван при това). Шанса ти е 50/50 :newsm05_41: с уж италиянската и от моргата. Ако искаш пиши каква е все пак марката на тая помпа която си намерил ако колеги имат или са имали такава да споделят що за стока е. Поздрави и късмет с помпата :offtopic:
Отговори

deforse снимка deforse 14 септември 2010 - 09:49

Помпата която ми предлагат е TsT.
А за съвместимостта с 1.6 и 1.4 ?? Някой има ли представа. Помпата е потопяема де, че забравих да пиша!
Отговори

titan22 снимка titan22 14 септември 2010 - 10:09

От 1.8 и 2.0 са еднакви т.с. работят с еднакво налягане.По–малка кубатура по–малко налягане създава помпата,а читава почва от 90-100лв. нагоре.
Мнението беше редактирано от titan22: 14 септември 2010 - 10:12
Отговори

dinio84 снимка dinio84 14 септември 2010 - 15:25

 titan22, на 14 Sep 2010, 11:09, каза:

От 1.8 и 2.0 са еднакви т.с. работят с еднакво налягане.По–малка кубатура по–малко налягане създава помпата,а читава почва от 90-100лв. нагоре.


Това за 1.8 и 2.0 са глупости :newsm05_41: . 1.8 е моноинжекция и помпата работи 1.1-1.2 бара, а 2.0 е пълна инжекция и работи на около 3.0 бара. Твоята помпа е с оригинален номер 08 15 012 и е еднаква за всички моно-та от 1.2 до 1.8 на астра, на корса Б, и някои модели на вектра А и кадет (там са два типа горивни системи (BOSCH и DELCO)и помпите са различни)
Отговори

deforse снимка deforse 14 септември 2010 - 15:42

Мерси много за инфото, значи спокоино мога да се разровя във форума какво се продава.
Отговори

titan22 снимка titan22 14 септември 2010 - 15:42

Колега,незнам кое е глупости но карах едно Есперо 2.0л. моноинжекция,дюзата е от 1.8л.,а помпата е потопяема и работи на около 3.0 бара.двигател на Опел както и всичко по окачването.
Мнението беше редактирано от titan22: 14 септември 2010 - 15:45
Отговори

dinio84 снимка dinio84 14 септември 2010 - 15:59

Колега, не искам да споря, но незнам кое му е опелското на това деу и кое не е ама опел няма 2.0 моно. Това може би е някоя преработена версия на опелски мотор но със съвсем различна горивна система - "оптимизирана" от корейците и ако колегата o.kamenov си намери такава помпа от деу няма да му върши работа.
Мнението беше редактирано от dinio84: 14 септември 2010 - 16:01
Отговори

titan22 снимка titan22 14 септември 2010 - 16:39

На двигателя пише OHC 2.0,но може и да е както казваш,иначе всичко е от кадет,само купето е корейско.
Мнението беше редактирано от titan22: 16 септември 2010 - 13:11
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 15 септември 2010 - 11:08

Потърси първо във форума, колега. Аз лично не бих дал повече от 120-130 лева за нова помпа....
Отговори

deforse снимка deforse 15 септември 2010 - 12:14

 javor_bg, на 15 Sep 2010, 12:08, каза:

Потърси първо във форума, колега. Аз лично не бих дал повече от 120-130 лева за нова помпа....

Още се двоумя дали да взимам тая новата (китаец от Италия) или да взема от форума на някой колега. Те парите са си ве тия. За сега ме тормози резервоара, че не мога да го сваля, за да го измия първо, че иначе няма смисаъл да сменям помпа. Единия болт на "тирантите" на резервоара така е заял, че ми се еб*** майката и няма овиване. Иначе ще е по - лесно да я закарам на сервиз и да се опраят ама искам да изчистя аз всичко, пък евентуално сглобката ще им оставя на тях. И без това трябва да влизам за ремъци и масло.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 15 септември 2010 - 13:25

Колега, този болт при мен се скъса. Ако нямаш добър канал е мъка. Иначе за парите мисля, че във форума може и по-евтино да намериш помпа, отколкото китайска.
Отговори

Slash снимка Slash 15 септември 2010 - 21:43

Колега здравей.Аз цяла година бян на този хал(основно заради глупостта ми :clapping: ) Ако резервоара е ръждясъл отвътре смени го.Няма препарат който да ти реши проблема.Моят беше стоял 5 години с 10 кила бензин които на втория месец се превръща в убиец на резевоара :newsm05_41: Купувах помпа СТС - не съм доволен замина си на втория месец.Купих си втора ръка бош - умря на третия ден.Сега съм с помпа от мазда 323 и колата върви за страх.Важно е налягането.Dinio84 е прав.Помпите на сички мотори до 1,8 8 винтила включително, работят на около 1 бар. От 1,8 16 винтила вече е на 3 бара.Моето мнение че всяка една помпа може да се забие в резрвора с малко нагаждане.И незабравяй - новото си е ново.Поздрави!

П.П. Имам помпа за твоя мотор.Погледни обявата ми!
Мнението беше редактирано от Slash: 15 септември 2010 - 21:45
Отговори

dinio84 снимка dinio84 16 септември 2010 - 12:52

Искам да се извиня :newsm05_41: и да уточня,че говорех (писах)за моноинжекции. Има 1.4 и 1.6 осемклапанови мотори ( C14SE и C16SE )пълни инжекции на които помпите работят на 3 бара-това се отнася и за екотек моторите (3 бара).
Отговори

titan22 снимка titan22 16 септември 2010 - 13:42

Извинен си колега :newsm05_41: ,както казват човек се учи докато е жив,а също и ние се учим с подобни съвети.
Отговори

deforse снимка deforse 17 септември 2010 - 08:13

 javor_bg, на 15 Sep 2010, 14:25, каза:

Колега, този болт при мен се скъса. Ако нямаш добър канал е мъка. Иначе за парите мисля, че във форума може и по-евтино да намериш помпа, отколкото китайска.


Преборихме болта :newsm05_41: Секача е велик инструмент. Вчера с един колега го развихме, не сме го късали. Сега всичко е на земята. След работа започвам да се занимавам.
Отговори

deforse снимка deforse 26 септември 2010 - 13:02

Всичко е сменено. По-късно ако остане време ще дам и детайли по смяната, че да е полезно и на колегите сменящи помпа на комби.

Поздрави
Отговори

deforse снимка deforse 28 септември 2010 - 13:21

Здравейте,

да се включа малко по-подробно :) . Значи за тези, които не знаят бензиновата помпа на Опел астра комби е потопяема (вътре в резервоара) и до нея НЕ се стига през купето, както е при всички колеги, каращи другите модификации (хчебек, седан). Описвам как е при мен и как се справих. Само съжалявам, че нямам снимки.
1. Аз реших да мия резервоара, така че го свалих. Той се държи на две “тиранти” захванати към купето с болт 13, намиращи се от задната страна на колата (откъм бронята). Болтовете е много вероятно да ги е убил господ та при мен ги развих с много зор. Единия беше с изядена глава, но в последствие се разви лесно като тръгна (левия, като го гледаш отдолу) защото влиза вътре в купето при резервната гума. Това беше и причината да не е ръждясал. Другия беше с читава глава, но мама леоне ....  В крайна сметка паднаха и двата.
2. След като развиете болтовете тирантите падат надолу (от другия им край се държат на щифтове и просто слизат надолу) . Следва една шибана работа да си откачите маркучите от пълначката за бензина. Не е философия ако не са ръждясали. Ако да – най-добре ги режете и после ще сложите нормални нови винтови скоби. Сваляте и маркучите на бензиновата помпа и поплавъка за нивото на горивото.
3. С разкачените тръби вече си имате резервоар в ръцете.
Резервоара представлява такова нещо. Снимката е от емк-33.com - да не ме съдят
Публикувано изображение
Сега е момента да свалите бензиновата помпа. Тя е в предния край на резервоара – най-вероятно сте я видели като сте се въртели и сте псували по време на свалянето на резервоара. Тя е в дясно, а поплавъка в ляво като гледате към тях и сте с гръб към двигателя (Разбирасе ако сте в канал.)Помпата стои на метален капак, завит със шест болтчета (8-ци). Развивате смело и отлепвате капака с помпата. Ще видите такова нещо
Публикувано изображение
Снимката я взех от сеат форума май (авторски права :icon_razz2: )
Най вероятно леко е залепнал от годинките. Гарнитурата се предполага, че е дала фира (при мен беше така). С нея най добре отидете да ви направят нова, аз поне не намерих никъде такава и ми правиха по старата. Като сте извадили помпата вече разкачвате всичко (няма да го обяснявам – ще се ориентирате като видите). Само запомнете къде е плюсовия и минусиовия кабел защото той е запоен от едната страна на помпата, а от другата към вътрешната страна на капачето (изводи на буксата).
4. Разкачете датчика за нивото на горивото (в ляво от помпата). Сваля се като завъртите ¼ оборот цялата пластмаса на ляво.
5. Преминаваме на миенето. Отивате на една автомивка и срещу 5 лева ви го мият шестица – с обезмаслители и проче.
6. оставяте го да изсъхне хубаво, така че да не остава вода в него. При повече желание можете дори да го напръскатае от външната страна с някой грунд или боя, за да не ръждясва още. Поне при мен, както предполага и при повечето от вас ръждата ще е обхванала около 150%  от него, така че аз не намерих смисъл да се занимавам и с това.
7. Купувате си друга помпа. Аз лично взех от колегата Slash от Русе (много му благодаря за което), но вече ще е ваша лична преценка какво ще вземете
8. Поставяте в обратен ред с новата гарнитура.
9. Ако има нужда сменете и бензиновия филтър. Така и така сте отдолу. Има много добро обяснение на колегата Русин СМЯНА НА ГОРИВЕН ФИЛТЪР относно смяната му. Взаимствах идеята му.
10. След това идва ред на паленето. Аз имах проблем с дюзата, но като гледам тя се отпуши и сега колата е пушка. Ако имате проблеми с нея ето една тема пак на колегата Русин ДЮЗИ
11. Ако сте вързали всичко ОК – газ до ламарината


Поздрави
Мнението беше редактирано от o.kamenov: 29 септември 2010 - 07:32
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 28 септември 2010 - 16:20

Евала, колега !!! :icon_razz2: :smile3560:
Отговори

deforse снимка deforse 29 септември 2010 - 07:26

Мерси. Ще я допълвам леко по леко, за да стане още по-ясно.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg