Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Питане за диференциал на X20XEV с F18 на астра 96

simbon4o снимка simbon4o 29 октомври 2008 - 14:27

Питането ми е следното. От както взех колата на всяка дръпка я цедя мъжката, но от както сложих 205/50 гуми при изцеждане на 1-ва и включване на 2-ра гумите не превъртат като захапе. Вместо изсвирването на гумите се получава едно притеснително силно изчаткване. Усещането е че предницата се опитва да се откъсне. Ритника е добър ама ми казаха че диференциала няма да издържи много такива изчатквания та да попитам всъщност какво се случва и опасно ли е и какви са последиците.
Благодаря за отговорите предварително!
Отговори

Harry^racinG снимка Harry^racinG 30 октомври 2008 - 11:30

кажи му на тоя който ти го е казал тва да ходи да се прегледа .. давай газ нема да ги счупиш тия скорости , какво масло си им сипал ? и 205чки са му големи на екотека ..
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 30 октомври 2008 - 18:39

castrol някакво 2.1л сипах и беше с отстъпките към 50-60лв. А за 205-ците - много са яки само такива ще карам вече :). Супер седи в пътя, спира и тръгва и по-малко балони(никакви ако трябва да сме точни), стига да имам кинти само 205/50 bridgestone!!! А за газ и няма проблеми, аз така си и правя ама си е притеснително щото на една градска дръпка бях с отворен джам и така изчатка че ме ошашка силно!
Мнението беше редактирано от simbon4o: 30 октомври 2008 - 18:40
Отговори

pa4oni снимка pa4oni 01 ноември 2008 - 19:59

 simbon4o, на Oct 29 2008, 02:27 PM, каза:

Питането ми е следното. От както взех колата на всяка дръпка я цедя мъжката, но от както сложих 205/50 гуми при изцеждане на 1-ва и включване на 2-ра гумите не превъртат като захапе. Вместо изсвирването на гумите се получава едно притеснително силно изчаткване. Усещането е че предницата се опитва да се откъсне. Ритника е добър ама ми казаха че диференциала няма да издържи много такива изчатквания та да попитам всъщност какво се случва и опасно ли е и какви са последиците.
Благодаря за отговорите предварително!

колега имам вектра Б с ф 18 от 6 години им паля редовно гумите и сам и смилал диференцияла два пати сас 16*205*55 размер сам имах са6тото 4аткане моя савет е да отвори6 капака и да огледа6 забите на диференциала зап по зап и на сателитнитезаби те се ронят ако забележи6 4екнат заб сменяи веднага за да предотврати6 смилане вярваи ми истина е папах го два пати незнам за6то но им е слабо място на тия ф 18 мама им стара <_< и между другото ако някои има ф18 64упена копувам я за 4асти
Отговори

mantzel снимка mantzel 01 ноември 2008 - 20:20

А Вектра Б х20хев 96г. с каква кутия е?
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 02 ноември 2008 - 10:58

 mantzel, на Nov 1 2008, 08:20 PM, каза:

А Вектра Б х20хев 96г. с каква кутия е?

18-ка обиновенно. След фейса са с F23-ки.

 pa4oni, на Nov 1 2008, 07:59 PM, каза:

колега имам вектра Б с ф 18 от 6 години им паля редовно гумите и сам и смилал диференцияла два пати сас 16*205*55 размер сам имах са6тото 4аткане моя савет е да отвори6 капака и да огледа6 забите на диференциала зап по зап и на сателитнитезаби те се ронят ако забележи6 4екнат заб сменяи веднага за да предотврати6 смилане вярваи ми истина е папах го два пати незнам за6то но им е слабо място на тия ф 18 мама им стара <_< и между другото ако някои има ф18 64упена копувам я за 4асти

Значи ще се ходи на майстор да я оглежда. Някакъв вариант за предотвратяване на проблема освен по-тесни гуми или по-нежно сменяне на 2-ра? Щото като бях с 195-ци нямаше грижи въртеше си ги и нито чаткане нищо, със зимните също а на 3-та като го ритна не е толкова голямо усилието явно и не чатка пак. И евентуално в какво се изразява ремонта след смлян диференциал? Варианти за смяна на кутията(заместители)??? Ако ще ми реши проблема.
Мнението беше редактирано от simbon4o: 02 ноември 2008 - 11:05
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 02 ноември 2008 - 11:05

х20хев 96г колега кутията ти е Ф18 след 99г вече слагат ф23

колега внимавай с диференцала аз смених вече два диференцала от пилене на гуми и слагай само ГМ масло! дано нети се случва че много пари ще даваш после
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 02 ноември 2008 - 12:09

 Николай Коев, на Nov 2 2008, 11:05 AM, каза:

х20хев 96г колега кутията ти е Ф18 след 99г вече слагат ф23

колега внимавай с диференцала аз смених вече два диференцала от пилене на гуми и слагай само ГМ масло! дано нети се случва че много пари ще даваш после

както казах по-горе сложил съм кастрол, по-скъпо е почти два пъти от ГМ и сигурно по-хубаво ама май няма да ме спаси. Ще повторя въпросите от по-горе. Колко излиза смяна и какво се сменя(малко по-конкретно ако може) и какви са вариантите да сложа друга кутия или вътре в тази други части които да са по-здрави?
Отговори

WILLY снимка WILLY 02 ноември 2008 - 18:37

А за масълцето и тука да поясня ГМ нямат рафинерия маслото е произведено по тяхна поръчка и изисквания от ЕЛФ - това не значи че нещо е кофти. То и при мен се беше появило чаткане като твоето ,но се оказа че ароматизатора - гел в консервна кутийка от рязката смяна на предавките се катурваше и издаваше звук все едно си изронил диференцяла - това без майтап.
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 03 ноември 2008 - 08:14

 WILLY, на Nov 2 2008, 06:37 PM, каза:

А за масълцето и тука да поясня ГМ нямат рафинерия маслото е произведено по тяхна поръчка и изисквания от ЕЛФ - това не значи че нещо е кофти. То и при мен се беше появило чаткане като твоето ,но се оказа че ароматизатора - гел в консервна кутийка от рязката смяна на предавките се катурваше и издаваше звук все едно си изронил диференцяла - това без майтап.

на 195 гуми и на мен не ми чатка, гумите на втора превъртат и толкос ама от както имам максимум грип със 205-ците особено ако са загряти и не искат да пуснат асфалта чатка.
Да дообясня, наскоро пак пробвах и понеже захладня и вече попревъртат на 2-ра не изчатка. Като беше топло не превъртаха и ... ритника беше много як ам звука на отворен прозорец беше стряскащ
Мнението беше редактирано от simbon4o: 03 ноември 2008 - 08:30
Отговори

Тодор снимка Тодор 03 ноември 2008 - 09:27

simbon4o, по полека бе братле, много бърз си станал :) особено с тия 205-ци, ще разбиеш количката. Сега сериозно мисля 205-ци идват малко по широчки от колкото трябва.
Отговори

Жоро снимка Жоро 03 ноември 2008 - 10:23

 Тодор, на Nov 3 2008, 09:27 AM, каза:

simbon4o, по полека бе братле, много бърз си станал :) особено с тия 205-ци, ще разбиеш количката. Сега сериозно мисля 205-ци идват малко по широчки от колкото трябва.

Аз съм с 205ци и 16цола джанти и никога не съм чувал шум освен ако в бързината не пропусна да вкарам скорост <_<
По принцип моето наблюдение а и така съм чувал, че първа не трябва да я цедиш много, мах до към 4500 после бодваш втора, ама не със шут и всичко е наред...
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 04 ноември 2008 - 09:19

aбе то ясно че ще се къткаме ама все пак има хора дето карат на рали със сликове и то по-широки от 205 и кутиите им не се трошат. Аз съм попаднал на кекава :(. Гумите че няма да ги сменя на по-малко от 205(за лятото) няма как да стане щото спирането е спиране, воденето в пътя е водене, всичко е дъ бест ама пусти ритник. Преди тези гуми се дърпах със 195/50 чистак нови дънлъп фастреспонс и на 2-ра превъртаха малко не е тряскало. Ама тия... със зимните също нямам грижи чатка колкото при нормално каране нали знаете опелчетата ни как си хлопват при смяна на предавка ако не го направим с полусъединител, дори на място при запалена кола като пусна рязко съединителя и се заслушам има такъв звук без да включвам скорост. А за 205 се навих като гледах размери гуми разрешими за GSi16V и там 205/50/15 беше сред стандартните. На мойта беше 195/55/15 и сега май разбирам защо. От друга страна хари-рейсинга вика че няма грижи а той го е бил колич със сликове където ритника трябва да е бил по-голям от мойте шосейни 205-ци а като сме си лафили и той ще да е със 18-ка кутия. Принципно силно ме изкушава F28-цата но 2 бона да дам... не знам. Другия ми вариант е 16-ка от ония дето карат ралиджиите с тях специалните и да си я наредя по мой вкус с къси 1-4 и дълга 5-та. По описания на Ники Коев градския с вектрата и печален опит с 2 кутии на салата преди да се сгромоляса трака на всички предавки. А снимките които той ми прати ме плашат <_< то вътре няма зъби на места. Другото нещо деето ме тревожи от разказа на Ники е че маслото може да е проблем и то точно кастрола с който съм. Някакви мнения по въпроса други?
Мнението беше редактирано от simbon4o: 04 ноември 2008 - 09:22
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 05 ноември 2008 - 20:26

питане: F18+ до колко е замяна на F18 и коя е по-здрава ако има изобщо разлика освен шпера?
Отговори

Vertig0 снимка Vertig0 05 ноември 2008 - 20:34

 simbon4o, на Oct 29 2008, 02:27 PM, каза:

Питането ми е следното. От както взех колата на всяка дръпка я цедя мъжката, но от както сложих 205/50 гуми при изцеждане на 1-ва и включване на 2-ра гумите не превъртат като захапе. Вместо изсвирването на гумите се получава едно притеснително силно изчаткване. Усещането е че предницата се опитва да се откъсне. Ритника е добър ама ми казаха че диференциала няма да издържи много такива изчатквания та да попитам всъщност какво се случва и опасно ли е и какви са последиците.
Благодаря за отговорите предварително!


Само на мен ли ми звучи като пречукани тампони на двигател????
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 05 ноември 2008 - 21:35

 Vertig0, на Nov 5 2008, 08:34 PM, каза:

Само на мен ли ми звучи като пречукани тампони на двигател????

други симптоми има ли? Щото като цяло мотора си работи доволно без да се разхожда.
Отговори

Vertig0 снимка Vertig0 05 ноември 2008 - 21:46

Направи тоя тест: На масто /на загасен двигател/ <_< включваш трета скорост и заставате двама отпред на коша и почвате да блъскате на пред,на зад и гледате в коя част скача и проверяваш тампона в тази част.
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 06 ноември 2008 - 08:53

 Vertig0, на Nov 5 2008, 09:46 PM, каза:

Направи тоя тест: На масто /на загасен двигател/ <_< включваш трета скорост и заставате двама отпред на коша и почвате да блъскате на пред,на зад и гледате в коя част скача и проверяваш тампона в тази част.

ще!
ПС дръпнах таблицата с предавателните числа и скоростите които се постигат с дадена кутия. Разрових екселската таблица за смятане на скорости с различни кутии и F16CR, F18CR, F20 като цяло са много еднакви с разлики от по 1-3км/ч на различните скорости. F16WR обаче е по-дългичка.

Имам конкретни въпроси:

1. с какво масло да карам 18-ката най-добре(сега е с кастрол скъп някакъв)
2. С каква кутия да я сменя(колебая се между F18+ и F16)
3. Как да разбера дали кутията която купувам е наред, какви са симптомите на разпад.

ПС2 ще ми се да продължа да си карам 205-ците ;), по-скоро ще направя колата да им издържа от колкото да ги сменя с по-тесни.

PS3
Castrol SMX-S
Fully synthetic SAE 75W-85 manual gear oil

това е маслото което съм сипал в кутията и това препоръчват от кастрол. Колко зле съм постъпил :)?
Мнението беше редактирано от simbon4o: 06 ноември 2008 - 17:19
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 07 ноември 2008 - 20:14

колега мойте гуми са с 215/45/17 мисля да и слагам 225 или право на 18 ки да скачам! Няма нищо общо че си на 205 не е кой знае къв разлика.
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 08 ноември 2008 - 10:19

1. такаа вектрите се оказа са с хидравличен съединител и май от там идва честата смяна на кутии. Мойта е с жило и това прави кутията 2 пъти по-евтина. Пита се в задачата някой да е трошил 18-ка на астра щото явно на астрите сме с жило и има значение или лошата слава на 18-ките идва изцяло от вектрите?
2. 18-ка от астра става ли на вектра е следващия ми въпрос или тези с хидравличния имат и други разлики и не пасват диференциали и кутии и ...
Мнението беше редактирано от simbon4o: 08 ноември 2008 - 10:20
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg