Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Шлайфане и портване на глава

Shades снимка Shades 04 август 2005 - 19:03

Иска ми се хората, които имат по-задълбочени разбирания за двата процеса да споделят тук своя опит (как, защо, с какво и т.н.), който смятам, че ще бъде полезен за тези, които тепърва почват да разбират що е тунинг и има ли почва у нас. :beer:
Отговори

VectraGT снимка VectraGT 04 август 2005 - 22:21

И аз свалях главата в вторника и вчера са ми я челосали, уговаряха ме и да я шлайфат, обаче си я оставих както си е че може да ме обвземе някоя мания за турбо :)
Отговори

ГостTrevor Wilkinson_* 04 август 2005 - 22:47

Шлайфането е просто разширяване на каналите + полиране за да се увеличи потока максимално и да се премахне задушаването при високи обороти.

Портването е напасването на портовете на главата и прилежащия колектор/плочка за да се премахне завихрянето на потока, което има ефект на намалено сечение и оттам съответно намален поток.

За да е всичко както трябва да се тества с поток от газ (Gas flowed head), така че ако има някаква турболенция или разлика в потока между цилиндрите тя се премахва и се постигат хубави резултати.

Не е съвсем за домашна употреба ако се търсят сериозни резултати. Ползват се различни абразивни камъни, полиращо колело със шкурка, абразивни пасти, пясъкоструйка и т.н.. За състезателни цели се слага и керамично термоизолационно покритие за да се намали термообмена.
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 04 август 2005 - 23:33

Alpine, на Aug 4 2005, 08:32 PM, каза:

също така колко милиметра може да се пили, защото аз доколкото съм виждал- не повече от 2-3 милиметра, пък и тогава не се ли губи от здравината?

Усуркай си ги у асвалта с 2-3 милиметра и после стой та гледай... :dance: :beer:
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 05 август 2005 - 00:11

Имах впредвид, че си изпуснал нулата преди два-трите милиметра. В крайна сметка да шлайфаш ли искаш или да си направиш двигателя от 2000см3 на 2500см3? :beer:
Отговори

Cesar снимка Cesar 05 август 2005 - 07:14

Alpine, на Aug 4 2005, 10:14 PM, каза:

опа, извинявай, сантиметри исках да напиша...  :dance:

П.С. Тва ми е другия въпрос- колко см3 могат да се покачат макс?

Хахаха :no: ама вие наистина сте гоУеми шегаджии, ехххх тия пусти бързи и яростни всички в тунери ви превърнаха :flag: . Какви сантиметри ве чиче, кви милиметри ви гонат, това да не е сирене ве (резнеш си - апнеш си), всяка глава си има граници в които можеш да пипаш а те са по-малки от милиметри , за сантиметри напрао не знам кво има да говориме а пък камоли за в множествено число :no: .
Друг е въпроса ,че със споменатото "пилене" хъмммм резултата въобще не е съгурен , даже може да бъде отрицателен :beer: , при полжение,че нямаш други съществени промени по маторя :ph34r: , иначе е друг въпрос (и във всеки случай не на вкус и сляпо гъдаене :beer: )
Както и да е я кажи са за портването , там напрао в инчове да го мерим а :beer: :beer: :beer:
Отговори

VectraGT снимка VectraGT 05 август 2005 - 08:12

Myyy, на Aug 4 2005, 10:46 PM, каза:

Ще слагаш пластина така или иначе, та е трябвало да се съгласиш ако е имала кривина (щом са те навивали)

Аз им я дадох да я напаснат имаше 1/10 кривина и я оправиха просто не съм я сгъстявал.
Отговори

kiri снимка kiri 08 август 2005 - 11:16

www.risse-motorsport.de www.imotecgmbh.de www.dsop.net
Отговори

Бай ти Митьо снимка Бай ти Митьо 08 август 2005 - 11:34

kiri, на Aug 8 2005, 11:16 AM, каза:

www.dsop.net

:beer: Иха, сега вече се чувствам като малко дете с 2 стотинки в джоба пред витрината на голям магазин за всякакви сладки вкуснотии, където наи-евтиното лакомство е 10 стотинки...
Отговори

set16v снимка set16v 10 август 2005 - 20:57

ХЕ-хе
Отговори

bobopich снимка bobopich 10 август 2005 - 21:29

set16v, на Aug 10 2005, 08:57 PM, каза:

ХЕ-хе

Много точно и навременно изказване :beer:
Отговори

kiri снимка kiri 11 август 2005 - 10:42

Мом4ета знам 4е е скъпо и 4е не всеки може да си го позжоли , но мисля 4е не е ло6о да се разгледа. От там може много не6та да нау4ите .Има място за задажане на въпроси ( на немски ) и трябва да знае6 4е одговорите са 100% то4ни а не е бла, бла, бла. Аз за мене си знам 4е евтиното излиза винаги по скъпо. Имал съм разли4ни валоже , и понеже те са по остри и се слагат по стегнати прожини триенето е по голямо и някои ( по евтини ) с ло6а циментация си отиват много бързо.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg