Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Проблем с корса 1.4 екотек

illyto снимка illyto 25 юни 2015 - 19:27

Здравейте колеги,
Преди няколко месеца си закупих Опел корса 1.4 екотек z14xe двигател.Колата беше оборудвана с обикновенна(не инжекцион) газова уредба Ланди.
От тогава до сега ми създава доста проблеми на които не мога да намеря решение както аз така и редица от майстори за които се споменават само хубави неща, а и аз самият съм доволен от тях понеже от доста време ги посещавам с различните машинки които имам.
Та така трите проблема които останаха не разрешими са следните:
1. и основен проблем е работата на бензин на колата- тя не иска да работи на бензин категорично, пали на бензин ни когато подадеш газ почва да тресе да патка да не иска да вдига обороти със зор я докарвам до 2000 оборота където прехвърля на газ и работата се нормализира.Когато река да я карам на бензин мога само и единствено ако я държа над 2000 оборота и пак е леко далеко тромавичка.Според майсторите които посетих проблема е че газовата бърка компютъра на колата и от там подаването на гориво и натрупването на грешки, при което аз отидох на газаджия, който ми каза да ще сложим емулаторче и всичко ще се оправи.. да ама не проблема все още си е същия и нищо не се оправя.
2. Проблем е разхода на газ(понеже само на това мога да карам що годе нормално) дава ми 15.5 градски разход, 13.2 смесен и 9.5 извън градско, което според мен, а и според повечето хора не е никак нормално за тази калинка.
3. Проблем е паленето сутрин, трудно пали сутрин гасне на няколко пъти дори когато поработи на място като потегля и изгасва.После пали трудно тази сутрин дори се удави и трябваше да мине известен период от време за да я запаля пак, но като я покарам малко и вдигне градусите се оправя.На газ на място държи перфектни обороти но когато съм в движение и изключа от скорост ми държи между 1400-2000 оборота(от което идва горенето според мен) зависи от настроението и. В момента в който спра на място обаче оборотите падат моментално и се нормализира.Това го прави когато двигателя е загрял и съм вдигнал повече от 2800 оборота на скорост, ако сменям предавки в диапазон 2000 2200 оборота не вдига оборотите на празен ход., както и когато двигателя е студен отново държи нормални обороти на празен ход, а не се форсира.Харесвам ми удобна ми е за града държи се добре на пътя върви доста прилично на газ но ме побъркват проблемите които ми създава ще съм благодарен на всички които са се сблъсквали с нещо подобно да ми помогнат да го поправя
Поздрави на всички !!!
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 25 юни 2015 - 20:01

Когато някой пести средства за газов инжекцион така се получава.оправи колата на бензи,в смисъл откачи акумулатора за 15-20 мин и я покарай само на бензин 2-3 дена и виж дали всички проблеми на бензин ще изчезнат ако се оправи махай обикновенната и си сложи инжекцион с обд .Ако пак има проблеми оправете го.И пак си сложи инжекцион.Тези коли са с адаптивни компове и се побъркват ако щеш и 300 симулатора да се сложат не става.Всички искаме да караме нови коли с обикновенна газ но не се получава,това не са ЛАДИ И МОСКВИЧИ.
Отговори

Georgi_Z снимка Georgi_Z 25 юни 2015 - 20:37

Имах такъв проблем и с газов инжекцион ФОБОС :) Отидох в сервиз и ми направиха настройките наново и после беше ок.Всичко опира до кранчето на газта :)
Отговори

Silencer снимка Silencer 26 юни 2015 - 08:48

х14хе,със плочка съм

Няма никакви проблеми - паля само на газ и не тресе и не прави проблеми.
С емулатор съм на дюзите и на ламбдата, но пак ми светва чека.

Хич да не ти пука за лампата, иначе изчисти грешките от компа - откачаш клеми, и караш на бенз.

Относно проблема на бензин - причини помпа с намален дебит, дюзи запушени от нагара следстие карането само на газ.
Дюзите се свалят и чистят в ултразвукова вана.За помпата няма решение, ако е тръгнала колата ще е мудна.
Стъпкоя мотор е редно периодично да се чисти също на ултразвук.
Висок разход на газ - обикновенно с лоша настройка на изпарителя, може и заминали мембрани.Провери ги.
Газов инжекцион на коли които струват под 2000хил лв не си заслужава,особено ако не се карат много.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 26 юни 2015 - 17:14

 Silencer, на 26 юни 2015 - 08:48, каза:

х14хе,със плочка съм

Няма никакви проблеми - паля само на газ и не тресе и не прави проблеми.
С емулатор съм на дюзите и на ламбдата, но пак ми светва чека.

Хич да не ти пука за лампата, иначе изчисти грешките от компа - откачаш клеми, и караш на бенз.

Относно проблема на бензин - причини помпа с намален дебит, дюзи запушени от нагара следстие карането само на газ.
Дюзите се свалят и чистят в ултразвукова вана.За помпата няма решение, ако е тръгнала колата ще е мудна.
Стъпкоя мотор е редно периодично да се чисти също на ултразвук.
Висок разход на газ - обикновенно с лоша настройка на изпарителя, може и заминали мембрани.Провери ги.
Газов инжекцион на коли които струват под 2000хил лв не си заслужава,особено ако не се карат много.

Има разлика между x14xe и z14xe.Колегата 2.0 16v малко по-нагоре е казал какъв е реда по принцип.А всеки има право да прави каквото си иска със собствената си кола и собствените си нерви!
Мнението беше редактирано от ivan_pop: 26 юни 2015 - 17:17
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 26 юни 2015 - 19:16

 Silencer, на 26 юни 2015 - 08:48, каза:

х14хе,със плочка съм


Висок разход на газ - обикновенно с лоша настройка на изпарителя, може и заминали мембрани.Провери ги.
Газов инжекцион на коли които струват под 2000хил лв не си заслужава,особено ако не се карат много.

И после какво правим,почваме да пишем насам натам,нещо кашля на бензин,не върви не пали и от сорта,грумна дебитомера,клапите станаха на салата,за 300-400лв разлика айде нема нужда.Те нервите за за собсвеника,щом така е по доре няма грижи.
Отговори

Georgi_Z снимка Georgi_Z 26 юни 2015 - 20:38

На бензин е най добре :) Няма нужда да спорим кое е по-зле! Дали да се сложи обикновенна газова, инжекцион за 500 лева или такъв за 1500 е решение което всеки прави според собствената си преценка.

Та да се върнем на темата. Настройките по моята газова система явно не са били много добри. При не добре загрял двигател имах проблеми като твоите. Тогава ме посъветваха да я покарам известно време на бензин и да видя дали ще се оправи. Е оправи се за мой късмет. Оказва се че докато работи на газ бензиновия комютър отчита прекалено бедна/богата смес и прави необходимите корекции. Сутрин когато запалиш бензиновия компютър не отчита "живите данни" а ползва данните от предходното шофиране(на газ) до достигане на работната температура. След като загрее колата поне при мен вървеше идеално.Та след като ми разказаха за това отидох директно при газаджията и го помолих да ми настрои газовата наново. Проблема бе решен. Това което описваш като проблем много ми прилича на моя и с хубава настройка на газовата всичко трябва да се оправи. Най добре я покарай 20тина км на бензин и задължително да загрее добре колата и виж дали ще се оправи. Така ще си сигурен че проблема е в настройката на газовата. Пробвай и сподели резултата :)

А това което описваш за по високите обороти при движение на свободна скорост май е нормално. При мен са около 1100 обаче...
Отговори

Silencer снимка Silencer 26 юни 2015 - 21:00

Дебитомер нямам,за колегата не знам,имам МАП сензор.
И в България има свобода на словото.
Относно газовото - явно много хора смятате за глупави които карат многоточкови инжекциони, пък си слагат конвенционално АГУ.

http://www.opelclub....opic=39541&st=0
Седмият пост на линка казваш друго Мишо.
Отговори

illyto снимка illyto 26 юни 2015 - 21:07

Благодаря на всички, на дневен ред ми е бобина,почистване на дюзи, проверка на бензинова помпа, смяна и на тпс датчик благодаря за съвета с акумулатора но не подейства за съжаление проблема се корени някъде другаде и най-вероятно се надявам да го реша с чистенето на дюзите, а до колегите с газовия инжекцион съм съгласен до някъде макар че предишните собственници са сложили газова уредба ланди която май не е много евтина но явно не са попаднали на подходящ майстор. Иначе това ми е втора кола на газ и се убеждавам че една кола трябва да се кара на това на което си е фабрично.
Поздрави на всички и още веднъж благодаря за съветите ще ви държа в течение и ще споделя ако намеря решение !
Мнението беше редактирано от illyto: 26 юни 2015 - 21:08
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 27 юни 2015 - 07:25

 Silencer, на 26 юни 2015 - 21:00, каза:

Дебитомер нямам,за колегата не знам,имам МАП сензор.
И в България има свобода на словото.
Относно газовото - явно много хора смятате за глупави които карат многоточкови инжекциони, пък си слагат конвенционално АГУ.

http://www.opelclub....opic=39541&st=0
Седмият пост на линка казваш друго Мишо.

Да така е само че става въпрос за мотори c14 i x 14 а на z14 електрониката е коренно различна.
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 28 юни 2015 - 05:13

Аз пък да кажа, че явно в България има още останали глупаци които да слагат на многоточкови инжекции обикновенни АГУ-та

Край на коментара!!!!

Мишо, дали е c, x или z за г-на няма разлика, нали е 1,4 мотора хахаха....


Следващото което очаквам е някоя тиква да подкара мотор с директно впръскване с АГУ с плочка и кихалка :)
Мнението беше редактирано от MONOPOLA: 28 юни 2015 - 05:26
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 28 юни 2015 - 09:02

Има има при мен идва едно волво в40 с двигател гди и му бяха сложили обикновенна газова.И вика нещо да я центроваме че нещо прави проблеми.
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 28 юни 2015 - 16:36

 2.0 16v, на 28 юни 2015 - 09:02, каза:

Има има при мен идва едно волво в40 с двигател гди и му бяха сложили обикновенна газова.И вика нещо да я центроваме че нещо прави проблеми.

Света ще свърши, тиквите не
Отговори

Коцето снимка Коцето 28 юни 2015 - 18:02

Сиромашиика братя, кво да се прави! първо искаме кола, после ако може да гори въздух-ама не става, после айде газ ама ако може обикновена, после ако може по-евтини накладки, па евтини гуми, та евтино масълце, та свещи , ремъци и т.н. Па ако се върже всичко със 100% отстъпка най си е добре.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 29 юни 2015 - 17:20

 Коцето, на 28 юни 2015 - 18:02, каза:

Сиромашиика братя, кво да се прави! първо искаме кола, после ако може да гори въздух-ама не става, после айде газ ама ако може обикновена, после ако може по-евтини накладки, па евтини гуми, та евтино масълце, та свещи , ремъци и т.н. Па ако се върже всичко със 100% отстъпка най си е добре.

Не е сиромашийка а начин на мислене.Т.е. не се обмисля предварително ситуацията.Както казваше царя,трябва да се смени чипа ама няма как да стане!
Отговори

illyto снимка illyto 03 юли 2015 - 12:53

Така колеги, проблема с бензина е решен.Почистване на дюзи, нова бубина NJK с нови свещи NJK макар че старите бяха на 4000 км (споменавам го за колегите, които се изхвърлят лекинко, че хората гледали само евтинкото, според мен всеки гледа да сложи това което може да си позволи и съм сигурен че ако се разровя във вашите коли също ще открия неща които не са от първо качество или пък сте купували втора употреба така че моя съвет е да си спестяваме подобен тип коментари кой какво слага понеже живеем в кофти страна в която хората с по-малки възможности).Значи минах 200 км на бензин никакъв проблем чека не светна колата върви добре двигателя мърка абе опелчето стана като ново,обаче в момента в който включих на газ и хоп на 10 км чека отново светна и се появиха съвсем леки колебания в бензина при което занулих компютъра и всичко се оправи.Та сега майстора който ми оправи проблема с бензина ми препоръча да отида да ми регулират газовата да започне да подава нормално гориво(защото предвид разхода и миризмата тя пуска много) и ще се оправи и това и няма да свети чека, интересното е че скоро ми сложиха емулатор който уж трябваше да лъже компютъра и чека да не свети но не се получава някой има ли идея на какво може да се дължи този проблем?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 03 юли 2015 - 18:14

 illyto, на 03 юли 2015 - 12:53, каза:

обаче в момента в който включих на газ и хоп на 10 км чека отново светна и се появиха съвсем леки колебания в бензина при което занулих компютъра и всичко се оправи.Та сега майстора който ми оправи проблема с бензина ми препоръча да отида да ми регулират газовата да започне да подава нормално гориво(защото предвид разхода и миризмата тя пуска много) и ще се оправи и това и няма да свети чека, интересното е че скоро ми сложиха емулатор който уж трябваше да лъже компютъра и чека да не свети но не се получава някой има ли идея на какво може да се дължи този проблем?

За да се отговори на въпроса трябва да е ясно каква е причината да изгрее чека!След като е добре на бензин колата е добре да се монтира газов инжекцион за да нямаш ядове!
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 04 юли 2015 - 08:32

Колега не ти ли писна да ходиш по майстори само да настройвате донастройвате ,да слагате емулатори ,които явно не работят.Тук майстори с дългогодишен стаж ти казват ,че за да нямаш проблеми, а само да караш и да се кефиш на колицата тоя двигател си иска газов инжекцион.Всичко друго си е загуба на време ,опъване на нерви и пак даване на пари.
Отговори

illyto снимка illyto 04 юли 2015 - 15:45

 mistarmi, на 04 юли 2015 - 08:32, каза:

Колега не ти ли писна да ходиш по майстори само да настройвате донастройвате ,да слагате емулатори ,които явно не работят.Тук майстори с дългогодишен стаж ти казват ,че за да нямаш проблеми, а само да караш и да се кефиш на колицата тоя двигател си иска газов инжекцион.Всичко друго си е загуба на време ,опъване на нерви и пак даване на пари.

Колега, след като съм купил колата в такова състояние нали се сещаш, че за да сложа нещо ново първо трябва да оправя старите поразии и тогава да правя нови.
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 04 юли 2015 - 18:02

 ivan_pop, на 03 юли 2015 - 18:14, каза:

За да се отговори на въпроса трябва да е ясно каква е причината да изгрее чека!След като е добре на бензин колата е добре да се монтира газов инжекцион за да нямаш ядове!

Коментара ми беше като продължение на мнението на този колега.След като си я оправил на бензин най-разумното решение според повечето майстори е газов инжекцион.С тва старото газово настройките и разните емулатори според мен ще са си загуба на пари и време,но това е моето неангажиращо мнение ,колата си е твоя ,парите и нервите също.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg