Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

тока спря

psycho87 снимка psycho87 28 февруари 2008 - 20:30

Здравейте. Днес ми се случи мн кофти работа. Докато си карах кадета(Е 1.3 от 89г) из хубавите пътища ма Варна паднах в един изрязан участък явно за газификация. Като погледнах после таблото не светеше. Всички уреди и индикации си работят но няма осветление нито на таблото нито на запалката и изобщо всички чаркалаци дето светват с фаровете. Като се прибрах замерих с уреда и установих че до копчето дето регулира силата на осветлението на таблото изобщо не стига ток. Жицата дето влиза в него е една зелено-бяла, но и губя дирята в един голям сноп. Та питането ми е... от каде взема ток тая жица че да си прекарам нова щото не моа я намеря каде се е прекъснала. Надявам се на компетентна помощ че съм нощна птица пък така не мое се кара. Благодаря предварително.
Отговори

psycho87 снимка psycho87 29 февруари 2008 - 09:16

:dummy:
Отговори

Gladiator_BG снимка Gladiator_BG 29 февруари 2008 - 10:01

http://www.opelclub-...showtopic=27401
17. Предпазител 10А
Виж той да не е изпляскал
:dummy:
Отговори

psycho87 снимка psycho87 29 февруари 2008 - 15:51

Ми не е той. Това беше първото дето погледнах <_<
Отговори

psycho87 снимка psycho87 01 март 2008 - 10:12

А дали мога да взема ток от габаритите примерно?
Отговори

kalin09 снимка kalin09 01 март 2008 - 11:56

на астрата ми гасне цялото осветление на таблото от прецакан ключ на фаровете-размърдвам го и идва(за малко)
Отговори

psycho87 снимка psycho87 01 март 2008 - 19:01

Ми проблема не е от копчето. Явно някаде се е прекъснала връзката. Интересува ме само от каде ще е безопасно да пусна ток към осветлението на таблото <_<
Отговори

psycho87 снимка psycho87 02 март 2008 - 14:58

Вече оправих проблема. Пуснах една жица от копчето за фаровете <_<
Отговори

gin_ снимка gin_ 02 март 2008 - 15:16

здравеи колега извиняваи че не съм ти отговорил на лс-то но нямам коментар за бушоните моите излизат с леко разклащане имат по 2 декоративни щифта които са щупени от преди така че нямаше смисъл да отговарям като не мога да помогна с нищо погледни си предпазителите както каза колегата по горе а също и си виж куплунга които е до бобината да не се е намокрил и да ти прави въртели
Отговори

psycho87 снимка psycho87 02 март 2008 - 20:48

Ми аз реших проблема по български :D Одрязах старата жица с + да не укъси някаде и пуснах нова от жицата дето е + за габаритите минаваща през копчето за фаровете. Така май е добре понеже и без това на всякъде съм с диоди и няма и вероятност да се предовари веригата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg