Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Z16XER, Z18XER - Екотек с променливо газоразпределение

londrev снимка londrev 24 октомври 2013 - 05:56

 dj_simo_boy, на 24 октомври 2013 - 00:15, каза:

Аз съм с K&N, къстъм чип и иридум свещи и спрямо същата Астра в сток вариант съм едни гърди напред при всички положения - проверено с реални дръпвания! Не съм се заигравал да определя кое има най голям ефект, но може би чипа, защото го сложих последен и определено имаше осезаема разлика след слагането му. Разбира се слагам 98 или 100 октана бензин което може би също е в плюс.

Колега гледам си от софиа зареди 98 бензин на бензиностанци Круис и виш каква е разликата.Аз зарждам там има осазаема разлика даже и при 95
Мнението беше редактирано от londrev: 24 октомври 2013 - 05:59
Отговори

divia снимка divia 25 октомври 2013 - 18:48

 dj_simo_boy, на 24 октомври 2013 - 00:15, каза:

Аз съм с K&N, къстъм чип и иридум свещи и спрямо същата Астра в сток вариант съм едни гърди напред при всички положения - проверено с реални дръпвания! Не съм се заигравал да определя кое има най голям ефект, но може би чипа, защото го сложих последен и определено имаше осезаема разлика след слагането му. Разбира се слагам 98 или 100 октана бензин което може би също е в плюс.


Колкото бензиностанции съм пробвал със 100 октана,98 и 95 разлика няма във вървенето. Разхода също не е по-малък. Но определено от всички тези неща, които съм правил разлика има и то осезаема
Отговори

divia снимка divia 25 февруари 2014 - 21:23

Здравейте колеги. Карам Астра H 1.6 на 160 000 км. Знам за проблема със соленоидите за VVT и запушените цедки. При мен се долавя лек шум при загрял мотор и ако се доближиш до ангренажа. Шума е много слаб, но бих искал да премахна цедките преди да се увеличи. Има и омасляване около соленоида на изпускателния вал и не знам дали е от него или от гарнитурата на капака на клапаните. Въпроса ми е дали се махат само малките(оранжеви) цедки или се премахват и цедките на върха на соленоидите(черните)? http://www.clubopel....02_tzxcquca.jpg Колата се кара с 5w30, сменя се заедно с всички филтри на 10 000км.
Отговори

divia снимка divia 29 март 2014 - 12:19

Здравейте. Аз премахнах оранжевите цедки, но забелязах, че липсва по едно парче от тях и на двата соленоида. Има ли причина за тревога и къде да ги търся?
Отговори

Kalin_ZmZ снимка Kalin_ZmZ 30 март 2014 - 22:01

Здравейте колеги , от скоро и аз карам Vectra C Z18XER и имам лек проблем , губи мощност и ми дава грешка P0011, ще ходя да махам цедките и да ми направят диагностика на соленоидите . Колегата по горе е писал , че при него има липсващи цедки това опасно ли е и къде са отишли ? Да попитам за този двигател какво масло бихте препоръчали да няма проблем с соленоидите. Имам едно мателическо чукане , но постоянно(много слабо и трудно доловимо ) , след като премахнат цедките ще пиша какви са крайните резултати.
Отговори

ceko снимка ceko 01 април 2014 - 19:25

Моята астра з18хер я карам с 5/30.В момента е на 70 000 километра.Свалях соленоидите да погледна цедките и бяха чисти като нови направо,нямаше никаки отлагания.Явно си трябват повечко километри за да се натрупат мръсотий.
Отговори

Icho_87 снимка Icho_87 18 юли 2014 - 23:12

Привет и поздрави за хубавата тема!
Подкрепям напълно всичко казано за разхода... откакто имам БК съм се отказал да пускам по енерция. Подавам малко газ и като отпусна БК показва 0.0 - мечтата на всеки шофьор.
Искам да попитам относно въпросните "цедки"... Скоро имах грешка 36504 - Camshaft sensor circuit no signal.... Водих я при едно момче, което работи в официален сервиз, оказа се че Z18XER e с 2 еднакви такива датчика и по негово предложение просто им разменихме местата със следната логика - ако пак покаже същата грешката, то проблема не е във въпросния датчик, а в инсталацията до ECU-to. АКо покаже грешка на другия датчик, то е ясно че е той. Надявам се схванахте логиката. Та въпросът ми е (тъй като не успях да ги огледам добре докато разменя местата им) въпросните цедки върху тези датчици ли са или не? Струва ми се че те нямаха същата форма...

И още един въпрос - докато правеше размяната, без да иска откачи един маркуч и малко антифриз изтече върху двигателя... не знам дали ви се е случвало да подушите как мирише изпаряващ се антифриз, но не е никак приятно. Като спирах на сфетофарите, колите си мислиха че съм се запалил.... тази миризма изчезна, но напоследък пак усещам нещо подобно. Нивото на антифриз не намалява, а като пусна климатика миризмата изчезва и сякаш идва съвсем свеж въздух? Имате ли предположения?
Последен въпрос - къде мога да си ъпдейтна софтуерната версия и колко струва приблизително.
Благодаря предварително и успех на всички!
Отговори

ivanlutov1 снимка ivanlutov1 18 юли 2014 - 23:51

За ъпдейта със сигурност може в официален сервиз на мене в софияауто ми взеха 35 лева. А цедките са вътре в ето тия оградените неща http://alfa.kachi-sn...1405720672r.jpg на първата или втората страница имаше и снимки на самите цедки едни оранжеви са.
Мнението беше редактирано от ivanlutov1: 18 юли 2014 - 23:59
Отговори

ivanlutov1 снимка ivanlutov1 02 август 2014 - 15:23

Колеги да вдигна малко темата, защото нещо ме притеснява разхода на колата ми.
Навсякъде чета че на всички явно освен мене им харчи 8-9 на 100 градско та даже при някой колеги твърдят че толкова им е разхода на газ при положение че по каталог я дават 8.7 на 100 градско ,а аз на бензин под 11 не съм я свалял никога.
ето 2 снимки от бордовия при различни километри едната е почти постоянно с климатроник пуснат където е 13/100 другата е почти изцяло без климатроник и тоя разход за мене не е нормален за мотор 1.6 освен купето да му идва тежичко (май е около 1300 кг ) и да се мъчи мотора... (скорости сменям на около 2500-3000 оборота)
http://prikachi.com/...64/7511164k.jpg
http://prikachi.com/...66/7511166D.jpg

пълно - пълно не съм я засичал с точност ,но от това което виждам че сипвам на бензиностанцията докато свърши бензина си правя сметка че бордовия е на 95 % верен.
Колата е карана на сервиз бая пъти включително и в софияауто ,сменено е всичко което трябва и прави проблем по този двигател и ми казват че колата е перфектна. Единственото което си мисля е да няма някой датчик който не се лови на диагностика. Демек да не е прекъснат ,а да показва грешни данни на компютъра и да ми вдига разхода. (примерно датчик за температура на антифриза или за входящия въздух)
Ще помоля колегите със същия мотор да напишат техния разход за да видя дали има смисъл да ровя да търся проблем или просто разхода си е нормален ,а и другото което е лято и е топло та зимата ще е с 2 литра отгоре сигурно :D .
Мнението беше редактирано от ivanlutov1: 02 август 2014 - 15:23
Отговори

divia снимка divia 02 август 2014 - 20:10

Моята я засичам само пълно-пълно поради липсата на борд компютър. Та градския разход е между 8.3 и 9 в зависимост от трафик и дали е с климатик. Последно засичане само на дълго даде 6.2 с климатик и трима човека. Каране със 100 октана може би сваля с 200-300 грама, но според мен за градско каране е излишно. Карането на темпомат също ми вдига разхода с до половинка.
Отговори

Kalin_ZmZ снимка Kalin_ZmZ 11 август 2014 - 15:44

Здравейте , имам ОПел Вецтра Ц 2008 година , Z18XER 140 коня , сутрин като е запаля ми дава на бордовия компютър разход 2 литра на едно място , след което като затопли пада на 1,2 но никога на 0,9. разхода ми е нормален 9 литра с 140 и климатик по магистралата , 120-130 без климатик 7-8 на 100 газ. Винаги паля на Бензин , като запаля от аспуха мирише яко на суров бензин, грешки в компа има само две , P0170 и P0110 , колата е на 97000km. от скоро на дебитомера ми дава грешка P0110 ако някой може да даде съвет от къде е това.На студено колата(под 15 градуса) няма никви проблеми веднага лепва 900 оборота и разход 0,9 ,но това е зимата.

Имам леко омасляване покрай соленоида на изпускателния клапани , някой може ли да ми каже каква е процедурата по свалянето , гледам държи се на едно болтче , но има ли и друго за разглобяване преди да го извадя ?
Благодаря много на всички за помоща предварително!!!
Отговори

divia снимка divia 11 август 2014 - 17:20

Грешка P0170 е "Неправилно балансиран състав на горивната смес/банка 1/", може да се получава от горивна смес, проблем с въздушни пътища налягане на гориво, инжектори, кислороден датчик. Предполагам, че има връзка с карането на газ. Другата грешка е за датчика за температурата на входящия въздух. Колкото до соленоидите - само едно болтче и дърпаш.
Отговори

Kalin_ZmZ снимка Kalin_ZmZ 13 август 2014 - 09:31

 divia, на 11 август 2014 - 17:20, каза:

Грешка P0170 е "Неправилно балансиран състав на горивната смес/банка 1/", може да се получава от горивна смес, проблем с въздушни пътища налягане на гориво, инжектори, кислороден датчик. Предполагам, че има връзка с карането на газ. Другата грешка е за датчика за температурата на входящия въздух. Колкото до соленоидите - само едно болтче и дърпаш.


Благодаря много за съвете , вчера премахнах цедките на единия соленоид , днес ще го направя и за другия. Като изваждах соленоида забелязах , че липсва една от оранжевите цедки , незнам куде е отишла , сигурно във филтъра за масло . Грешката 110 е оправих кофти букса , замърсена . За 170 питах газаджията си той ми каза , че това ще си остане заради горивото на което карам . Ако някой , има проблем с колата съм готов да помогна накупих вече диагностики и инструменти :). Добре , че е тази тема !!!! На 99% всичко описано тук е така. Моя мотор е на 97к км , на 88к км е отварян за смяна на всички изпускателни клапани(Има смазочна система на клапаните още от началото, когато е купена колата. Колата е взета от Опел София нова), да видим сега колко ще издържи каран е само на газ, 10-15% от километрите да са минати на бензин. Разхода и сега ще видим с премахването на цедките какъв ще стане , но колата върви по съвсем различен начин , само като махнах на соленоида на изпускателните клапани . Все едно карам друга кола. Днес като махна и на смукателните ще пиша пак. Също другото е ако сте на газ , не карайте с оригиналните свещи на опел, живота им е много малък . Сега съм с Дензо и съм много доволен . Надявам се когато махна цедките да няма никакво почудване както преди, преди натисках педала и имаше едно почудване от 1-2 секунди , сминих свещите , стана секунда горе-долу , вчера махнах едните цедки почудването почти изчезна да е някакви стотни , надявам се като махна и на втория съвсем да няма , но и така да остане , пак се едно друга кола карам . Незнам защо ги слагат тези цедки :) да не караме бързо може би :). Че тези Опели нали не ги гони ръждата вече :) .

Относно тежеста , за която говорите по горе , имам е фабрично на колата , и няма никакви претрисания както ги описвате, явно върши работа .
Исках да питам някой слагал ли е спортен филтър на такъв мотор , и ако да може ли да сподели мнение за проблеми и скрити подводни камъчета. Имам голямо желание за един брой на возилото .

Поздрави на всички съфорумци !!!
Мнението беше редактирано от Kalin_ZmZ: 13 август 2014 - 09:36
Отговори

divia снимка divia 13 август 2014 - 16:03

Аз съм с панелен K&N за в кутията. Разлика в динамика не мога намеря, поне не сменям въздушен филтър
Отговори

ceko снимка ceko 13 август 2014 - 19:39

Здравейте!Астра z18xer попринцип не я карам аз,наскоро забелязах че при пуснат климатик когато ускорявам най често от място или когато карам бавно и без газ и натисна газта рязко нещо прискърцва много неприятно от към ремъка,когато клиамтика е изключен няма никакви шумове,климатика работи коректно,а колата е на около 70 хиляди километра.Дали не е здал багажа обтегача,ремъка визуално изглежда перфектно.Колата е автоматик.
Отговори

Kalin_ZmZ снимка Kalin_ZmZ 13 август 2014 - 21:11

 ceko, на 13 август 2014 - 19:39, каза:

Здравейте!Астра z18xer попринцип не я карам аз,наскоро забелязах че при пуснат климатик когато ускорявам най често от място или когато карам бавно и без газ и натисна газта рязко нещо прискърцва много неприятно от към ремъка,когато клиамтика е изключен няма никакви шумове,климатика работи коректно,а колата е на около 70 хиляди километра.Дали не е здал багажа обтегача,ремъка визуално изглежда перфектно.Колата е автоматик.

Какво е прискърцването ? Като на хлабав ремък(Хлабав ремък или обтегач, ако не е хлабав ремъка), или нещо металическо се чува(някоя ролка) ?
Отговори

ceko снимка ceko 13 август 2014 - 21:15

Не е металическо,скърцане е като от гума,един приятел гледаше ремъка докато подавам газ,каза че прави корем ремъка.Другото което забелязах е че на място и на климатик като подавам газ компресора се гаси първоначално след което се пуска пак,незнам това да не би да е направено с цел да потегля по лесно от място.
Имам и друг въпрос,когато не е зацепена към ремъка шайбата на компресора тряба да се върти лесно на ръка,това така ли е или тябва да има известно усилие.
Отговори

Kalin_ZmZ снимка Kalin_ZmZ 13 август 2014 - 21:26

 ceko, на 13 август 2014 - 21:15, каза:

Не е металическо,скърцане е като от гума,един приятел гледаше ремъка докато подавам газ,каза че прави корем ремъка.Другото което забелязах е че на място и на климатик като подавам газ компресора се гаси първоначално след което се пуска пак,незнам това да не би да е направено с цел да потегля по лесно от място.
Имам и друг въпрос,когато не е зацепена към ремъка шайбата на компресора тряба да се върти лесно на ръка,това така ли е или тябва да има известно усилие.

Утре мога да проверя на моя мотор как е това с шайбата , а за коремчето на ремъка не би трябвало да е голямо , но има някакво ,колкото и да малко.
Отговори

ceko снимка ceko 14 август 2014 - 09:17

Проблема е решен.Смених ремъка с нов такъв,стария се беше разтеглил доста.Обтегача си беше наред .Всички паразитни скърцания изчезнаха.Смяната е супер лесна.Сваля се кутията с въздушния филтър,на ролката на обтегача има болт номер 13 с крив ключ се напъва към купето,така се отхлабя ремък и се сваля,после по обратния ред!
Отговори

londrev снимка londrev 16 август 2014 - 08:11

 Kalin_ZmZ, на 13 август 2014 - 09:31, каза:

Благодаря много за съвете , вчера премахнах цедките на единия соленоид , днес ще го направя и за другия. Като изваждах соленоида забелязах , че липсва една от оранжевите цедки , незнам куде е отишла , сигурно във филтъра за масло . Грешката 110 е оправих кофти букса , замърсена . За 170 питах газаджията си той ми каза , че това ще си остане заради горивото на което карам . Ако някой , има проблем с колата съм готов да помогна накупих вече диагностики и инструменти :). Добре , че е тази тема !!!! На 99% всичко описано тук е така. Моя мотор е на 97к км , на 88к км е отварян за смяна на всички изпускателни клапани(Има смазочна система на клапаните още от началото, когато е купена колата. Колата е взета от Опел София нова), да видим сега колко ще издържи каран е само на газ, 10-15% от километрите да са минати на бензин. Разхода и сега ще видим с премахването на цедките какъв ще стане , но колата върви по съвсем различен начин , само като махнах на соленоида на изпускателните клапани . Все едно карам друга кола. Днес като махна и на смукателните ще пиша пак. Също другото е ако сте на газ , не карайте с оригиналните свещи на опел, живота им е много малък . Сега съм с Дензо и съм много доволен . Надявам се когато махна цедките да няма никакво почудване както преди, преди натисках педала и имаше едно почудване от 1-2 секунди , сминих свещите , стана секунда горе-долу , вчера махнах едните цедки почудването почти изчезна да е някакви стотни , надявам се като махна и на втория съвсем да няма , но и така да остане , пак се едно друга кола карам . Незнам защо ги слагат тези цедки :) да не караме бързо може би :). Че тези Опели нали не ги гони ръждата вече :) .

Относно тежеста , за която говорите по горе , имам е фабрично на колата , и няма никакви претрисания както ги описвате, явно върши работа .
Исках да питам някой слагал ли е спортен филтър на такъв мотор , и ако да може ли да сподели мнение за проблеми и скрити подводни камъчета. Имам голямо желание за един брой на возилото .

Поздрави на всички съфорумци !!!

Днес като махна и на смукателните ще пиша пак??? Колега можели да обиасниш какво правиш на смукатлните никакав датчик ли е че не разбрах
Мнението беше редактирано от londrev: 16 август 2014 - 08:15
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg