Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Тема за чип-тунинг въпроси

WaffenSS снимка WaffenSS 22 февруари 2005 - 10:58

Долях за 15 кинта 98 и въпреки че е смесен с 95 наистина се чувства голяяма разлика!!
Направо се чудя как съм я карал преди такава умрала колата :thu:

Добре де защо GM са я направили такава спъната с оригиналния чип заради екологията само или и някакви други съображения??..
Отговори

ГостTrevor Wilkinson_* 22 февруари 2005 - 14:08

WaffenSS, на Feb 22 2005, 08:58 AM, каза:

Долях за 15 кинта 98 и въпреки че е смесен с 95 наистина се чувства голяяма разлика!!
Направо се чудя как съм я карал преди такава умрала колата :thu:

Добре де защо GM са я направили такава спъната с оригиналния чип заради екологията само или и някакви други съображения??..

Както стана ясно май има голяма разлика в качеството. Другата причина е че твоя двигател е с електронно регулируемо запалване според детонациите, а като сложиш 98 детонациите заминават. Ъгъла на изпреварване е по-голям и оттам ти идва разликата във въртящия момент.
Екологията определя много неща и е основен фактор при софтуера на колите. Обикновено с чипа започва да върви на по-богата смес, което повишава въглеводородите в емисиите. Има също и по-високи емисии на въглероден оксид.
Отговори

F-15E снимка F-15E 22 февруари 2005 - 22:34

Абе доколкото знам C20XE Мотроник 2.5 има детонационен датчик и съответия към него електорнен блок за обработка на данните. Този свигател се адаптира към вида гориво автоматично. Дава се възможност за повишаване степента на сгъстяване, която да поясня за този мотор е от 10 до 11,5. По такъв начин се използва максимално енергията на горивото, което на свой ред води до икономии. Надявам се че бях полезен с поста си.
А колкото до разликата в октана да има я естествено. От тук следва че и качеството би трябвало да е по-добро.
Отговори

Владо снимка Владо 22 февруари 2005 - 22:46

cossy, на Feb 21 2005, 11:21 PM, каза:

Kaто се заговорихме за чипове...
...ето и какво пристигна днеска



хммм , странна работа. Явно е некъв Фордов пиниз , щото въобще не е стандартен Епром...

кажи дали работи и как се слага

успех ;)
Отговори

Гостtoluene_* 23 февруари 2005 - 14:50

F-15E, на Feb 22 2005, 08:34 PM, каза:

Този свигател се адаптира към вида гориво автоматично. Дава се възможност за повишаване степента на сгъстяване, която да поясня за този мотор е от 10 до 11,5. По такъв начин се използва максимално енергията на горивото, което на свой ред води до икономии. Надявам се че бях полезен с поста си.

Е стига де. ДОбър е двигателя ама чак такива подвизи.
Отговори

Гостcossy_* 23 февруари 2005 - 15:32

LET's fly, на Feb 22 2005, 10:46 PM, каза:

cossy, на Feb 21 2005, 11:21 PM, каза:

Kaто се заговорихме за чипове...
...ето и какво пристигна днеска



хммм , странна работа. Явно е некъв Фордов пиниз , щото въобще не е стандартен Епром...

кажи дали работи и как се слага

успех ;)

Eто тук си е описано всичко
(пускам го на линк, защото бави при отваряне)
Линк-линк :)
Отговори

F-15E снимка F-15E 23 февруари 2005 - 22:26

toluene, на Feb 23 2005, 12:50 PM, каза:

F-15E, на Feb 22 2005, 08:34 PM, каза:

Този свигател се адаптира към вида гориво автоматично. Дава се възможност за повишаване степента на сгъстяване, която да поясня за този мотор е от 10 до 11,5. По такъв начин се използва максимално енергията на горивото, което на свой ред води до икономии. Надявам се че бях полезен с поста си.

Е стига де. ДОбър е двигателя ама чак такива подвизи.

Какво да се прави, не само е двигател БОЕЦ ами и герой способен на всякакви подвизи. :) Пожелавам ти и на теб някой ден да се запознаеш с него.
Отговори

Гостstreet_vagabont_* 11 март 2005 - 23:17

WaffenSS, на Feb 21 2005, 03:26 PM, каза:

Здравейте колеги!!

Вчера сложих чипа който ми достави колегата Lets Fly и искам да ви кажа че впечатленията ми са отлични!!!!

1. Правих тестове 0-100 - там промяна почти няма или може да се каже че е незначителна. Преди правех ~14 сек., с новия чип 13.8-9. Момчето дето мери и двата пъти с мене е 90 кг та това тегло трябва да се отчете също.
2. По отношение на пъргавината обаче е истинската разлика!!! Веднъж набрала обороти 2ра тегли осезателно повече третата стана звяр направо на четвърта и пета също усещам доста повече мощност особено на пета като дам на 130 колата продължава да ускорява докато преди просто я пусках по инерция на петата.

3.Разхода не съм го засякал все още нормално каране градско, но докато тествахме поне не усетих да гори повече от обикновеното при такива напъвания :D

Интересно ми е дали ако налея 99+ ще успея да подобря 0-100...

Поздрави!!!

Митак, на някоя следваща среща имам желание да направим 1-2 старта, за експеримент. На 1, 2 и 3-та скорост, застанали един до друг. Моята , за сега е без чип, но е с глава на Рейсър 1.5 с по-малки горивни камери. 75 к.с. +/- 3к.с.
Ако си по-напред , дори с няколко стоттни, и аз ще си сложа чипа.
Отговори

F-15E снимка F-15E 12 март 2005 - 01:16

[quote name='street_vagabont' date='Mar 11 2005, 09:17 PM'] Поздрави!!! [/QUOTE]
Митак, на някоя следваща среща имам желание да направим 1-2 старта, за експеримент. На 1, 2 и 3-та скорост, застанали един до друг. Моята , за сега е без чип, но е с глава на Рейсър 1.5 с по-малки горивни камери. 75 к.с. +/- 3к.с.
Ако си по-напред , дори с няколко стоттни, и аз ще си сложа чипа. [/QUOTE]
Ейййй страхотно. Искам да присъствам.:)
На 26.03.2005 да не забравите да дойдете и дано да е хубаво времето за теста. <_<
Отговори

WaffenSS снимка WaffenSS 14 март 2005 - 08:27

Здравейте!!

В събота бях на работа цял ден ако сме се събирали затова не дойдох.
Ами дайте да ги тестваме и по-рано колите що чак на 26. Тая седмица цялата я дават готино време след 5 часа може да мръднем някъде..

Още не съм засякъл разхода точно но на усет ми се струва че не се е качил.
Ама то как да го засека като почна да я издувам вечер да и се кефя из уличките около къщи. вече забравих как се кара нормално спокойно.. :D :D
Отговори

F-15E снимка F-15E 14 март 2005 - 19:25

Яко яко.
Значи и аз ще се сдобия с това чудо скоро. Ама чакам сега да станем поне 2 ма желаещи.
street_vagabont ти няма ли да се включиш.??
Отговори

Гостstreet_vagabont_* 14 март 2005 - 22:11

Интересува ме чип, кoйто да ми повиши въртящия момен в ниските обороти, поне с 25-30 Nm. На 26-и , ще се разбере, да ли е ефектен за нашите малолитражни / 1.6 / ДВГ.
Отговори

Мишо снимка Мишо 22 март 2005 - 23:25

WaffenSS въпросния чип какви пари струва?
Отговори

WaffenSS снимка WaffenSS 28 март 2005 - 11:14

Последни новини от бокса!!

Пресен тунинг - ампутация на средното гърне и замяна с готина права тръба до последното резонансно гърне!

Резултати - много бързо и леко набира мотора обаче за дълго пътуване трябва шумофони и яки нерви!!

Почвам да мисля за изпускателен колектор ;)
Отговори

Гостiliev2_* 29 март 2005 - 20:39

Здравейте "колеги" :)
Моята "мила" е същата x16sz (BJRY), откъде мога да да дръпна bin-а за тунинга, имам програматор и не е проблем да си сменя кода, но имам само оригиналния , ако може някой да помогне, с удоволствие бих почерпил :)
Отговори

Гостxenohack_* 04 април 2005 - 14:44

Чакам днеска чипа от Let's Fly да дойде в Пловдив и утре в други ден сте ви кажа как е със избти гърнета сам и с конус! Интерсно ми е как ще бачка на гас!?? Чудно ми е GT-то как ли ще дърпа! Все пак 2000 кубика не са малко!
Отговори

Гостxenohack_* 04 април 2005 - 22:11

Благодарности на Let'fly за чипа!


YES!
Отговори

Гостxenohack_* 05 април 2005 - 10:22

Сложих чипа !

ГУСТУ МАЙНА ФИЛИБЕТО!

Само леко настъпи педла!


Очарован съм от чипа когато съм на ГАЗ!

Утре в други ден сте почистя и филтъра! Мисля че ще има подобрение още!

offtopic:
От къде мога да взема масло за въздушен филтър?
Отговори

ilia снимка ilia 05 април 2005 - 22:31

а за моита астри4ка немали некое 4ип4е но да има ефект4е 4е моита е малко тромава ни6то 4е е ц20хе 4акам колегата да ми даде тел за връзка
Отговори

F-15E снимка F-15E 05 април 2005 - 23:49

ilia, на Apr 5 2005, 08:31 PM, каза:

а за моита астри4ка немали некое 4ип4е но да има ефект4е 4е моита е малко тромава ни6то 4е е ц20хе 4акам колегата да ми даде тел за връзка

Астра с C20XE тромава????? :thu:
Само ако е с 4 -5 говеда вътре. :)))
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg