Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Помощ за покупка на Meriva A, има ли ESP и какво да гледам при покупката

ИЗРОД снимка ИЗРОД 28 август 2019 - 13:25

Здравейте, нов съм във форума и по всяка вероятност пускам темата в грешен раздел, за което моля да ме извините.

Искам да си купя Опел Мерива А, бензин. Държа да има ESP система (електронна стабилизираща програма), доколкото разбрах, серийно ESP е налично след фейслифта от 2006 год. Това което ме притеснява, че никъде не намирам бутон за изключване на ESP, а това е сигурен знак, че такава система е налична. Та въпроса ми е, имам ли основание да се притеснявам за наличието на ESP при положение, че няма бутон за изключване или просто не е придвидена опция за деактивиране на ESP? Като цяло имали начин при обикновен оглед на автомобил да се разбере дали има описаните в обаявата системи за безопасност? На много обяви пише, че има дори контрол на сцеплението (ASR). Наличие на ESP и ASR се споменава дори и в обяви за модели от 2003 година.
При вояжите в Горубляне и Суходол се нагледах на гробници с безумни "екстри", затова съм още по-мнителен относно описанието в обявите.

Ако можете да ме ориентирате за "съвестен" сервиз, който би могъл да огледа бъдещата ми придобивка и "честно" да ми каже какво има за правене по нея. Ако е в околностите на Младост ще е добре. Знам, че Опел имат проблем с EPS (електрическо серво), но до колкото знам, вече се лекува. Какви други слабости имат тези малки ванчета? Като двигател държа да е бензин и да няма газ. Като цяло съм беден човек и нямам кой знае какви възможности, затова не търся някакви чудеса от рода на кожи, климатици и т.н., трябва ми надеждна градска кола с приличен клиренс и обширно вътрешно пространство.
Мнението беше редактирано от ИЗРОД: 28 август 2019 - 13:26
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 28 август 2019 - 13:44

ESP-то не се спира освен ако няма спорт бутон. Ако има се спира със задържането му.

На контакт би трябвало да прави проверка за ЕСП, ако има. Демек да се пуска за малко лампата на таблото.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 28 август 2019 - 13:47
Отговори

ИЗРОД снимка ИЗРОД 28 август 2019 - 14:16

 Ne6to Smisleno, на 28 август 2019 - 13:44, каза:

ESP-то не се спира освен ако няма спорт бутон. Ако има се спира със задържането му.

На контакт би трябвало да прави проверка за ЕСП, ако има. Демек да се пуска за малко лампата на таблото.



Ясно, благодаря ти много! Ще го имам в предвид. :)
Отговори

sdonio снимка sdonio 28 август 2019 - 15:34

Като цяло съм беден човек и нямам кой знае какви възможности, затова не търся някакви чудеса от рода на кожи, климатици и т.н., трябва ми надеждна градска кола с приличен клиренс и обширно вътрешно пространство.

Беден човек, а ще кара на бензин без газ... По-добре дизел... Че има и по-голям избор и няма шанс да "хвърлиш" компютър...
Отговори

ИЗРОД снимка ИЗРОД 28 август 2019 - 15:43

 sdonio, на 28 август 2019 - 15:34, каза:

Като цяло съм беден човек и нямам кой знае какви възможности, затова не търся някакви чудеса от рода на кожи, климатици и т.н., трябва ми надеждна градска кола с приличен клиренс и обширно вътрешно пространство.

Беден човек, а ще кара на бензин без газ... По-добре дизел... Че има и по-голям избор и няма шанс да "хвърлиш" компютър...


Колата ми трябва за града, не виждам смисъл от дизел, а и дюзи и турбина = 5-6К, няма как, това са много пари. Фабрична газова не искам, защото са я карали само на газ и двигателя е заминал.

Да хвърля компютъра, може ли да си по-подробен?
Четох някъде, че отлепял писти и нов бил към 2К, но доколкото разбрах това било характерно за големите двигатели, а аз 1.4 търся, че е с верига (не че и тя не се къса). За компютрите пишеше, че е вследствие на проблем с перката (ниските скорости ги няма и прегрява и то там ...).
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 28 август 2019 - 15:46

Ако не въртиш много километри и аз не виждам причина да слагаш газ. Само да се чудиш къде да сложиш резервната гума после. Някой беше смятал на око, че под 20к годишно ако караш, нямаш файда от газовата. Някъде там се избива.

Иначе при моментното състояние на пазара на горивата е много добре. 1 лв газ при 2.30 нафта...
Отговори

ИЗРОД снимка ИЗРОД 28 август 2019 - 16:10

 Ne6to Smisleno, на 28 август 2019 - 15:46, каза:

Ако не въртиш много километри и аз не виждам причина да слагаш газ. Само да се чудиш къде да сложиш резервната гума после. Някой беше смятал на око, че под 20к годишно ако караш, нямаш файда от газовата. Някъде там се избива.

Иначе при моментното състояние на пазара на горивата е много добре. 1 лв газ при 2.30 нафта...


Именно, затова не искам газ. Просто няма смисъл за малко километри. Дизела ми харесва по принцип, но такъв автомобил се купува за здраво каране. Реално това което се продава тук като ноФ Фнос дизел е на поне 300-400К, а при такива километри износването е сериозно. Една турбина е с проектен живот около 150-200К, което ще рече, че ако не е сменена досега то аз ще имам "честта" :) отделно са дюзите. Компютъра някак ще го преглътна ако се случи, примирих се и с EPS, просто това е единственото ванче, в което влизам нормално, и което мога да си позволя. Харесва ми и Голф Плюс, Киа Сийд/i30 но там цената е сериозна.
Мнението беше редактирано от ИЗРОД: 28 август 2019 - 16:11
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 28 август 2019 - 16:19

Ще си позволя да те поправя в нещо. Турбото е направено да надживее всичко друго по колата. При условие че се смазва и охлажда добре.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 28 август 2019 - 17:56

Газовата се избива за по-малко от 10К километра, ама всеки сам си преценява!
Отговори

ИЗРОД снимка ИЗРОД 28 август 2019 - 18:59

 Ne6to Smisleno, на 28 август 2019 - 16:19, каза:

Ще си позволя да те поправя в нещо. Турбото е направено да надживее всичко друго по колата. При условие че се смазва и охлажда добре.


За турбото съм чел материали на VW, може да не съм разбрал нещо, не съм специалист, затова не споря. Но дори турбото да не е проблем, дюзите са си фактор и то сериозен. Знам, че има някакви "майстори" дето се мъчат да ги ремонтират, но с променлив успех. Вярно, че избора на дизел е огромен, цените са стряскащо ниски, но страх лозе пази. Реално няма как със сигурност да се диагностицират дюзите и турбината преди покупка. Изборът на бензин е минимален да не кажа никакъв. Мнозина казват "не ходи на Горубляне", ок, а аз питам "къде да ида?". Реално дали ще е Горубляне или Суходол то е все една и съща работа. На Горубляне има много частни лица, които на плаца на автокъща Х държат по някоя и друга барака и това като, че ли размива пейзажа, но реално "качеството" е еднакво навсякъде, поне в най-ниския ценови клас.



 ivan_pop, на 28 август 2019 - 17:56, каза:

Газовата се избива за по-малко от 10К километра, ама всеки сам си преценява!


Ако се наложи да карам повече със сигурност ще помисля за газ, но на първо време ще сипвам бензин. Именно затова търся 1.4, който фабрично се газифицира от Опел. Просто не искам да взимам кола с вече инсталирана газова уредба.
Мнението беше редактирано от ИЗРОД: 28 август 2019 - 19:09
Отговори

k opel e снимка k opel e 28 август 2019 - 19:23

По добро за град като София от желязото Z17DTH едва ли има. Дуракоустойчив мотор, но това е мое мнение и не желая да се коментира! На "Вкус и на цвет, товарищи нет".
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 28 август 2019 - 19:53

Кола втора ръка е на късмет, зависи как е карана и как е поддържана!За кола втора ръка не може да се каже кой мотор е добър и кой не!Всичко зависи от състоянието на конкретния екземпляр!
Отговори

ИЗРОД снимка ИЗРОД 28 август 2019 - 19:56

 k opel e, на 28 август 2019 - 19:23, каза:

По добро за град като София от желязото Z17DTH едва ли има. Дуракоустойчив мотор, но това е мое мнение и не желая да се коментира! На "Вкус и на цвет, товарищи нет".


А възможно ли е да се провери състояните на турбо и дюзи и ако да как, къде и кой? Може и на лични, ако се брои за реклама.
Току що пак гледах обявите за коли, 5 страници дизели, цените не ги коментирам дори...
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 28 август 2019 - 20:26

Ами никой няма да ти даде гаранция, но като цяло ако турбото е здраво и му смениш маслото с една хубава промивка, после няма какво да те притеснява като си сменяш на време маслото. Все пак това е един доста евтин ремонт в наши дни.

Дюзите също ако са здрави и си смениш горивен филтър и караш с хубава нафта няма какво да те притесняват. И двете неща са проблем като ги вземеш довършени от предния собственик. Дали ще ги хванеш? Няма гаранция, но като цяло си личи като са щета. Също се рециклират без проблеми срещу 7/800 лв.

При дизела скъпия проблем се казва демферен маховик. За сметка на това ремъците са по-евтини. ДПФ-а също може да те тормози при стара кола, но се маха. Вече няма евтини коли като едно време.

Газовата уредба в София ти е поне 900 лв прилична. Не коментирам за провинцията. Разхода на гориво е 30% в пари надолу повече или по-малко. Някой път е 10%, някой път 40, зависи от цените на газта и на бензина. 900 лв си правиш сметка колко време ще избиваш с газ. Ако правиш 3000 лв разход на гориво си я избил евентуално. С 3000 лв ще минеш 20000 км. на бензин. Имам не един приятел дето е слагал газ преди да хвърли кола. Риска си заслужава, но ако въртиш поне 20 000. Иначе се отказваш и от пари на куп и НПВ имат и какво ли не. Имам приятел върти по 2000 км годишно. 10 години няма да кара колата да избие газта. Всеки си прави сметката. Аз имам една кола на газ и сега трябва да и сменя бутилката че станала на 10 години. Искат ми 220 лв в София. Чудя се дали да не я изкормя тая щуротия просто и да си освоодя място в багажника. Колата върти по 20к годишно и като че си струва.
Отговори

k opel e снимка k opel e 28 август 2019 - 20:40

 ИЗРОД, на 28 август 2019 - 19:56, каза:

А възможно ли е да се провери състояните на турбо и дюзи и ако да как, къде и кой? Може и на лични, ако се брои за реклама.
Току що пак гледах обявите за коли, 5 страници дизели, цените не ги коментирам дори...

Диагностика с проверка на живи данни е достатъчно.
Отговори

ИЗРОД снимка ИЗРОД 28 август 2019 - 20:43

 Ne6to Smisleno, на 28 август 2019 - 20:26, каза:

...


От написаното разбирам, че си от София. Моля те за инфо относно читави сервизи за Опел. Четох, че се препоръчва Студио Х, но сигурно има и други. Има един в Младост 2, до Макдоналдс, 6+ се казва, изглеждар арни, но дали е така...
Говорих с едни момци дето правят огледи на коли, казаха, че можело да се провери на място (в автокъшата) работата на дюзите, компютър засичал нещо си и така, не разбирам и не коментирам. Ако наистина свършат работа и се окаже читаво опелчето след това ще го водя на лекар за турбото. Затова питам за добра лечебница, че да не му търся после катафалка.


 k opel e, на 28 август 2019 - 20:40, каза:

Диагностика с проверка на живи данни е достатъчно.

Да разбирам, че компютърна диагностика на място (плац) е достатъчен критерий?


Читаво гориво (дизел) - къде? Очертава се интересна вечер и обрат към много възможности за избор, благодаря! <_<
Мнението беше редактирано от ИЗРОД: 28 август 2019 - 20:47
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 28 август 2019 - 21:01

Колега, не те агитирам към нищо конкретно. Бензина по ред причини е малко по-безрисков, но малко.

Трябва обаче да имаш предвид и нещо друго. В тези години комънрейл дизела беше върховата технология при моторите. Като вървеж бензините са значително по-слаби за мен. След врем станаха модерни турбо бензините, но пък те имат по-малък ресурс. Най-евтино е на газ, после на дизел, после на бензин.

Дизела при висока скорост на магистралата харчи по-малко от газта! Това също трябва да се има предвид, ако караш бързо.

Диагностиката казва много и един хубав оглед ще те откаже от почти всяка кола в Горубляне. Аз гледам по около 80/100 коли докато купя някоя... Последния опел дето купих от горубляне изглеждаше перфектен на огледа и пак отидоха доста пари, за да го направя както искам. А нямаше проблеми с дюзи, турбо, окачване мотор или нещо такова.

Дизела е читав навсякъде по големите бензиностанции. Достатъчно читав за комънрейл. Може на някоя да пуши повече, което не харесва на ДПФ-ите, но се решават тия проблеми лесно :devil-smiley-019:

Ето някои премеждия с един относително читав купен дизел:
https://www.opelclub...pic=125085&st=0

В момента резултата е доста добър.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 28 август 2019 - 21:08
Отговори

k opel e снимка k opel e 28 август 2019 - 21:08

На Горубляне и на Суходол колите като мотори нямат забележка. Ако някоя е имала не се показва докато не се реши въпроса. Как е решен се вижда доста по-късно. На външен вид са напудрени яко. Моли се да е леко жулена, а не с удар и то по-сериозен.
Отговори

Ivan Aleksandrov снимка Ivan Aleksandrov 28 август 2019 - 21:14

Имам мерива 1.6 100 к.с. 2005 г. и съм много доволен. Колата си върви не е като 1.4 90 к.с. Меривата я имам от януари 2018 година. И до сега 25 000 км. само биалетка и маншон каре друго нищо не съм сменял.

Дизел категорично НЕ. Както съм чел в други коментари "ще ревеш". Вярно горело 5 на 100 даже и 4.5 ама пък сложи от нафтата дюзи те са скъпи помпа и др. по горивната система.

Газ също не бих сложил. Багажника намалява доста. Имаш честа смяна на свещи, може и бобина да замине. На един приятел замина вече. Колата нее опел Поло е. Каза аз в София сложих газово за 1500 лв. с гаранция всичко ок за 7 лв. минавал 100 км. и така 1 г. Едва се прибрахме от Монтана до Варна. Втора газ не върви колата няма тяга и прекъсва. Взе да го прави и на бензин. Прибрахме се. След няколко месеца викам какво стана с колата и ами сменихме свещи кабели и нищо. Пак се видяхме той сменил бобината и се оправило. Всичко това са пари.
Ако сложиш газ трябва да е пълен инжектион и винаги ще ти пали на бензин и после ще ти обръща на газ. На месеца поне веднъж трябва да сложиш 10-20 лв. бензин. Комшия на 3 г. сменя инжекторите на газовото. Те са към 100 лв с монтажа. Прави голям конденз газта. Ще останеш без гърнета. Над половината коли пред блока са с газ коя прекъсва като запали малко, коя пали и гасне. Абе не.
Отговори

ИЗРОД снимка ИЗРОД 28 август 2019 - 22:10

 Ivan Aleksandrov, на 28 август 2019 - 21:14, каза:

...


Аз не съм състезател, гледам си пътя, спирам на знак стоп, озъртам се страхливо и дебна за поредният безсмъртен, не че е гаранция, но все пак... та мощността не ми е приоритет. Магистрала не помирисвам, дори винетка няма да купувам, само градско ще се бръмчи, затова първоначално исках да е бензин, но няма кой знае какъв избор, та в краен случай ще е тракторче.
Искам да те попитам нещо което ми направи впечатление при Меривите. Нормално ли е педала на газта да е по-ниско (по-плитко) разположен от педалите на спирачката и съединителя (в смисъл не са в една равнина)? В 4-5 коли влязох, всички бяха така, включително и дизели. Друго което ме втрещи бяха следите от нещо бяло по въздоховодите в купето, сякаш някой е пръскал с някакъв спрей през тези решетки в посока купето, това на две 1.4 мериви в две различни автокъщи. По-горе бе споменато за проблем с компютъра, може ли повече подробности?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg