Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

Opcom 2018

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 май 2020 - 18:23

баш стотинки не са, и не гледай че на твоя пише PIC18F458, това не е вярно.

Недей сменя нищо тук, не си заслужава. Интерфейси има и в Ebay. Предполагам и тук има внесени и може да поискаш да видиш платката преди да купиш.

Активацията става като пратиш един номер на човека, от когото ще я искаш. След това ще ти пратят програмата. И ако има проблем, ще ти помогнат допълнително. Плащане през paypal, може и други методи, зависи.

Но това сега не го мисли, намери си и да направиш един хубав интерфейс. Да си пробваш да си програмираш каквото искаш и тогава мисли за по-големи версии.

ivan_pop. Правилно, за нищо не става тази черна платка.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 29 май 2020 - 18:26
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 29 май 2020 - 18:25

 Д-и-м-о-в, на 29 май 2020 - 15:31, каза:

Нямам я, аз ако я имах, досега щях да съм направил каквото е необходимо.
Предполагам тия HQ-та, както са известни, са негови платки. Не знам нашите от склад66 какви имат, но мисля че са си чисти пребоядисани китайци.

Не зная къде си го гледал този Румънец и какво е показал.Има една схема която е от преди 3-4 години.А тези HQ дали са такива зависи от файла който е записан в FTDI-то.
Такива HQ се продават от една Българска фирма.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 май 2020 - 18:32

 ivan_pop, на 29 май 2020 - 18:25, каза:

Не зная къде си го гледал този Румънец и какво е показал.Има една схема която е от преди 3-4 години.А тези HQ дали са такива зависи от файла който е записан в FTDI-то.
Такива HQ се продават от една Българска фирма.


Знам я фирмата, знам за чипа че от него се преправя на HQ. Това, което не знам, е какво точно съдържа чипа. Но знам или предполагам как са разбрали. От програмата, тя изпраща нещо, което да се провери дали е същото в чипа. Затова когато са я разпакетирали, са разбрали какво е и после няма нужда да разпакетират, а само я захранват с номера на интерфейса, тоест свързват дадения интерфейс за програмата, и тя работи само с този интерфейс.... и си работи.

Снимка видях на платка, и друга снимка на същия човек, която беше на оригиналния интерфейс на оп-кома от Ауто-М3. Затова съм сигурен че е правена после тая платка, даже има знак че е правена от човека и е поръчвана на фирма да се направи.
Не знам коя схема си виждал, и аз видях една, която е означена с релета. Значи не е това, което трябва.

На неговата няма релета. Както и на оригинала на оп-кома няма релета.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 29 май 2020 - 18:53
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 май 2020 - 18:42

Към автора, питай тук да ти покажат снимка на платката.
Мисля че е това, което трябва, но все пак да видиш. Ония малки дупки до USB металната букса, са за закачане на външен програматор.

Ако ти даде снимка отвътре, може да ни я покажеш тук
https://www.olx.bg/a...html#53e9c1260d
Или тук:
https://www.olx.bg/a...html#53e9c1260d





А тук ако поискаш да ти покаже софтуера, който е отворен, то направо си е HQ интерфейс. Ако е наистина 160115А, значи кабелът е добър, HQ.
https://www.olx.bg/a...html#53e9c1260d
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 29 май 2020 - 19:08
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 29 май 2020 - 19:20

 Д-и-м-о-в, на 29 май 2020 - 18:23, каза:

ivan_pop. Правилно, за нищо не става тази черна платка.

След преправяне става!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 май 2020 - 19:23

 ivan_pop, на 29 май 2020 - 19:20, каза:

След преправяне става!


Знам, имам такава точно , преправих я , но не си струва.. Изобщо даже.
Тази платка още докато я включиш и цъка някакво реле, на другите "добрите" няма такова нещо.
Просто както й казват "най-лошото възможно копие на опкома".
Отговори

angeldd89 снимка angeldd89 29 май 2020 - 19:56

Мерси че ме насочи колега , попитах доста хора , тези който ми препоръча : единия ми каза ча нямал нилични а другия ме попита ''кви чипове искам да са'' , явсно всичко е китайско. Попитах и човека от варненската фирма и някаква друга фирма от София S/Diag който продават по 70-80лв , сега чакам отговор.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 май 2020 - 20:15

Браво, нямал налични ама му седи обявата... ей тез хора полудяха. Поне да беше написано, няма бройки.

Както и да е , то и той не знае кви чипове ще са, тъй че на тия недей да вярваш. Гледай си да изглежда платката така, ако попаднеш на такава, вземай.

Ако оня със 160115А ти покаже че е такова(и не е от тия дето нямали налични), ако не са ти проблем 70-лева, това ще е добра бройка.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 29 май 2020 - 20:31

Не зная защо ми се струва, че автора на темата ще си купи още един ОПКОМ, и пак няма да постигне това което иска!
Отговори

angeldd89 снимка angeldd89 29 май 2020 - 20:59

То има и вариянт в който мога да отида да ми го пуснат за 30лв. но се дразна като знам че имам Опком и не ми върши работа. Когато търсех да си купя опком в българия си продаваха китайски на тройна цена ,просто не съм знаел какво да търся , тези двата чипа струват 4лв общо , ако смена и PIC18 с нов няма ли да се получат нещата.
Мнението беше редактирано от angeldd89: 29 май 2020 - 21:06
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 29 май 2020 - 21:20

Сменяй смело и пиши след това какъв е резултата!
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 29 май 2020 - 21:25

 Д-и-м-о-в, на 29 май 2020 - 10:25, каза:

Другите два до него са еднакви A1040 или A1050, сменят се с MCP2551 - това е за КАН-шините. Обикновено там стават простотиите, защото са калпави самите чипове и не държат скоростите, за които са сложени. Особено за HS-CAN.

Голям разбирач се извъди, ма да те светна: фабричните радиа са с TJA1050(A1050) я да ми кажеш ЗАЩО!?
Отговори

angeldd89 снимка angeldd89 29 май 2020 - 21:32

 dusty rain, на 29 май 2020 - 21:25, каза:

Голям разбирач се извъди, ма да те светна: фабричните радиа са с TJA1050(A1050) я да ми кажеш ЗАЩО!?

Колега ако не е по темата , по добре не пиши. Благодаря.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 29 май 2020 - 21:44

 angeldd89, на 29 май 2020 - 21:32, каза:

Колега ако не е по темата , по добре не пиши. Благодаря.

Точно по темата е колега, ама ще го разбереш по болезненият начин!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 май 2020 - 22:02

 dusty rain, на 29 май 2020 - 21:25, каза:

Голям разбирач се извъди, ма да те светна: фабричните радиа са с TJA1050(A1050) я да ми кажеш ЗАЩО!?


Значи ти смяташ че тогавашните "фабрични радиа" и чиповете вътре, са "равни" на сегашните турбо китайски чипове "тип гаражни", така ли ?

Само ще ти кажа че много преди тебе са се "направили на разбирачи" и са разбрали в почти цял свят че 2551 е много по-стабилен на мястото си.
Включително и човекът, който е копирал платката на оригиналния оп-ком.
Толкова по "големия разбирач".
Ти щом си по-голям, дръж си TJA-тата (поне по надпис).
Като надписа на PIC18F458, само че той е 18F45K80. Подсетих ли те нещо или пак няма да схванеш?

Като гледам автора как с тия "TJA-та" се е закачил и свършил работа... направо е станало чудесно.
Ето ти един от препатилите с 1050 даже, въпреки че са по-добри от 1040.
https://www.drive2.r...17590537470188/


А да ти отговоря и нещо друго. Ако си имал нещо проблем с А17, то не е било от тия чипове, а от бъгове в софтуера(както в програмирането, така и в "измервателните блокове", които по едно време са изчистени, само че не знам точно в коя версия беше. Със сигурност в 17ХХХХ е изчистено. За 16ХХХХ не съм сигурен, мисля че и там е добре.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 29 май 2020 - 22:36
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 29 май 2020 - 22:08

 Д-и-м-о-в, на 29 май 2020 - 22:02, каза:

Само ще ти кажа че много преди тебе са се "направили на разбирачи" и са разбрали в почти цял свят че 2551 е много по-стабилен на мястото си.

И охлювите са стабилни но никой не ги търси за надбягване.

Чудя ти се на акъла как пишеш "наизуст" без въобще да имаш реален опит с някой неща.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 май 2020 - 22:32

Горе съм ти дал един от препатилите, чети и не умней ако обичаш. Просто чиповете са фалшиви, пренабити. Никой не казва че оригинален чип 1040 или 1050 е лош. Става дума че на платките на оп-комите слагат чипове, които само надписите им са такива. С много малки изключения(от всички версии платки) и не на всички чипове в тия изключения. Затова на неговата платка 2551 ще работи много пъти по-добре от сегашните боклуци, наврени там(фалшиви!). Никой не го спира да си купи и оригинали на TJA.. Това си е негов проблем. Просто HS-а не бачка с тия чипове, дето са поставени там и затова препоръчват ПОНЕ за тоя протокол да се смени. Сменят хората с 2551 и всичко тръгва. Някъде се случва поставеният "1040"(кавички щото не знаем всъщност какъв е) да се справя с MS. Но с HS не може и затова реват ползвателите..


И съм ти отговорил и на друго, щото виждам че имаш точно двигател, който е имал проблеми с известен брой версии. И това е описано от много хора. няма нужда аз да имам челен сблъсък с всичко на тоя свят, за да са ясни много работи.
Те отдавна са ясни, и без аз да имам сблъсък. Затова недей много да се чудиш

И си отговори преди ти да се правиш на "голям разбирач" , наясно ли си какво има в оригиналния интерфейс на Оп-ком?
Ще ти отговоря: MCP2561!
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 30 май 2020 - 01:36
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 30 май 2020 - 07:33

 dusty rain, на 29 май 2020 - 22:08, каза:


Чудя ти се на акъла как пишеш "наизуст" без въобще да имаш реален опит с някой неща.

Чете какво пише в нета и след това пише, представя го като собствен опит!
Желание за самоизтъкване може би......
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 30 май 2020 - 07:58

Нищо не представям за свой опит, това са твои сънища някакви.

А специално за оригиналния оп-ком, го знам защото съм контактувал с човека който го е копирал и даже снимки имам от него. Знам даже и цената, на която мога да си купя op-com Professional и Advanced с кабел Revision D и е много приемлива дори.

Затова явно и ти не знаеш точно какво правя, къде "чета", но нищо.. щом казваш.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 30 май 2020 - 08:03
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 30 май 2020 - 08:02

Важното е дали това е твой личен опит или не. Образован ли си в тази област или не? Диплома в областта имаш ли? За каква образователна степен е тя Професионален опит в областта имаш ли?
Това са основните въпроси, на които е редно човека с опкома, на който "помагаш" да има отговори, за да прецени дали да се доверява.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg