Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

+ и - на двигателите 1.2 16V на Corsa C.

OPC_V снимка OPC_V 19 септември 2013 - 11:58

Здравейте колеги, насочил съм се да купувам Corsa C, до сега карах астра г x16xel. Някой може ли да ми разясни какви са проблемите на тези мотори, добри ли са? Доколкото знам са с верига, но има и две различни модификации- 75 коня и 80 коня. Каква е разликата, 80 коня се водят twinport. Добър ли е този мотор за този автомобил. Прочетох доста теми, но всичките са сравнения или между 1.0 и 1.2 или 1.2 и 1.4 . Ако има някакви проблеми с веригата, каква е цената за подмяната й? Благодаря предварително за отговорите.
Отговори

sathv снимка sathv 19 септември 2013 - 21:24

Twinport за corsa C не знам. Иначе z12xe e перфектен двигател. Това, че е с верига не е плюс. Дават и живот от 80 до 120000 километра./както на повечето съвременни автомобили/ На жена ми я смениха на 90000. Пак е добре, тъй като има оплаквания за чукане на веригата при доста по-малко километри. Смяната е трудоемка. Комплекта не е евтин. /не визирам ментетата/ Сменя се комплект верига, обтегачи, хидравличен обтегач и зъбни колелелета. В комплекта имаше и гарнитура. Като цяло икономичен двигател идеален за корса. Масло не бута грам. Дебитомер, Егр -консумативи, макар че аз не съм ги сменял досега. Между другото освен веригата и датчик за заден ход нищо по двигателя не е сменяно, за разлика от новата //вече остаряваща/ astra.
Отговори

OPC_V снимка OPC_V 20 септември 2013 - 11:23

 sathv, на 19 септември 2013 - 21:24, каза:

Twinport за corsa C не знам. Иначе z12xe e перфектен двигател. Това, че е с верига не е плюс. Дават и живот от 80 до 120000 километра./както на повечето съвременни автомобили/ На жена ми я смениха на 90000. Пак е добре, тъй като има оплаквания за чукане на веригата при доста по-малко километри. Смяната е трудоемка. Комплекта не е евтин. /не визирам ментетата/ Сменя се комплект верига, обтегачи, хидравличен обтегач и зъбни колелелета. В комплекта имаше и гарнитура. Като цяло икономичен двигател идеален за корса. Масло не бута грам. Дебитомер, Егр -консумативи, макар че аз не съм ги сменял досега. Между другото освен веригата и датчик за заден ход нищо по двигателя не е сменяно, за разлика от новата //вече остаряваща/ astra.

Колега, може ли да кажеш колко ти излезна смяната на веригата с работата(говоря за качествени части)? Аз си спомням, че на моята астра ремъците, ролките и водната помпа струваха някъде около 400 лева с работата. Да си търся ли 1.4 модел? Знам, че 1.4 са с ангренажен ремък.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg