Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Бутон на багажника

ЛЮБО 33 снимка ЛЮБО 33 29 декември 2013 - 08:24

Здравейте на всички ! От скоро съм собственик на Опел Инсигния 2.0Д 160к.с. 2010г.Бутона за затваряне на багажника свети , но не затваря ,иначе багажника се отваря и затваря от копчето вътре и от ключа , някой знае ли дали се сменя или само да го отворим и да го замерят ,и как се сваля или нещо друго ?! Благодаря ви
Отговори

BOz снимка BOz 20 май 2015 - 17:21

Не мога да повярвам, че има 5 теми на кръст в този форум. Няма ли инсигнаджии тук? :icon_razz2:

То човека сигурно си е оправил преди години този проблем, но да кажа, че проблема най-вероятно е и в двете копчета. Просто с времето контактите им корозират и ЕКУ-то на багажника не може да види, че се подава контакт за отваряне/затваряне на багажника.
Отговори

AntonZ снимка AntonZ 03 октомври 2015 - 09:57

Здравейте,

Повдига тази стара тема, понеже и аз имам същия проблем.
Някой сблъсквал ли се е с него ?
Отговори

BOz снимка BOz 03 октомври 2015 - 12:22

Ами както съм написал, просто си смени копчето.
Ако искаш да си сигурен в него, то свали го. Има 4 пина. Два от тях са за освелтлението, а другите два трябва да правят контакт, когато натиснеш копчето.
Отговори

AntonZ снимка AntonZ 04 октомври 2015 - 21:56

Благодаря за отговора.
Ще пробвам с пиновете, ако сработи, ще сменям бутона.
Отговори

BOz снимка BOz 05 октомври 2015 - 14:17

Понеже и моя бутон работи когато си иска, то мисля да купя направо един нов.
Току що говорих с дилър на Опел (Булвария) и нов бутон струва 19.20 лв. (6240705) - бежов, ако има някакво значение.
Отговори

AntonZ снимка AntonZ 13 октомври 2015 - 08:51

Моя бутон се оправи с почистване на контактните площадки.
За момемнта работи добре.
Отговори

BOz снимка BOz 13 октомври 2015 - 21:05

Да, с почистване на контактите ще работи. Временно.
Ето ми новото бутонче: :)
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

И малко за това какво изглежда вътре:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Както се вижда на снимките, има две контактни повърхности. Достатъчно е само едната да направи контакт, за да затвори веригата между пин 3 и 4.
Въпроса е, че покритието върху гумената част се износва леко, като съпротивлението в контактните повърхности да отчита около 20-50 ома, като това не е достатъчно на ЕКУ-та да реши да затваря багажника. Първоначалните симптоми са, че е нужно лек по-силен натиск върху бутона, за да сработи. От там нататък има силна прогресия, като с всяко натискане бутона сработва все по-трудно и по-трудно.

Успех на всички с този проблем.
Отговори

Жоро снимка Жоро 14 октомври 2015 - 10:13

GM - Made in Chinа и колко струва тази недомислица?
Отговори

BOz снимка BOz 14 октомври 2015 - 11:16

Написано е в темата колко струва.
А ти какво очакваш да пише - Made in Germany ли? :smile3560:
Мнението беше редактирано от BOz: 14 октомври 2015 - 11:17
Отговори

nilaidimitrov снимка nilaidimitrov 17 декември 2021 - 07:59

И аз имам същия проблем ако някой може да ми каже как да демонтирам бутона ще му бъда много благодарен

И аз имам същия проблем ако някой може да ми каже как да демонтирам бутона ще му бъда много благодарен
Отговори

BOz снимка BOz 20 декември 2021 - 10:23

Вижда се къде са щипките на бутона.
Аз го демонтирах най-лесно с кухненски нож. Защото щипките на бутона и кората са твърди, а ножа е по-здрав, тънък и може да се провре между кората и бутона, а също има и голяма площ за опора.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg