Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Регулиране интервала на чистачките

brizzhas снимка brizzhas 30 декември 2010 - 17:47

Здравейте колеги,
тъй като в последно време чистачките ми правеха каквото си искат когато са пуснати на интервал,набедих релето за чистачките,че е за смяна.
По идея от друг форум видях,че реле 99 от VW е абсолютно единтично с релето от моята Астра,но можеш да си регулираш интервала на чистачките.
Ето двете релета за сравнение:

1:
Прикачен файл  01.jpg (53,5K)
Брой изтегляния: 66

На тази снимка е оригиналното реле на Астрата,което е с номер 90 069 864.Ето и изводите му:

2:
Прикачен файл  02.jpg (37,97K)
Брой изтегляния: 29

Намерих въпросното реле 99 и го монтирах.Всичко си работи перфектно и вече мога да си регулирам интервала.
Ако релето не се програмира, има фиксиран интервал от 5 сек.
Регулирането на интервала става по следния начин: ако искаме интервала да е 3 сек,включваме чистачките,изключваме ги и след 3 сек ги пускаме отново.Така вече е нагласен интервала 3 сек.

Не намерих такава тема и затова я публикувам.Смятам,че ще има заинтересовани колеги,на които тази функционалност ще им допадне.Дано съм бил полезен.

Поздрави и весело посрещане на Новата Година

Полезни връзки:

Мнението беше редактирано от dvasilev: 22 март 2018 - 12:52
Причина за редактиране:: Добавям полезни връзки.
Отговори

Martin_88_ снимка Martin_88_ 30 декември 2010 - 20:15

колега аз понеже несам запознат с номерацията на релетата във ВАГ концерна :devil-smiley-019: може ли да поясниш точно за какво служи това реле 99 и на кои от вагите защото доста ме заинтригува с тази тема благодарско за инфото предварително
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 30 декември 2010 - 20:37

Аз четох за тоя "ъпгрейд" преди известно време, но не разбрах с кои модели от нашата марка е съвместим и за това се отказах.. Иначе ми допада повече от всеки друг метод тук.. :)

п.п. Ако някой може да каже да ли става на ASTRA G веднага почвам да си търся такова реле.
Отговори

Жоро снимка Жоро 30 декември 2010 - 22:22

А разликата между 3 и 5 секунди не е ли минимална и незабележима?
Аз съм си го направил моето от 5 до 15сек и за това мисля, че това е почти нефункционално! А и най-малкото, че не разбрах как се връща после пак на 5сек...
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 30 декември 2010 - 23:21

Имаше обширна тема, но не си спомням да ли беше в нашия форум или друг. Ставаше въпрос за абсолютно същото реле с посочената функция. Сами яинтервал ако не се "коригира" си остава точно 5 сек., или ако не греша при всяко палене си остава 5 сек. освен ако не се "зададе" чрез лостчето за чистачките. Практично е общо взето, пък и лично за мен разликата между 3 и 5 сек. е мноого. :)

п.п. Въпроса ми остава, да ли е приложимо при мойта кола ?
Отговори

brizzhas снимка brizzhas 31 декември 2010 - 11:02

За кои модели коли става релето,незнам.На Астра Ф работи,четох из темите някъде,че колега е слагал на Вектра А и пак работи.За по-нови коли незнам.Релето,което аз купих мисля,че е от Голф 3.Едва ли има 3 вида реле 99 на VW.Според мен реле 99 е само един вид.
Интервала 3 сек,който дадох е примерен.Можете да си нагласяте релето на 2,8,15,19 секунди,както ви е кеф.Аз вчера ексериментално го направих и на 1 сек.
Не съм карал много колата от вчера,но доколкото четох, при всяко изключване на чистачките,релето забравя интервала.
Като тествам още ,пак ще пиша.
Сега се поразрових във форума на VW и там са писали,че до 20 сек работи.Пише още цитирам: Същото реле 99 го монтирах на Волво 440 и стана перфектно.

Един съвет: преди да слагате релетата ги сравнете внимателно за да няма неприятни изненади.
Успех
P.S. Интервала на регулиране е до 45 сек. И при Ауди-та работи.
Мнението беше редактирано от brizzhas: 31 декември 2010 - 11:10
Отговори

Martin_88_ снимка Martin_88_ 31 декември 2010 - 17:12

колега благодаря за точният и ясен отговор :devil-smiley-019:
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 02 януари 2011 - 00:10

Малко инфо от нета:

ОЕ номера:
VAG 357 955 531 = N99
VAG 3B0 955 531 = N197

Цитат

Е решението се оказа много лесно, евтино и най - вече бързо реализуемо. Колата ми е А4 97 г. с реле за чистачките 431 955 531 с номер N229. Замених го с "програмируемо" такова 357 955 531 или N99 (това е от Голф 3) струващо 10 лв. в най-близката морга. Може да се замени и с реле 3B0 955 531 или N197 от Пасат А4 (ново такова 85 лв. в Ауто +). Трите изброени релета са напълно съвместими с тази разлика, че тези от VW могат да се програмират, а именно: пускате веднъж чистачките на интервал и го спирате, изчаквате желания интервал време и пак пускате чистачките на интервал. Сега вече те се включват през интервала от време, който сте изчакали. За да смените интервала спирате чистачките и пак на ново. Интервала на регулиране е от 2 сек. до 45 сек. И като се замисля, че това го имат всички VW и разликата е само в едно реле......

2-ри начин: заменяте релето с 191 955 531 или N19 (Голф 2) и реализирате това с помощта на потенциометър-
http://www.vwgolf-mk...controller.html . Интервала на регулиране е по малък.

И двата начина са тествани и работят и се реализират лесно и бързо. Надявам се да съм бил полезен на някой с тази информация.

Прикачен(и) файл(ове)

  • Прикачен файл  rellay.JPG (19,08K)
    Брой изтегляния: 585
Отговори

VanVan снимка VanVan 02 януари 2011 - 10:45

А ето как става и на Astra G/Vectra B/Zafira A:

http://62.31.178.162/sytemsandsoftwaredeve...WWiperRelay.htm

:icon_wink2:
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 02 януари 2011 - 19:49

 VanVan, на 02 Jan 2011, 10:45, каза:



-А ако може малко ускорено да обясните какво се прави, че не му разбирам на тоя английски, пък през Google-преводач дума по дума и губя смисъла накрая.. :icon_wink2:
Отговори

VanVan снимка VanVan 03 януари 2011 - 09:15

Ами ускорено се взимат три жици от буксата на стандартното реле на Астра Г + три от буксата на лоста горе при волана и се свързват по таблицата, както е дадено.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 03 януари 2011 - 15:37

А въпросното реле 99 от VW извън играта ли остава ..? :icon_wink2:
Отговори

Жоро снимка Жоро 03 януари 2011 - 16:37

 brizzhas, на 30 Dec 2010, 17:47, каза:

Регулирането на интервала става по следния начин: ако искаме интервала да е 3 сек,включваме чистачките,изключваме ги и след 3 сек ги пускаме отново.Така вече е нагласен интервала 3 сек.


 brizzhas, на 31 Dec 2010, 11:02, каза:

P.S. Интервала на регулиране е до 45 сек. И при Ауди-та работи.


И ако искам интервал 20 сек трябва да чакам 20сек между пусканията?
Отговори

brizzhas снимка brizzhas 03 януари 2011 - 17:32

 Жоро, на 03 Jan 2011, 16:37, каза:

И ако искам интервал 20 сек трябва да чакам 20сек между пусканията?


Точно така.
Отговори

VanVan снимка VanVan 03 януари 2011 - 18:44

 Жоро, на 03 Jan 2011, 16:37, каза:

И ако искам интервал 20 сек трябва да чакам 20сек между пусканията?


Жоро, тука не става въпрос за чакане и нагаждане на часовникови механизми, а се получава абсолютно без да го мислиш. Когато ти вали с неподходящото за стандартните 5 секунди количество, просто буташ лоста леко нагоре, докато пуснеш един импулс, без да прещраква лоста в позицията с интервали. Чистачката минава и спира, и следващият път, когато ти се наложи (след 0.4, 3, 10, 20 секунди) пак го буташ, но го оставяш да си седи там и така имаш точно такъв интервал, какъвто е адекватен за ситуацията - лично на мен ми допада повече от потенциометрите. Доста по-просто е и върши същата работа.


 DALGONSKi, на 03 Jan 2011, 15:37, каза:

А въпросното реле 99 от VW извън играта ли остава ..? :icon_wink2:


Не, трябва да го ползваш, няма как без него :)
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 03 януари 2011 - 19:30

Релето остава зад таблото с бушоните.....
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 03 януари 2011 - 19:50

А тая букса дето се слага релето в нея сами ли тряа си я направим, т.е. според крачетата на релето да вземем от някъде и да свържем кабелите както обяснихте ..?

Публикувано изображение
Отговори

VanVan снимка VanVan 03 януари 2011 - 23:05

Буксата/основата за релето я взимаш от друга кола, намират се, тука конкретно автора е взел от реле за вентилатор на Омега. Но тя дори не ти е нужна ако имаш необходимите познания и опит за работа с припой и поялник. :icon_evil2:
Отговори

mupkoc снимка mupkoc 04 януари 2011 - 23:24

В този си пост съм описал набързо начина на свързване на въпросното реле от VW
Мнението беше редактирано от Meydger: 04 януари 2011 - 23:24
Отговори

Жоро снимка Жоро 04 януари 2011 - 23:48

 VanVan, на 03 Jan 2011, 18:44, каза:

Жоро, тука не става въпрос за чакане и нагаждане на часовникови механизми, а се получава абсолютно без да го мислиш. Когато ти вали с неподходящото за стандартните 5 секунди количество, просто буташ лоста леко нагоре, докато пуснеш един импулс, без да прещраква лоста в позицията с интервали. Чистачката минава и спира, и следващият път, когато ти се наложи (след 0.4, 3, 10, 20 секунди) пак го буташ, но го оставяш да си седи там и така имаш точно такъв интервал, какъвто е адекватен за ситуацията - лично на мен ми допада повече от потенциометрите. Доста по-просто е и върши същата работа.


Така обяснено започва да става доста интересно...
А само още един последен въпрос, ако направя интервала да речем на 30 сек, но дъждът се засили, как мога да го направя отново 5 сек. Изключвам го и го пускам след 5 сек?
Мнението беше редактирано от Жоро: 04 януари 2011 - 23:53
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg