Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Astra J 1,6 116 коня,2013

Hanibal снимка Hanibal 20 януари 2023 - 18:54

Привет , колеги

По скоро да се оплача и към края на темата съвет....
та отначало- от 06.2020 си купих описаната в заглавието Астра на 88 700 км,сервизна книжка(реални са километрите),тестдрайв без автоджамбазина,колата беше повече от прилична,сложихи и АГУ Prins със защитен механизъм на клапаните.
7 месеца по-късно антифриза стана на майонеза...на около 105000 км, карам я в Германия в свободен сервиз ама уж с ИМЕ ,регистриран...смяна на цилиндова гарнитура...ама тука на едро играят в Немско... и като се почна -ремък,водна помпа, свещи,шлайафането на главта е ясно,масло, маслен охладител,кутия на термостат и термостат май,мяква гарнитура на водната помпа ,гарнитура на клапани,масло и филтри са задължители.."финансово изтъркан" ама все пак щастлив 2100 евро...на следващия ден след ремонта тръгвам... колата подмокрена... връщам я... няква гарнитура на водната помпа ..сменят я ...карам пет дена маслено петно отляво-връщам я семиринга на на скоростна кутия...отново 5 дена шофирлък..горе на капака на мотора масло... втори път гарнитура на клапаните...(вече плискам легена ,че сервиза е в друг град и всеки път оставам без кола и е бедствие с влакове и автобуси и пеша),10 дена пак масло от скоростната кутия... пак същатa семиринга..почнах да ходя в официален сервиз в Опел...ама там казват не сме ти я правили ние ,върви си гаранционно...уж оправена...обаче непрексънато някви петна по асфалта.. я антифриз ,я масло,я знам ли .. карам я в Опел нали най-големите... все някви дребни неща притягаха ,уплътнения от газовата ,смяна на масло вече там(всяко ходене поне 400 евра и нагоре)...и всичко точно освен петната по асфалта...ама иначе си върви точно,няма проблеми..две три жулвания от комшиите ,две три от мене...ама това са тенекиджийски проблеми ...и там една торба с пари и пак като далматинец изглежда единия калник...преживях го...тая година си ходих до БГ с колата (заобичах си я ...за 3 седмиц 7000 км,2000 отиване(55 часа),връщане (60 часа без сън с 10 кафета) ако има Ад на земята то е на границите,в БГ 3000 км за 3 седмици като я обслужих в София,масла,филтри,профилактика на климатик,филтри на АГУ>500 лв....на предисторията >бълхха ме ухапалаЮ в немско за 3 месеца 14 000 км...разбира се тия малки петнапо асфалта не спират,единпът доливах антифриз...ааа прпуснахда кажа 03.2022 трябваше да мина преглед ...върнаха ме ,че има масло..нали петната ..ПАК от скоротсната кутия...забърсах я и минах...отивам в друг опел филиал >едвам минах ТЮВ по корем...те директно 2000 евро оферта за смяна на някви лагери на скоростна кутия и още някви вафли със съединител,който си е ок и нали обичайната цифра 2000 евро...викам тоя път НЕ!карам така и доливам чат пат на скоростната кутия и след ова гореспоменатото пътуване до бг и бг майстора каза ,че е ок като направи обслужването. Дойде време за смяна пак на маслото и от една колежка при един мастер без фирма ..ама всичко правил...като я вдигнахме на стенда ....откъм мотора Ниагара от масло, а и обичайно скоростната кутия си сълзи...вика ще я оправим за 800/850 евро ...викам му >Играем...ама той си замина за Турция та един оборетн форд на бензин карах два месеца..ама то не се търпи с тия цени..викам си кат да е..върна се от Турция мастера и я почна .Първо скоростната кутия семиринга и задвижващ вал или полуоска...не знам дали има разлика > карал я два дена суха..праща ми през цялото време снимки докъде е стигнал и почва маслото откъм мотора..и вика ела да говорим(лош знак)отивам и обяснява >трябва половината мотор да се разглоби гарнитура на маслен помпа,гарнитура на картер,още няква гарнитура и ....ВОДНА ПОМПА...викам му >предната е на 40000 км ама сменяй.Вчера уж готова и аз на подскоци от радост стигам ...междувремннео цената стана 1400 евро..нали много работа било аа ууу...заболя ама само да е ок Орела.
Паля колата...check engine лампа >той товa не е от мене ...изчисти няква грешка ..нещо смес бензин /въздух ли ...така или иначе му казах>сега ще я карам поне 200/500 км и пак ти я карам на стенда да видим дали пак някви потоци от масло или други течности текат.Тръгвам..2 минути карам...Лампата на ESP| с ABS e свързано светна...раздрах си ризата и пак лампарта check engine,пращам му снимките ..казва пак >нее от мене ама другата седмица я докарай така или иначе.Днесобая немсе свърта при едни други звезди само за грешките отивам в друг град...та те са P0171 и U0100.та сега аджеба въпроса>какво нее наред според кода на грешките ..или много неща могат да са.
И още нещо ...може би не е зле да си купя някъв уред, който да ги чете такива грешки и не само за опел ами и за други марки...ще спести време и нерви.Във Facebook ми изкара реклама на //www.mycarly.com адаптер за колата и с bluetooth към апликация на телефона.Иначе вторият майстор използва някалъв подобен или такъв точно SUN - Modell PDL 5600...ама струва 4000 евро.
Та някъв съвет?
видео с необичайния звук...не мога да кача ,както и снимки..не можах ..и упътването не не намирих..моля за извинение...линка към ръководството за качване ще ми е полезен
Благодаря предварително!
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 20 януари 2023 - 19:00

Газовата в кой сервиз я монтираха?
Отговори

Hanibal снимка Hanibal 20 януари 2023 - 19:31

В германия,Керпен... 1800 Евра Принс и в Германия и в България е инспектирана,44 литра събира,но абсолютно никви проблеми вече над 52 000 км и няма отношение към проблемите.
Отговори

ufer снимка ufer 20 януари 2023 - 20:36

Искрено ти съчувствам! За мен и в Германия, и в България са те взели за канарче и си изтеглил късата клечка... :wall: Няма начин през 2020 да си купил колата на 88000 км. За 14 години някой да е карал по 6000 км/год. е не-въз-мож-но. Средностатистически немците карат по 15-20 хиляди на година. За да смесиш масло и антифриз вероятно заради избила гарнитура, колата е била най-малко на двойни километри, пък ако собственикът е бил източноевропеец и тройни. Papier ist geduldig! Може и колата да е била наред, но след толкова много пишман-майстори може и да е съсипана. Такава Одисея скоро не бях чувал. Първата ми пиянска идея е да я постегнеш и продадеш, като евентуално информираш купувача, пък той да предлага цена. В Германия с петна под колата няма да оцелееш дълго финансово... :thu: Успех!
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 20 януари 2023 - 22:19

Стискам ти палци и ти съчувствам, колега!
За подобни некадърни изпълнения съм чувал даже за чисто нови автомобили след елементарна смяна на консумативи. Ако с това мога да те успокоя.
Аз самият се опитах да направя рекламация в сервиза, единствено в който се обслужвам над 10 години. И ми се измъкнаха с репликата, че някъде другаде са ми сменили шенкел комплект с втора употреба???

@ufer,
Нещо си се заблудил за възрастта на колата на автора на темата.
Колегата в заглавието е написал 2013, т.е. астрата е била почти "първокласник", когато я е купил 2020. Така, че е на долната граница на пробега от 15к / годишно.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 20 януари 2023 - 22:48

Моята Астра е от Германия, родена юли 2015 и купена декември 2015г. Аз я взех януари 2020г, в България беше пристигнала 2019 септември на почти 4 години, километража ми показваше
181 500км. Според мен швабите си карат по 50к на година без да се замислят много, много.

И аз ти съчуствам искрено! Едно съм научил-кола се обслужва само с оригинални части, докато ги има и за предпочитане в официален сервиз. Там няма как да бягат от отговорност. След всяко обслужване или ремонт ми звънят от представителството на Опел България, да чуят доволен ли съм от ремонта и дали имам забележки. Малко по-скъпо е, ама две години гаранция си струват :)

Пожелавам ти да попаднеш на съвестен сервиз, който да реши проблемите и колата да те радва още дълго. За Официални вече няма смисъл, щом като толкова други сервизи са се намесвали :(
Отговори

ufer снимка ufer 20 януари 2023 - 23:01

Извинявам се, сега си видях грешката! В началото пишеше 06.2020, но при този голям текст в съзнанието ми е станало 2006-та... Все пак ми е чудно на 100 хиляди да избие гарнитура, ами ако е карана повече от средно...? На 200 хиляди да избие - може... Ако може някой да му помогне за грешките, ние тук сме безсилни... :wall:
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 20 януари 2023 - 23:18

То тъпото е, че двигателя се монтира още в Астра Х и не е никакво чудо, а всичко в него е познато. В Астра J има леки доработки.

За Пловдив знам кой може да го сервизира, ако му върши работа на автора да пише :)
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 20 януари 2023 - 23:19
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 21 януари 2023 - 05:37

Първата му грешка е била, да слага газова на тая кашкавалена история, защитени клапани, млапани - вятър работа. На всичкото отгоре твърди, че нямала отношение към проблемите. Уж Германия, пък пак гледаме да еВем дявола у въздуха. Така не разбраха хората, че тоя двигател трябва да си се кара на бензин иначе рано или късно боли глава и излиза през носа, отделно некадърниците, които са бутали там - те са екстра бонус към сметката. Гарнитури най-често "избиват" от прегряване и изкривяване(просто ей така не избиват както си седят). Не каза дали са му казали колко са "изшлайфали от главата", но едва ли е било 2 стотни.
Ти си я купил вече два пъти тая кола, което си е страшна загуба на пари, нерви и каквото се сетиш.
Има си двигатели, на които с доста по-голяма сигурност може да се сложат уредби, но те със сигурност не са от тия години и не съдържат в спецификациите си числото 4, също така и други числа са по-големи.
Заводските двигатели на газ в по-модерните времена, всяко хлапе вече би трябвало да знае, че не са без ключови допълнителни намеси още при изпълнението им. Така е ограничено още повече "еВането на дявола у въздуха", този известен лаф.

Горе пише съвет, ето го моя:
Там из Немция по-добре си намери някой двигател с кутията такъв на 100-ина хиляди от някоя трЕсната Астра и си карай на БЕНЗИН, да повторя - НА БЕНЗИН! В дългосрочен план ще ти излезе по-евтино, имам предвид от тук нататък покупка на двигателя, смяната му и да си караш на каквото са казали, че трябва да бъде.

Сега знам, че пак ще стана глупак, тъпак, олигофрен и какъв ли не(дежурните ще се възпалят, но ми дреме точно никак), ама ако не чуваш, твой си проблем.. на мен ми е през.... ретроградния презкурий.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 21 януари 2023 - 11:28
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 21 януари 2023 - 16:24

Виж мнениеД-и-м-о-в, на 21 януари 2023 - 05:37, каза:

Първата му грешка е била, да слага газова на тая кашкавалена история, защитени клапани, млапани - вятър работа. На всичкото отгоре твърди, че нямала отношение към проблемите. Уж Германия, пък пак гледаме да еВем дявола у въздуха. Така не разбраха хората, че тоя двигател трябва да си се кара на бензин иначе рано или късно боли глава и излиза през носа, отделно некадърниците, които са бутали там - те са екстра бонус към сметката. Гарнитури най-често "избиват" от прегряване и изкривяване(просто ей така не избиват както си седят). Не каза дали са му казали колко са "изшлайфали от главата", но едва ли е било 2 стотни.
Ти си я купил вече два пъти тая кола, което си е страшна загуба на пари, нерви и каквото се сетиш.
Има си двигатели, на които с доста по-голяма сигурност може да се сложат уредби, но те със сигурност не са от тия години и не съдържат в спецификациите си числото 4, също така и други числа са по-големи.
Заводските двигатели на газ в по-модерните времена, всяко хлапе вече би трябвало да знае, че не са без ключови допълнителни намеси още при изпълнението им. Така е ограничено още повече "еВането на дявола у въздуха", този известен лаф.

Горе пише съвет, ето го моя:
Там из Немция по-добре си намери някой двигател с кутията такъв на 100-ина хиляди от някоя трЕсната Астра и си карай на БЕНЗИН, да повторя - НА БЕНЗИН! В дългосрочен план ще ти излезе по-евтино, имам предвид от тук нататък покупка на двигателя, смяната му и да си караш на каквото са казали, че трябва да бъде.

Сега знам, че пак ще стана глупак, тъпак, олигофрен и какъв ли не(дежурните ще се възпалят, но ми дреме точно никак), ама ако не чуваш, твой си проблем.. на мен ми е през.... ретроградния презкурий.
Дааааа.....и аз винаги съм се чудил, защо много хора смятат, че на газ ще им е ''евтино''?! :25:
Мнението беше редактирано от bobi7474: 21 януари 2023 - 16:27
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 21 януари 2023 - 17:29

Има двигатели които понасят перфектно газовите уредби, твоят Z18XE е един от тях, докато А16XER и предходните му версии не са от тях :)

Иначе на твоята Мерива, никога не бих и сложил газ-леко купе, с доволно силен и здрав мотор. Дерзай:biggrin:
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 21 януари 2023 - 17:56

Не е виновна газта.Предполагам, че майсторите са били нетаферни.
Отговори

emoned снимка emoned 23 януари 2023 - 16:09

Здравейте. И аз съм на мнение, че газта не е виновна. Аз съм със същия мотор на газ. АГУ е поставена на около 110 000км. Сега колата е на 217 000км. Досега чек не е светвал. Няма нито един от гореописаните проблеми. Течовете са нещо нормално за съжаление. При този мАтор смесването на масло с антифриз най-често е или от гарнитурите на масления топлообменник или гарнитурата на водната помпа. На последно място е гарнитурата на главата.
Аз доскоро пътувах доста. За 4 години около 100 000км. Личното ми мнение - на газ е по-евтино. Мотора си има проблем с клапаните при каране на газ, защото не е с хидравлични повдигачи и изгарят след време. Добър е за спокойно каране.
Единственото което е пипано по колата, това е скоростната кутия(ръчна F17). Калпава изработка, като всичко съвременно. Смених я с друга, която за сега е добре. Но и тя пък не беше много пари. Естествено по-добре беше да не се беше чупила.
Колегата по-скоро е попаднал на кофти майстори. И то нееднократно.
Мога само да му пожелая успех, да си намери добър майстор или да смени колата.
Отговори

Hanibal снимка Hanibal 23 януари 2023 - 16:52

Привет ,Колеги
Благодаря за съчувствието,разбиарнето ,че дори и критиката .
Та по ред на номерата>колата я купих 06.2020..трябваше ми относително спешно,цената беше добра...признавам беше от автокъща на араби ,НО е със сервизна книжка с печати в официални филиали на опел,към момента на закупуването колата беша на 6 години и 10 месеца ,вкарани са предните собственици в талона /жена я е карала първата 3,5 години,после някъв джигит ,според мене на къси разстояния,койтo е бил поне 150 кг ..,защото едната от пластмасите на шофьорската седалка е пукната..после я е ушкурил и не му се е занимавало да я прави и я е продал на арабите ,а те са оправили деругите по вратите и калниците...не е блсъкана,нито е обръщана,получила е ТЮВ тогава
Кoгато отидох на оглед ме оставиха сам с колата гледах я,палих я ,залягах всичко точно,но без пробно шофиране няма как да стане сделката ...директно дадоха ключовете ,казаха само да я заредя за колкото искам и ме оставиха САМ да я карам..та газ спирачки,климатици,парно,навигациии, половин час правих тестове.всичко точно,такова нещо никой не прави в Бг...всички знаем ,че няма пробно шофиране или дамбазите или собствениците те возят или те пускат на първа да направиш едно кръгче или ако дори ти дават да караш,все едно по яйчени черупки ходиш... та дори и да е имало нещо по колата,не е било очевадно и 6 месеца по-късно беше гарнитурата и другите драми.АГУ/то е Принс V2.0 и както споменах 1800 евро ,направена от майстор ,който прави газови от Дачия до Бентли...той самия ми каза,че мотора е омаслен и каза ,че е препълнена с масло..като източи 1 л., при смяната на маслото в сервиз със солена сметка(400 evro),смениха и съдържателя на антифриза,още тогава не беше чист...та там са били първите симптоми..ама колата по никакъв начин не даваше някакви видни симпотоми(не доливам масло),върви си на пушка ..даже един тур до Франция направих ,обаче забелязах ,че пак антифриза не е чист...тоя път в друг сервиз ,че тоя първия ми каза:Било нормално на опел да е омаслен мотора(изказване за един милион евро)...изказване на сертифицирани майстори учели за такива по 3 години със сертификати....та във втория сервиз (2021) сина на една колежка,голям спец(пак учил за за механик,пак сертификати,лицензирани сервизи били, та тогава беше якото скубане и няма лошо...ремъци,свещи,както споменах,шлайфане,гарнитура,маслен охладител,водна помпа ,гарнитура клапани...и още сто неща(2 бинки)..4 пъти рекламации..два пъти гарнитури някви на водна помпа,два пъти на клапани,два пъти семеринг ина скоростна кутия....бях изперкал,на три езика го псувах тоя келеш...после в бг смяна на масло всичко било "точно" ама си знам ,че и от опел ми искаха 2000 евро за заради сълзенето от скоростната кутия..трябвало да се сваля,да се сменяли не знам си кви шашми и било сложно ...само за протокола ..бащата кара астра Ф 1,4 82 коня 97 с газова уредба за 600 лв ...вече 200 000 км,няма скоростна кутия ,няма проблеми.. а и колегите,които написаха ,че газоваат била пролем...виждам ,че сте компетентни ама не е проблема тя...какво общо има скоростната кутия със газовата ...колата никога не е била прегрявана, течовете на масло също нямат отнощение с газовата...все петна по асфалта я ляво ,я у дясно, я антифриз...и газовата е минала хиляда инспекции и прегледи.
За колегите ,които си мислят ,че като съм в Германия и се правя на тарикат да карам на газ...ами не растат парите по дърветата..,преди две години и половина литър газ беше 50 цента за кратко,после 65/70 цента,в момента е 1 евро съотнесено към бензина 1,3/в момента 1,70 до 2 евро за литър...не съм скръндза и си правя сметката.В предния пост бях написал че около 50000 км съмминал от юни 2020 досега...е грешка 60 000 без малко ...имам три работи в три града и живея в четвърти.Газовата се избива за 30/35000 км ...аз съм близо 60000...а това че всяко нещо се прави по 5 пъти от всякви спецове е друга тема.

ааа за тези ,които казват води я в опел...правеше проблеми моторчето на духалката на климатроника и на парното(толкова са ми езиковите умения :))....та в опел я карам,те си знаят..то е елктроника ,може и регулатора да се сменя ...люююс по тикват уж за нова духалка и уж регулатори...980 евро!!!!!!980!!!!Клетви на три езика ..та с официалните сервизи на Опел...финито...моторчето струва макс 100 евро и според мене не бяха сменяли регулаторите ...не ми показаха старите части и няква разплетена кошница на рецепция ми върна ключовете без да може да ми обясни нищо...явно разговра с клиента е под нивото на механика, втората оферта за сълзенето от скоростната кутия от друг сервиз на опел 2000 евро..еми извинявам се за езика ..ама насраха се и им пожелах хубав живот..че даже написах едни "мили" имейли до централата в Рюзелсхайм

Абсолютно съм съгласен с колегата ivan_pop! поклон ! Това изказване беше в душата ми на подсъзнателно ниво много точно го каза.

до колегата bibi7474 по-горе съм отговорил на въпроса:Дааааа.....и аз винаги съм се чудил, защо много хора смятат, че на газ ще им е ''евтино''?!....доста обстойно ,горивото е нещо,което се харчи ВСЕКИ ден.... и от всичките мастери в Германия нито един не каза ,че газвоата е проблема ...по принцип те вадят вода от девет кладенци...ама толкова нерелевантно е това с газoвоата ,че дори и те не се опитаха да го използват като някво обяснение.

до колегата Rosen Popov факт е ,че двигателят е от доста поколения,здрав,надежден,без турбо и без директно впръскване..т.е. евала си пасва за газова...колкото до изказването,че немците карат по 50000 км на година ....в Германия има близо 50 милиона коли...и над 21 милиона пенсионери...буквално има хора които карат по 6000 км на година, а не по 50000... и живея 10 години в Немско..мои познати имат Астра К купена чисто нова
края на 2015 ,в момента е на 110 000 км ,жената кара всеки ден 20/25 км всеки ден плюс,че са си ходили до бг няколко пъти ,плюс че карат и на по-дълги разстояния в Германия ,плюс че ходят на почивки в Испания и Франция и с две деца също има ходене насам натам,на мене ми минава 30% от живота в колата последните 2,5 години и още нямам 60000 км...а колкото до твоята кола ,че за 4 години е 180000+ км..обяснението е само едно ... служебна... и не го казвам с лошо..карана е основно извънградско,така че изхабяването и амортизацията е много по -малко от други коли на по 100 000 км.Иначе мерси за загрижеността да се намери някой майстор в Пловдив или София..засега поне до края на Април съм още в немско...а без кола не мога и половин ден...и затова както казах тука трябва да ми е сигурна...поне за два три месеца и да си я върна в бг,а вече там имам намерение поне да се посъветвам от сервиза на Бижо... и има едно момче Ami Motorsport ...някъде в кърджалийско,който прави много добро впечатление и оправя доста сложни неща и много по-тегави коли от моята... разбира се съм отворен и за други предложения за адекватни и мислещи майстори.

Иначе последната звезда дори не е регистриран сервиз..на черно ама много добро име...както казах след смяна на гарнитура на маслена помпа,водна помпа,още няква и полуоска отляво,семиринги..което си е много работа ..праща ми снимки ..цялата предница я беше разкостил ама явно при събирането на карантиите е пообъркал неща та сега грешка на ABS и check engine . и свири нещо като ролка ,не ми се вярва да е новата водна помпа...та сега ще го натискам него да си оправи кашите..като за 1400 евро дано да е оправил течовете на масло,затова ще ходя да я вдигне на стенд и сега бръмча с нея да я пробвам.

Ще има надявам се положителни ъпдейти,с които да се похваля!

Поздрави и благодарности на всички
Отговори

forastero снимка forastero 06 февруари 2023 - 13:36

Не че нещо колега, ама хората са го измислили отдавна. Като искаш нещо на газ, фабричните варианти са винаги по-добри. И за да не съм голословен (с риск д.а. Димов да припадне) ще оставя това тук...

Публикувано изображение
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 06 февруари 2023 - 19:53

Само не разбрах, защо трябва да припадне Димов?
Димов винаги е казвал, че фабричните мотори на газ са ми ОК, писал съм го много пъти, вместо някой да слага нещо там, където не е предвидено да бъде - просто е и винаги точно това съм твърдял. Който е виждал, знае го.
А "побългарен двигател" едва ли ще изкара 700 000 на газ, особено по-съвременен, на 10-ина годишни колици примерно. Сега можеш да си отговориш сам на въпроса, защо са ми ОК фабричните.
И за да не съм голословен, Димов е виждал километраж, който показва 655 000, но преди това е превъртан два пъти. Е, разбира се, не е било фабрична газова де..
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 06 февруари 2023 - 20:51
Отговори

Hanibal снимка Hanibal 07 март 2023 - 13:01

Привет ,колеги..време за ъпдейт...
Последно колата я оставих обартно на МАЙСТОРА заради рекламация...нали сивреше ремъка,грешка на мотора и на ABS .
Той ми вика ремъка и ролки за смяна..ама тия са на 40000 км ...викам сменяй..реченo-сторено сменя...цялата галимация пак две седмции и накрая ми звъни и вика не мога да я оправя..смених ремък,ролки свири ..нямам време ела да сия вземеш>та взиам си я не му платих нищо разбира се за ролки и ремък,старите ми ги оставил.
Та при един джамабзин македонец ли ,косовар ли ...пак по препоръка и той каза нов капак на клапните >заради това ти е грешката>сменя и провеери и ремъка защо свири >оказа се ,че има забравен болт.Всичко точно,аз щастлив като мида.

Карам три дена и всичко точно и на третия ден полицаи пред вкъщи ,линейка ....викам не е готино .Колата ми е паркирана на улицата ,зона 30, в едно селце....Гледам една корса обърната по таван на два метра от моята астра....слизам и ме пресече сърцето...тая ..мома ударила оборотния форд ,който карах ..а той в Астрата..на Форда задна лява гума под 45 градуса ..извън моста..предницата леш ,...съответно задницата на опела броня ,капака на багжника като станиол намачкан,фар.
Та 2 на нула за скумрията дето се е изплющала 2 от 2 коли...красота .
Сега оценител и нямам нито една кола...застрахователя на тая пастърма ми даде кола под наем един нов кашкай ама за седмица и после макс за още една... а на мене ми предстои преместване,пренасяне и до бг и до друг град в Немско...
Проверявам вече за платформи да ги карам за бг ,ако платят да ги оправят
първа оферта 1400 евра и за двете
втора 1656 Евро ...та чакам....
Отговори

ufer снимка ufer 07 март 2023 - 15:06

"в Германия има близо 50 милиона коли...и над 21 милиона пенсионери...буквално има хора които карат по 6000 км на година, а не по 50000... и живея 10 години в Немско"

Много приключения, колега, дано да се оправиш. Но за хилядите километри на година - проблемът не е, че всички немци карат много, а е във факта, че БГ джамбазите внасят само такива, издухани, купени на килограм... :excl: Е, от време навреме вземат и някоя добра, ама или си я задържат за себе си, или я дават на приятел, а може понякога и на непознат за поддържане на имидж... :biggrin:
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 07 март 2023 - 19:43

Офф! Искрено ти съчуствам, преди години един ми събра задницата на Кадета паркиран пред нас. Докато излезна да вида какво се е случило оня офейка с 200, не можах да запиша номера само видях, че е голф 3 тъмно син На земята намерих фар и част от бронята му, звънкам в полицията и грънци...Пих студената вода и всичко за моя сметка :(
Надявам се добре да те обезщетят, все пак е Германия.

Имам познат бояджия българин в Bad Zwischenahn, ако ти е близо мога да ви свържа?
Отговори

Hanibal снимка Hanibal 09 март 2023 - 11:47

Виж мнениеufer, на 07 март 2023 - 15:06, каза:

"в Германия има близо 50 милиона коли...и над 21 милиона пенсионери...буквално има хора които карат по 6000 км на година, а не по 50000... и живея 10 години в Немско"

Много приключения, колега, дано да се оправиш. Но за хилядите километри на година - проблемът не е, че всички немци карат много, а е във факта, че БГ джамбазите внасят само такива, издухани, купени на килограм... :excl: Е, от време навреме вземат и някоя добра, ама или си я задържат за себе си, или я дават на приятел, а може понякога и на непознат за поддържане на имидж... :biggrin:




аз живея в германия.. тка е купуване ,а не в бг...както и да е и дете коли са тотал щета ..сега адвокати,оценители...и пак фира ще има.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg