Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Мнение за Opel Insignia Sports Tourer 2.0 Turbo Innovation 4×4 Automatic

Anton Harison снимка Anton Harison 12 октомври 2023 - 21:04

Добър вечер.Най-напред искам да се извиня ,ако повтарям темата.Това ще ми е първият Опел(досега собственик на ваг-ове).Първо да отбележа минавам около 8-10 хил км на година максимум.Въпроса ми е относно модела от заглавието читава и надеждна колица ли е?Чета тук из форума , че дизела тук-там има проблеми.
Отговори

sladura снимка sladura 13 октомври 2023 - 11:55

Здравейте. Предполагам за бензин се пита. Коя година е колата?
Тази комбинация се среща и в Insignia A Facelift (250 коня) и в Insignia B (260 коня).
Така зададено питане е твърде общо и отговорите няма да бъдат от особена полза.
Конкретни въпроси биха получили по-ясен и конкретен отговор който би могъл да помогне.
Отговори

Anton Harison снимка Anton Harison 14 октомври 2023 - 20:59

Извинявам се за общото питане.Да колата е бензин.Това е обявата ако е необходима повече информация
https://www.avtosvia...-4x4-automatic/
Отговори

sladura снимка sladura 14 октомври 2023 - 21:19

Insignia B Sports Tourer Innovation 2017 год. преди фейса 2.0 16V Turbo SiDi 260 коня 4x4 автомат.
Разбрахме каква е колата.
Като цяло по снимки изглежда добре и има доста глезотии.
Innovation е високо ниво на оборудване.
Двигателя (B20NHT) няма сериозни проблеми и върви доста прилично въпреки тежкото купе.
Разход около 8 извън града, 10 магистрала и градско много зависи.
Ако я настъпваш върви много, особено между 140 и 200,но и разхода отива литър-два нагоре.
Ако имаш конкретни въпроси, питай.
Отговори

Anton Harison снимка Anton Harison 14 октомври 2023 - 21:48

Главно за двигателят ми беше въпроса.Дали е чуплив.Гледам,че има някакво адаптивно окачване.То проблемно ли е?Или да скачам и да не се притеснявам ????
Отговори

sladura снимка sladura 14 октомври 2023 - 22:39

Не е чуплив и проблемен мотора. Това е трето поколение GM Ecotec двигател с код LTG (B20NHT). Използва Twin-scrool турбина и има максимален въртящ момент 400 NM между 2500-4000 оборота и максимална мощност 260 коня при 5300 оборота.
Шофирам същия двигател в Insignia A като при нея има същия въртящ момент, но го постига по-рано на 2000 оборота и го задържа по-дълго до 4500 оборота при максимална мощност 250 коня при 4500 оборота.
Много приятен и еластичен двигател с висок въртящ момент още от ниски обороти. Турбодупка почти не се усеща.
Слабо място при този двигател (както и при предните две поколения A20NHT) са соленоидните клапани на всмукателния и изпускателния разпределителни валове. При проблем с някой от тях изключва турбината и караш чиста атмосферка. Сега ги сменям при мен, а колата е още на 120 000 км. Единият клапан е проблем, но сменям и другия превантивно. Между 150 и 400лв. са двата клапана според зависи дали купуваш оригинални или афтърмаркет и от къде ги купуваш. Има и китайски за 70лв. двата. Аз заложих на оригинални директно от GM от Щатите.
Двигателя се монтира масово на американките Buick Regal/Envision/GL 8, Chevrolet Malibu/Camaro, Cadillac ATS/CTS/Equinox и Holden Commodore което е австралийската Insignia.
При адаптивното окачване аз лично не усещам разлика между режим Sport, Tour и Normal. Вози доста стегнато и в същото време комфортно като се има предвид, че джантите са от 18 инча и нагоре.
С 4х4 системата колата се движи като по релси при висока скорост, не мисля, че е много проходима, защото не е особено висока, но е много сериозно стъпила когато и четирите гуми копаят.
Амортисьорите са доста пари при адаптивното окачване, но мисля, че можеш да минеш към нормални при проблеми с адаптивните. Предполагам обаче, че това ще влоши сериозно возията на колата, защото адаптивното окачване освен, че има различни режими, е отговорно и за максимално комфортната и стабилна возия.
Отговори

Anton Harison снимка Anton Harison 14 октомври 2023 - 22:56

Благодаря ти много за информацията.В понеделник ще отида на оглед и тест драйв????
Отговори

Anton Harison снимка Anton Harison 14 октомври 2023 - 23:05

А лично твое мнение между нея и това
https://www.avtosvia...tion-automatic/
Отговори

sladura снимка sladura 14 октомври 2023 - 23:15

Няма място за сравнение между Астра 1.6 Турбо на предно и Инсигния 2.0 Турбо 4х4.
Единствено ако бръмчиш предимно в града, Астрата е по-добрия избор.
Ако обаче си повече по магистралите, то Инсигнията е едни гърди напред и като двигател, и като задвижване, и като комфорт на возене, и като материали в интериора, и като екстри и системи за сигурност.
Отговори

Anton Harison снимка Anton Harison 14 октомври 2023 - 23:20

Главно градско ще е.Но ако говорим за разход в момента съм с 2.0 fsi 150 ВАГ така че мисля няма да ме изненада ????
Отговори

sladura снимка sladura 14 октомври 2023 - 23:47

За града 5-метрова Insignia с голям мотор и 4х4 задвижване не е добър избор.
Само ще мъчиш колата с къси пробези, а и себе си ще мъчиш когато трябва да паркираш или да минаваш по тесни улици. А и разхода няма да ти хареса. Двигателите с директно впръскване хич не обичат честите стартове и къси разстояния.
Смисъл от толкова голяма и комфортна кола с голям турбомотор и 4х4 задвижване има предимно при магистрална и извънградска експлоатация. За града има твърде много излишни неща по тази кола които само ще ти бъркат в джоба през годините. Все пак градския цикъл на движение износва много повече почти всички автомобилни детайли.
Отговори

Anton Harison снимка Anton Harison 14 октомври 2023 - 23:54

Да се насоча към Астричката

Другото което съм набелязал е Мазда ЦХ5 2.2 дизел,но тя не е за този форум????
Мнението беше редактирано от Anton Harison: 14 октомври 2023 - 23:56
Отговори

sladura снимка sladura 15 октомври 2023 - 09:05

Астрата е вариант за градско, но 40 000лв. за въпросната от линка ми се виждат твърде много, въпреки че и тя е с високо ниво на оборудване. Също малкия 1.6 Turbo не се слави като толкова надежден спрямо големия 2.0 Turbo монтиран в Insignia.
Отговори

Sim снимка Sim 15 октомври 2023 - 09:23

Мазда никога не са имали безпроблемен дизел.
Съгласен съм, че Инсигния е изборът за дълъг път, но от личен опит мога да твърдя, че Астра К също предлага комфорт. Предполагам, че Астра с 1,6 турбо бензин също предлага достатъчно мощност, а купето предлага достатъчно място за 4 души.
Седалките и на двете са AGR, което е голямо удобство, особено за шофьора на дълъг път.
Разликата в пробега оправдава по-високата цена на астрата.
Във форума има доста коментари за адаптивното окачване и 4х4 на Инсигния и не са особено ласкави относно цените на ремонтите.
Мисля че Астра К е компромиса, който може да се направи между цена, последващи и съпътстващи разходи за ремонти, пробег, комфорт, разход на гориво и още други, за които се сетиш.
Мнението беше редактирано от Sim: 15 октомври 2023 - 09:24
Отговори

Anton Harison снимка Anton Harison 15 октомври 2023 - 12:24

Трябва ми голям багажник,да се побира инвалидна количка и да е надеждна.Разход и габарити не са основен проблем,колкото пространството на багажника.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 15 октомври 2023 - 15:05

Астрата която си посочил в обявата е толкова скъпа не заради пробега, а заради бензиновият двигател, издигнат в култ последните години...1,6 турбо бензина имаше проблем с бутален болт в годините вграждан в Астра J-2018 за седана, не съм чувал проблема да е решен или отстранен.

Кумът ми работи в Мазда, отделно са холдинг с автосвят и наистина нямат читав дизел, особено за градско каране :( бензиновите им двигатели са безпогрешни :)

Астра и Инсигния не могат да се сравняват различни класове са, като външни габарити що годе може Астра е 4,7м, Инсигнията почти 5.00м...при Астра е добре да погледнеш събира ли се стола без бутане на седалките, че има един особен наклон на задните седалки и побира точно пералня 90см, в долната си част е може би 1,1 метър!

Ще караш предимно градско, но какъв е очакваният пробег за ден?

Мен ако ме питаш ако е Астра К sports tourer, избираш 1.6cdti по възможност 136 кс. цената и е наполовина от показаната обява от теб(защото е гаден дизел) няма ядове с регенерации, отделно очакваният градски разход е 5-6/100. Имаш една верига да смениш, когато почне да се обажда, при мен на 227к. се обади

Ако твърдо си фен на бензина препоръчвам 1,4 турбо 140кс. като най-безпроблемен за Астра

Тук гледал ли сиЦЪК
Отговори

sladura снимка sladura 15 октомври 2023 - 15:08

Багажника на тази Астра не е никак малък и съм съгласен с колегата Sim, че в редките случаи когато ти се налага да излизаш извън града, тя може да ти предложи достъчно динамика и комфорт особено в това ниво на оборудване.
Ако на мен обаче критерия ми е голям багажник и съм готов да дам 40 000лв. за кола, бих погледнал Superb, още повече че ти като настоящ собственик на Skoda би трябвало да си запознат със силните и слабите страни на марката.
Мнението беше редактирано от sladura: 15 октомври 2023 - 18:00
Отговори

Sim снимка Sim 15 октомври 2023 - 16:45

Преди 3 години бях готов да платя 15-18к лв за кола втора употреба. След поредния оглед 4-5 годишна кола с под 100к км пробег и разочарование, се за говорих с дилъра на коли, защото огледа беше в Дженеръс ауто. Той ме попита, защо след като съм готов да платя до 20к лв за втора употреба, не се насоча към нова? Няма да изпадам в подробности, но след 3-4 дни изкарах от магазина Астра К 1,6 cdti, на 5 км, на цена 33к лв. Беше намалена с 5000лв.
Прав е колегата като те съветва да погледнеш Съперб, най-евтиния е около 62к лв нов, сега имат някаква промоция с този модел.
Отговори

Anton Harison снимка Anton Harison 15 октомври 2023 - 16:55

А този мотор на Астра 1.5d .Гледам след 2018 година е
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 15 октомври 2023 - 16:56

Пежо е. Чети някъде по техните форуми.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 15 октомври 2023 - 16:57
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg