Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Въпроси около Опел Инсигния

Akulski_Cali снимка Akulski_Cali 29 януари 2009 - 10:13

Не мисля че може да има каквито и да е притеснения за..капризен дизел, имам лични впечатления и доста добри наблюдения върху новите опелски /фиат/ мотори. Турбината се развърта моментално, в диапазона 2000/4000 оборота разполагаш с целия върт. момент и за градкси условия за мен е идеалния икономичен двигател, а бензиновия? Ще е доста тромав за купето и много НЕ икономичен! Да 130 коня са малко, но когато се търси бюджетен варянт, е по-добрата алтернатива от малък бенз. двгигател. Спаркс.. бате, незнам защо намесваш Булвария. Никога не съм казал лоша дума за който и да е от вносителите на Опел. Но имам чудесни впечатления от професионализма на дилър /Васко/ и приемчиците/сервиза/ в Дженеръс! Доста несериозно звучи това че са се държали.. странно, ти клиент ли си им?
Мнението беше редактирано от Akulski_Cali: 29 януари 2009 - 10:17
Отговори

Icemann снимка Icemann 29 януари 2009 - 10:42

Известно ми е, че 130 коня не са кой знае колко, но пък аз поне предпочитам повече екстри в колата за сметка на голям мотор. Не съм състезател, и не съм от хората, които ги дразни, че над 150 ускорява бавно.А още 1 причина заради, която ще избера дизела е, че най-вероятно тази кола ще се кара в България максимум до края на лятото.А и ще се пътува доста.
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 29 януари 2009 - 12:56

 icemann, на 29 Jan 2009, 10:42 AM, каза:

Известно ми е, че 130 коня не са кой знае колко, но пък аз поне предпочитам повече екстри в колата за сметка на голям мотор. Не съм състезател, и не съм от хората, които ги дразни, че над 150 ускорява бавно.А още 1 причина заради, която ще избера дизела е, че най-вероятно тази кола ще се кара в България максимум до края на лятото.А и ще се пътува доста.


Абсолютно съм съгласен с разсъжденията ти и си в правилната посока!
Не си мисли че 140 коня бензин ще е по-добре от 130 коня дизел - бензиновия двигател е тромав, шумен и харчи невероятно много!! Аз имам опит с 1,6 който е 25 коня по-малко, но все пак аз съм с Астра. С 4 човека на мен ми е адска мъка, разход извън 8 в града 12,5 относно вървене - пълен труп. Дизела ще е много по-добре при всички положения.
Отговори

ickko снимка ickko 29 януари 2009 - 13:18

 dj_simo_boy, на 29 Jan 2009, 12:56 PM, каза:

С 4 човека на мен ми е адска мъка, разход извън 8 в града 12,5 относно вървене


Проблема не е в колата май с тоя разход :mhihi: ... на мен НИКОГА не ми е давала повече от 9,5/100 ГРАДСКО в интензивно движение с не баш нормално каране...

Аз съм 100 на 100 сигурен, че на бензиновия и дизеловия двигател и разхода и вървежа ще са сходни, айде с минимални разлики в полза на дизела! Така че е въпрос на личен избор, по-добро и по-лошо няма. Аз бих взел бензина, щото дизела ТРАКА :mhihi:

 Akulski_Cali, на 29 Jan 2009, 10:13 AM, каза:

Доста несериозно звучи това че са се държали.. странно, ти клиент ли си им?


:mhihi: :loser: :fire:
Мнението беше редактирано от ickko: 29 януари 2009 - 13:20
Отговори

RIRO снимка RIRO 29 януари 2009 - 23:33

Колеги днес карах Insignia DTH дизела и да ви кажа за 160 к.с върви много добре ,колата е автоматик и динамиката беше определени на ниво и определено надхвърля очакванията ми. :mhihi:
Отговори

ГостDidi_Grigorova_* 30 януари 2009 - 09:27

Количката е хубава на външен вид,но...много слаба.Като искаш да я настъпиш,да не стане :mhihi: :mhihi: .






Поздрави :mhihi:
Отговори

Icemann снимка Icemann 07 февруари 2009 - 09:57

 Didi_Grigorova, на 30 Jan 2009, 09:27 AM, каза:

Количката е хубава на външен вид,но...много слаба.Като искаш да я настъпиш,да не стане :61: :61: .






Поздрави :nau:

С нея не върви да се дърпам по светофарите :61:

Вчера обиколих дилърчетата из Софето. В София Ауто карах 160тка дизел автомат.Като смачкам педала връща 2 предавки надолу отива на 4500 и....там нема никооой. Това не ми допадна хич и останах с по-добро впечатление от 130ката дизел ръчка в Булвария. За съжаление в Дженеръс бяха така нелюбезни да нямат тестова кола :61: но там пък момчето разбираше като че ли доста от двигатели и ми обясняваше, че 160тката имала някво право сечение на дюзите ли на клапите ли /то от толкова инфо съвсем се шашнах/ и че имала овърбууст, който давал въртящ момент като на битурбото за 10тина секунди.Някой по-запознат в тази материя ще може ли да ми разясни за какво става дума, че може да размисля .. знам ли. Иначе офертите и на 3те дилъра бяха с 12/13% отстъпка. При Стефанов тя е 16%, а гаранционното обслужване не ме бърка честно казано тъй като най-вероятно колата ще се сервизира извън БГ.

Акулски ако говориш за Васко Василев... наистина много разбира човека!!! Шапка му свалям.
Мнението беше редактирано от icemann: 07 февруари 2009 - 09:59
Отговори

Sparx снимка Sparx 07 февруари 2009 - 10:39

 Akulski_Cali, на 29 Jan 2009, 10:13 AM, каза:

Спаркс.. бате, незнам защо намесваш Булвария. Никога не съм казал лоша дума за който и да е от вносителите на Опел. Но имам чудесни впечатления от професионализма на дилър /Васко/ и приемчиците/сервиза/ в Дженеръс! Доста несериозно звучи това че са се държали.. странно, ти клиент ли си им?

Акула не че ги намесвам, просто ми е интересно, защото до момента не познавам човек от форума с нов Опел, който да си е купил колата от Булвария, да не са чумави нещо и аз да не съм разбрал ? :61:

Не съм клиент на Дженеръс, но съм ходил поне 3 пъти за оферти, 2 пъти в Булвария и 1 път в София Ауто ... от Дженеръс съм най разочарован, въпреки че Васко винаги ми е обръщал внимание, но винаги ме води за носа към наличните си коли, което според мен е много дразнещо ... иначе разбира момчето, от това не мога да се оплача. Само и тестови коли да имаха, все пак не си купуваш хляб деа :61:

icemann пожелавам ти успех в търсенето и като вземеш хубавицата да се похвалиш, че аз търкам ръчички за ГТЦ последната година, но като гледам цените на Инсигния-та ... май май ... на там отиват нещата :61:
Отговори

Icemann снимка Icemann 07 февруари 2009 - 23:05

 Sparx, на 07 Feb 2009, 10:39 AM, каза:

Акула не че ги намесвам, просто ми е интересно, защото до момента не познавам човек от форума с нов Опел, който да си е купил колата от Булвария, да не са чумави нещо и аз да не съм разбрал ? :61:

Не съм клиент на Дженеръс, но съм ходил поне 3 пъти за оферти, 2 пъти в Булвария и 1 път в София Ауто ... от Дженеръс съм най разочарован, въпреки че Васко винаги ми е обръщал внимание, но винаги ме води за носа към наличните си коли, което според мен е много дразнещо ... иначе разбира момчето, от това не мога да се оплача. Само и тестови коли да имаха, все пак не си купуваш хляб деа :61:

icemann пожелавам ти успех в търсенето и като вземеш хубавицата да се похвалиш, че аз търкам ръчички за ГТЦ последната година, но като гледам цените на Инсигния-та ... май май ... на там отиват нещата :61:

И мен васко ме дърпаше към няква готова с 160ка двигател.Обеждава ме, че ксенона нямало файда.АФЛ било простотия, по-добре 160 двигател и е такива едни...аз му казвам, че единственото сигурно нещо което съм решил е, че двигателят ще е A20DTJ!! Точка по въпроса.
Отговори

Icemann снимка Icemann 17 февруари 2009 - 22:57

Темата може да се счита за приключена. Тези дни чакам лизингодателите да дадат зелена светлина и се поръчва. Шансът за провал е минимален, но нека не сме черногледи. Колата ще е тук начало-среда на месец Май.

Ето и какво избрах като финална версия:

Opel Insigna Notchback A20 DTJ Sport
+ Пакет за водача /ксенон, парктроник, пакет Видимост/
+ Аларма
+ ДВД Нави
+ Пакет Премиум Климат / двузонов климатроник, атермично стъкло, сензор за влага/
+ Ел. прибираеми странични огледала с памет, електрохроматични
+ Ел. ръчна и асистент за наклонени терени
+ 230 Волта извод

Това е. Някой ако има нужда от помощ относно избор на Инсигния да свирка вече знам и кодовете на екстрите наизуст. :surrender:
Отговори

sez снимка sez 18 февруари 2009 - 13:57

Аз миналото лято си купих Астра Н Космо с алуминиеви джанти от Софияауто, а приятел преди десетина дена също купил Астра Седан Космо от Автосвят Русе и му дали + четири метални джанти за да си сложи на тях зимни гуми.
А аз бях принуден да си взема. И ми обяснява в пакета Космо били включени тези джанти.
Така че и това има значение, и се питам дали Софияауто са ме прекарали.
Отговори

RACER снимка RACER 18 февруари 2009 - 21:06

 icemann, на 17 Feb 2009, 10:57 PM, каза:

Темата може да се счита за приключена. Тези дни чакам лизингодателите да дадат зелена светлина и се поръчва. Шансът за провал е минимален, но нека не сме черногледи. Колата ще е тук начало-среда на месец Май.

Ето и какво избрах като финална версия:

Opel Insigna Notchback A20 DTJ Sport
+ Пакет за водача /ксенон, парктроник, пакет Видимост/
+ Аларма
+ ДВД Нави
+ Пакет Премиум Климат / двузонов климатроник, атермично стъкло, сензор за влага/
+ Ел. прибираеми странични огледала с памет, електрохроматични
+ Ел. ръчна и асистент за наклонени терени
+ 230 Волта извод

Това е. Някой ако има нужда от помощ относно избор на Инсигния да свирка вече знам и кодовете на екстрите наизуст. :surrender:

Не знам мен ли са метнали или теб,но на мен дилърите тук във варна(булвариа,каргоекспрес) специялно ми обясниха за ДВД Нави,че мога да си я поръчам като опция чак от края на април или началото на май и като сложим изпълнението на поръчката за самата кола-трябваше да чакаме кам 5-6 месеца.това се отнасяше за опция,ако при теб е готов автомобил на склад-не се отнася за теб.
Отговори

Icemann снимка Icemann 19 февруари 2009 - 00:55

 RACER, на 18 Feb 2009, 09:06 PM, каза:

Не знам мен ли са метнали или теб,но на мен дилърите тук във варна(булвариа,каргоекспрес) специялно ми обясниха за ДВД Нави,че мога да си я поръчам като опция чак от края на април или началото на май и като сложим изпълнението на поръчката за самата кола-трябваше да чакаме кам 5-6 месеца.това се отнасяше за опция,ако при теб е готов автомобил на склад-не се отнася за теб.

На мен ми казаха това за ЦД 500 Нави. Не е готов автомобил, поръчков е
Отговори

Sparx снимка Sparx 19 февруари 2009 - 08:19

Би ли споделил каква модификация и какъв двигател е колата ... и на каква цена ти я дадоха ... ако не е много нагло от моя страна ... :surrender:
Дилъра може да го спестиш за да не правим реклама ... но пък от друга страна може и да не ни го спестяваш ... да знаем и ние къде да се насочим и да ги бием по тиквите като се правят на интересни и се стискат за отстъпки :mhihi:

Стискаме палци за лизингодателя :3:
Отговори

Icemann снимка Icemann 19 февруари 2009 - 09:06

Двигателя съм го написал A20DTJ- Дизел 130 коня. Тъй като още не е поръчана заради лизингодателя се чудя дали да си поръчам пакет инфинити или не.Включва Инфинити аудио, двд нави и окабеляване за телефон. С него колата е 50031лв офертна цена, а без него 49200. Дилърът е Стефанов- Пловдив. Там ми предложиха най-голяма отстъпка- 16%. В софия ми говореха за нещо от рода на 12/13%. И само да отбележа, че от 1ви март ГМ или ще намали или ще спре отстъпката специално за БГ, защото наще дилъри пак са се оляли с % към някои клиенти. Доколокото подчух става въпрос за Варна- Каргоекспрес.
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 19 февруари 2009 - 09:30

ГМ или ще намали или ще спре отстъпката специално за БГ, защото наще дилъри пак са се оляли с % към някои клиенти. Доколокото подчух става въпрос за Варна- Каргоекспрес.
[/quote]

Каргото пак са се уляли :surrender:
Отговори

Icemann снимка Icemann 19 февруари 2009 - 16:39

Колеги, днес официално е сключен договора за покупко-продажба :surrender: :mhihi:
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 19 февруари 2009 - 16:56

Честито :surrender:
Току що мен ме размина една на околовръсното СА1553.. регистрация, сива доста лачена кола изглежда и доста добре си я настъпваха като се има в предвид какво е навън...
Отговори

Jorata снимка Jorata 19 февруари 2009 - 17:06

Пу как не съм видял темата! Щях да ти измисля една цена от Каргоекспрес, да има да почерпиш биричка! Честито за сделката!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg