Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Въпроси около Опел Инсигния

Пифа снимка Пифа 30 април 2023 - 17:13

 Icemann, на 24 януари 2009 - 17:48, каза:

Здравейте колеги. Предстои ми в период начало-край на Март да поръчам достоен заместник на моя автомобил, а именно Опел Инсигния. 1вия въпрос, за който съм почти решен вече е 1.8 140 коня бензин или 2.0 дизел 130 коня. Засега съм избрал дизела, но не отказвам, да чуя и вашите коментари.Излишни средства за друг по-мощен двигател нямам.С консултантка от Стефанов направихме калкулация с екстри по мой вкус с 2та двигателя.

Ето и какво съм избрал:
Опел Инсигния A20DTJ 130hp Edition
Eкстри: 8 въдушни възглавници; ЕСП със Тракшън контрол, Серво, EBA, EBD,ABS,CBC,SLS,PRS, Адаптивни стоп светлини,4 степенни активни облегалки, еднозонов климатроник, борд, Аудио ЦД30 МП3 с 7 колони, Автоматични фарове с дневен режим, Комфортни предни седалки, Ел.регулиране на шоф. седалка, ел. стъкла отпред и отзад,отопляеми странични огледала, дистанционно централно заключване, фарове за мъгла отпред и отзад, имобилайзер, рег. волан, подлакътник отпред и отзад,17" структурни джанти, автопилот, кожен волан с радиоуправрени, хромирани лайсни около прозорците.


Като допълнителни екстри съм избрал: Задължителният лак металик, Пакет Управление/Адаптивни Би-ксенон фарове с 9 режима, парктроник-преден/заден, сензор за дъжд,ел.хроматично огледало за обратно виждане/, Радио ЦД 50 Нави. Всичко това излиза с отстъпката, която прави дилъра за 43000лв. Същото обурудване но с 1.8 140 коня е 39000лв.

Тук възниква друг проблем. Инсигния е затворена за клиентски поръчки и може да се купи само от наличните на склад. Там обаче няма с такива екстри за тези 2 двигателя. Липсва версия с ЦД50 Нави или ЦД 40 Опера, а има като пакети: Комфорт 2: 4 степенно ел.регулиране на пасажирската седалка, Зимен пакет: подгряване на предни седалки и дюзи за измиване на фаровете,Премиум за Едишън: 18" Ал. джанти, двузонова клима,атермично челно стъкло и аларма. Пакета излиза 45000лв за дизела и респективно 41000 за бензина. Главното, нещо което се двуомя е дали да изчакам да отворят поръчките/по думи на дилъра- март месец/ или да поръчам някоя от готовите. Това за което искам ЦД 50 Нави или ЦД 40 Опера и графичният дисплей стил Астра Х. При ЦД 30 МП3 са 2 едноредови стил Астра Ф, където се извежда информацията от РДС. Отделно ЦД40 и 50 имат УСБ вход. Вие как бихте процедирали при факта, че поръча ли се кола ще се чака поне до края на лятото.

Това е графичният дисплей при ЦД40/50.
Публикувано изображение

Това са 2та едноредови
Публикувано изображение

2рата снимка е от Астра И но конзолата при дисплейте е 1:1 :wall:
Отговори

sathv снимка sathv 02 май 2023 - 09:52

От какъв зор ми копираш цял роман от 2009 година?
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 02 май 2023 - 18:36

Щото е Пиф и може да си копира квот си иска :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg