Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ретро парада

Ретро мотоциклети

radoev снимка radoev 02 септември 2008 - 23:08

Много ясно че е аз имам една истинска класика от 1957 :newsm05_41: АВОто е в движение, но има нужда от едно яко освежаване и смяна на ръкохватки, жила, семеринги и др. но като цяло съм много доволен от състоянието му. Надявам се пролетта да изглежда доста по-различно и да си хода на кафе с него.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

30e снимка 30e 03 септември 2008 - 11:56

Един Ирбит от 61-ва което нямам за момента къде да го прибера и да го започна...

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

Miro снимка Miro 03 септември 2008 - 14:19

И аз имам 1 AVO-SIMSON от 1957-ма,ама трябва да пратя на някой да качи снимки...прясно реставриран!
Отговори

Иво снимка Иво 03 септември 2008 - 14:40

Аз трябва да имам един Закс от втората световна в окаяно състояние ако не са го изнесли мангалите. Сигурно е рядък, но едва ли е възстановим. После ще потърся някаква снимка
Отговори

30e снимка 30e 03 септември 2008 - 18:21

 kraskoval, на Sep 3 2008, 04:46 PM, каза:

Колегата или е имал предвид Хибрид или е някакъв рядък модел най-вероятно на БМВ, според мен де.

Напротив, точно Ирбит М61 си се казва, както Урал, Днепър, М и т.н.....все едни и същи джелезЪ
Да живее СССР :25: :25: :25:

 Stranger, на Sep 3 2008, 06:23 PM, каза:

Метъъъъъл, давай го тоя урал да става V8, че ми се кара нещо дето като мине, децата се разплакват, старците си копаят гробове, а жените сами си свалят гащичките :beer:

Намери си.. тоя се дава само през трупа ми. 5-6 години го чаках и дебнех :newsm05_41: след като Брикетя и Маугли го купиха преди мен...

ПС - Имам изданието на Мотомания "Мотоциклетите на третия райх" някой ако го сканира ще е чудно....
Отговори

nikolai2308 снимка nikolai2308 03 септември 2008 - 18:42

Ето и моята гордост.MZ 125 1959 г.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

kalin09 снимка kalin09 03 септември 2008 - 20:28

Вижте ТУК и плачете :newsm05_41:
Отговори

Гостpeshokn_* 04 септември 2008 - 01:28

Цитат

В с. Дворище се намира най-голямата колекция мотоциклети

Най-богатата колекция от мотоциклети, произведени преди и след 1923 година, участвали във Втората световна война и оцелели до днес, се намира в кюстендилското село Дворище.

Мирчо Шопов е наследил мотоциклетите от своя баща - Александър Шопов и до днес той ги съхранява и се грижи за тях като за свои деца. На въпрос кой е най-ценният за него, той отговори:
"За мен всички са ценни, но има некои с по-голяма историческа стойност. За един от тях се съмнявам да не е от времето на Фердинанд, купен е и е стоял в правителството, в УБО. Взехме го този мотоциклет - БМВ 500 кубика от 29-та година."

Над 30 мотоциклета марка "БМВ"," Нортън", "Ен Ес У", "Де Ка Ве", "Аво" и други се съхраняват в неговата къща, където могат да ги видят любопитни граждани, колекционери и купувачи от страната и чужбина. 6 от мотоциклетите са участвали в български филми - "Смъртта на заека" и "Те надделяха". Мирчо Шопов е получавал предложения от българи и чужденци да откупят някои от мотоциклетите за големи суми, но мечтата му е не да печели от това, а да направи музей.

Той обясни: "Като беше жив баща ми, искахме да направим малък музей, понеже в България засега не са останали мотоциклети в такова количество на едно място. Има разпръснати, но музеи няма. И във Военно-историческият музей още няма мотоциклет. Колкото пъти сме ходили, какви ли не щеш. - и "Катюши" и ракети , но мотоциклети няма, а това е нещо срамно. Засега мечтата ми е - тука ако може, нещо да се направи, ако не - ще си останат една купчина желязо и това е!"


Ако имате желание, водя ви, човека го познавам!
Отговори

30e снимка 30e 13 юли 2009 - 09:59

 30e, на 03 Sep 2008, 12:56 PM, каза:

Един Ирбит от 61-ва което нямам за момента къде да го прибера и да го започна...



Та посъбрах почти всичко за него по двигателя, но търся избирача за скоростите и лостчето от дясно, както предна спирачка за алуминиевия барабан и накладки с пружини за задната...

А иначе ето на какво заприлича след толкова години молене да ми го продадът...

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

dido1903 снимка dido1903 13 юли 2009 - 13:16

Да разбираме, че си успял да го купиш най-сетне?
Успех тогава, Владо!
Много кофти е разликата спрямо първите снимки,дано успееш да го събереш!
Това ли е проектът,заради който се разделяш с Мантата?
Отговори

30e снимка 30e 13 юли 2009 - 15:11

 dido1903, на 13 Jul 2009, 02:16 PM, каза:

Да разбираме, че си успял да го купиш най-сетне?
Успех тогава, Владо!
Много кофти е разликата спрямо първите снимки,дано успееш да го събереш!
Това ли е проектът,заради който се разделяш с Мантата?


Ами и аз незнам дали съм го купил, защото не съм го и плащал :newsm05_41: ама и да го плащам ще е някакви дискотечни пари...

Разликата с първите снимки не е особено голяма освен, че изтърканата на места до желязо рамка е седяла на открито, липсващия избирач на скоростите и задната спирачка...

А с Мантата за един друг проект се разделям но за него на ЛС...
Отговори

30e снимка 30e 05 ноември 2010 - 19:44

Айде да вдигнем и тази тема малко...

Горе долу така ще изглежда джелезото, на снимката не се вижда но отзад е слик 240-13 и наживо изглежда много хард :confused:

Публикувано изображение
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 05 ноември 2010 - 20:44

Ще чакаме реставрацията.
Отговори

GT 51 снимка GT 51 05 ноември 2010 - 22:52

Ти си крейзи мен.... <_< :mhihi: :kinggrin:
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 06 ноември 2010 - 21:00

Тези дни явно си в фаза - Лимото сега и Ирбита....
Отговори

miroj снимка miroj 07 ноември 2010 - 00:07

Е тва ще бъде еб@си адската машина ако го реставрираш
Отговори

martoKZ снимка martoKZ 07 ноември 2010 - 03:08

eй тоя звяр беше мой преди известно време,но поради ред причини се наложи да се разделя с него.AVO турист с двигател от спорт.Събран от ръждясала захвърлена рамка и двигател свален от мотокултиватора на един дядо:kinggrin: .
Публикувано изображение
Публикувано изображение
П.П. Влади,може и да си го засичал някаде по ретро парадите :mhihi:
Мнението беше редактирано от martoKZ: 23 ноември 2010 - 02:01
Отговори

GT 51 снимка GT 51 09 ноември 2010 - 22:34

Засичали сме се...надявам се и следващата година пак да ги изкарат.... :icon_wink2:
Отговори

stambe снимка stambe 12 декември 2010 - 19:31

здр ето и от мен ЕМВ 350 което ще реставрирам може би
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

petkata снимка petkata 23 февруари 2011 - 08:27

ето и от мен
Публикувано изображение

Uploaded with ImageShack.us
Публикувано изображение

Uploaded with ImageShack.us
Публикувано изображение

Uploaded with ImageShack.us
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg