Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

свети лампата за зареждане на акумулатора

kikaha снимка kikaha 27 август 2008 - 08:36

здравейте колеги свети ми лампата за зареждане на акомулатора /по точно мъждука защото е 5 ватова и ако светне както трябва ще ми извади очите/ интересното е че динамото зарежда 14.6 волта даже когато мотора е на празен ход около 900 оборота мисля че това е нормалното. къде да си търся проблема /вектра а 1.6 sv/
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 27 август 2008 - 09:50

 kikaha, на Aug 27 2008, 09:36 AM, каза:

здравейте колеги свети ми лампата за зареждане на акомулатора /по точно мъждука защото е 5 ватова и ако светне както трябва ще ми извади очите/ интересното е че динамото зарежда 14.6 волта даже когато мотора е на празен ход около 900 оборота мисля че това е нормалното. къде да си търся проблема /вектра а 1.6 sv/

Може и някой от допълнителните диоди в генератора да е сдал багажа.

Ако свалиш генератора и го донесеш до нас ще го погледна. В кичука живея.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 27 август 2008 - 09:59

Колега, провери дали са добре затегнати клемите на акумулатора и жиците,
които отиват към плюса.
Отговори

kikaha снимка kikaha 27 август 2008 - 10:25

клемите са ок аз скоро доливах водица в батерията та правих профилактика колега къде в кичука пусни адресче на kikaha@abv.bg или лични ще направим уговорка някъква
Отговори

STormDevil снимка STormDevil 27 август 2008 - 14:54

Значи аз имам същия проблем като на колегата.
От вчера започна да ми свети лампата за акомулатора, но по-слабо от напреди, също много по-слабо светят лампата за маслото при палене и лампата за ръчната. Другите лампи (мигачи, дълги, свещи) си светят ок, имам си фарове, осветление, ТИД-а работи, централно, аларма, ел.стъкла...
Екстра е че, спряха да ми работят датчика за температурата на двигателя и този за горивото. Също се скапа и музиката <_< Мерих на cd-то на клемите какво става - дава ми при контакт 3 V, вместо 12 V (според мен има утечка някъде)

Акомулаторът свален ми дава 11,7 V, като работи алтернатора - вдига до 13,7 V

Като го разкачах днес минах клемите с шкурка. Ефект - нула

Идеи?
Отговори

STormDevil снимка STormDevil 28 август 2008 - 12:41

Значи при мен се оказа едно реле и един бушон. На майстора му костваше половин час работа, на мен - 50 кинта :-)
Досега като съм имал ел проблеми съм я карал на ул. Одрин, има един сервиз за стартери и алтернатори. Добре работят момчетата. Така че вместо да гадаете - закарайте я да й хвърлят едно око
Успех
Отговори

ivanb снимка ivanb 28 август 2008 - 13:27

 STormDevil, на Aug 27 2008, 03:54 PM, каза:

Значи аз имам същия проблем като на колегата.
От вчера започна да ми свети лампата за акомулатора, но по-слабо от напреди, също много по-слабо светят лампата за маслото при палене и лампата за ръчната. Другите лампи (мигачи, дълги, свещи) си светят ок, имам си фарове, осветление, ТИД-а работи, централно, аларма, ел.стъкла...
Екстра е че, спряха да ми работят датчика за температурата на двигателя и този за горивото. Също се скапа и музиката <_< Мерих на cd-то на клемите какво става - дава ми при контакт 3 V, вместо 12 V (според мен има утечка някъде)

Акомулаторът свален ми дава 11,7 V, като работи алтернатора - вдига до 13,7 V

Като го разкачах днес минах клемите с шкурка. Ефект - нула

Идеи?

Значи аз имам същия проблем само дето при мен не свети лампата за зареждане а свети чек лампата , уредите за температурата и нивото на бензина са на нулата и двигателя работи докато има ток в акумулатора.След престой около 30 мин. и подаване на ток с кабели колата пали , напрежението при зареждане е в началото около 14,3 V и плавно спада до 13,7 - 13,8 V което мисля че си е наред , чек лампата не свети и така около 5-6 km , после нещата се повтарят и ризултата е същия :(
Смених плочната на алернатора , замерих дали има утечка но най голямата беше от CDто и борд компа в порядъка на 0,4 - 0,5 mA след махане на бушона пада до 0,2 mА .Когато ми го направи за сефте тоя номер беше стопил предпазителя на халогените и като погледнах и релето и то доста е пекло :( махнах бушона за халогените но проблема си остана не я бях палил няколко дни и акумулатора беше толкова умрял че успя да спре алармата а не можа да я отключи . Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем моля помагайте .
Извинявам се на колегата че пиша за моя проблем в неговата тема ама мисля че имаме еднакви болежки :(
Отговори

Pl@men снимка Pl@men 24 януари 2009 - 10:58

и при мен е така.зарежда 13,7-13,9 макс и лампата свети ту слабо ту по силно релето е сменено с ново. преди смяната зареждаше 17 волта някакви идеи от какво е четките биват повече от половината са си.http://www.opelclub-bg.com/forum/style_images/ip.boardpr1228922533/folder_post_icons/icon9.gif
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 24 януари 2009 - 11:14

Аз имах същия проблем на астрата ми (X17DTL) лампата за зареждане мижеше, и динамото зареждаше. Оказа се че диодния блок в динамото е заминал - смених го с рециклирано динамо за 80 лв.
Отговори

Pl@men снимка Pl@men 24 януари 2009 - 11:20

диодите са проверени един по един след разпояване работеха преди монтажа и все пак зарежда до 13,9 какво друго може да е ,и питам от името на един приятел той кара вектра б х16хел
<_< :wall:
Мнението беше редактирано от Pl@men: 24 януари 2009 - 11:22
Отговори

Pl@men снимка Pl@men 24 януари 2009 - 12:11

никой ли няма представа какво може да е <_< :wall:
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 24 януари 2009 - 15:26

Здравей. Лампата по принцип работи така на два плюса т.е от едната страна лампата е захранена с +12в а другият край е вързан към генератора. При даване на контакт генератора не работи и се затваря контакта към маса в момента в който запалиш колата ламнапа угасва т.е подпира се с +12 волта от двата края най често проблема е клемата на генератора едно кабелче което влиза в него може да е клеясало и да не дава контакт или да не излиза +12Ж сигнално от генератора.
Мнението беше редактирано от BiserRs: 24 януари 2009 - 15:28
Отговори

Pl@men снимка Pl@men 24 януари 2009 - 15:32

отивам да проверя ако някой има други идеи да сподели :wall:
Отговори

Pl@men снимка Pl@men 24 януари 2009 - 18:04

няма промяна при 1000 оборота зарежда до 14волта а при подаване на газ пада до 13,4 а при консуматори до 13волта помагайте със съвети колеги опелджии
Отговори

Pl@men снимка Pl@men 24 януари 2009 - 20:18

няма ли кой да каже
Отговори

chernev снимка chernev 24 януари 2009 - 20:35

 Pl@men, на 24 Jan 2009, 08:18 PM, каза:

няма ли кой да каже

възможно,да ехлабав ремъка на алтернатора
Отговори

Pl@men снимка Pl@men 25 януари 2009 - 18:47

той е нов и ролката сама го обтяга така че мисля че не е от него
Отговори

ivantcho снимка ivantcho 25 януари 2009 - 21:43

 Pl@men, на 24 Jan 2009, 03:32 PM, каза:

отивам да проверя ако някой има други идеи да сподели :knee:

Цитат

Слабо светящий в движении индикатор зарядки (2109*, 2110*), как правило, свидетельствует о неисправности одного из дополнительных диодов генератора. При этом напряжение ненагруженной бортсети чаще всего укладывается в заданный коридор (13,5в-14,5в). Однако, подключение мощных потребителей (вентилятор, фары) приводит к недопустимому понижению напряжения. Сказанное справедливо и для "инжекторных" генераторов.

... Най-лошия момент идва при проверката на диодите... Всички диоди се държат като изправни! Само при натоварването/нагряването при реално зареждане повредения диод не си върши работата. Ако не сте чували за руския цитат горе ...

Темата в подобен форум...

Послушай колегата Георги-Пловдив ;)...
Отговори

Pl@men снимка Pl@men 25 януари 2009 - 22:32

тези 3 те които са извън корпуса на диодния блок. може ли да се прецака нещо ако се кара така.при товар защо светва по силно а напрежението пада до 13,3 струва ми се малко а колега.моита лампа на обороти постоянно свети ту по слабо ту по силно нопри подаване газ свети силно дали са диоди
Отговори

ivantcho снимка ivantcho 25 януари 2009 - 23:05

Точно трите малки гада извън блока :knee:
Първо ще се прецака акумулатора... :knee: (от презареждане)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg