Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

С молба за съдействие

ГостErin_* 19 юни 2011 - 21:22

Здравейте,

Пиша тук за първи път с молба за съдействие по препоръка на мой приятел, за съжаление не ми остава много време за форуми...

Имам Опел Астра модел 1995, но година на производство 2001. Проблемът е, че от два-три месеца насам колата гасне в движение... Няколко пъти беше на сервиз - първо й почистиха стъпковия мотор (каквото и да представлява това, аз съм жена все пак :)!), но нямаше никакъв ефект, след което го смениха, защото уж това била причината, но колата продължаваше да гасне. После ми казаха, че е от някакъв датчик, който подавал информация, че колата се движи, който бил свързан със скоростомера и който трябвало да се смени. Оказа се обаче, че не могат да ми намерят втора ръка такъв датчик, който на всичкото отгоре се сменял с цялото табло... Вследствие на което ми предложиха просто да го изключели, тъй като не бил важен... Това последното ми се стори не много адекватно - щом си е сложен, значи все пак си има някаква функция...И дотук.

Сега не знам какво да правя, може ли някой, който се чувства по-компетентен, да ми даде съвет - за сервиз, майстор или някой, който продава части втора ръка?

Много благодаря предварително.
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 19 юни 2011 - 22:08
Причина за редактиране:: Местя ти темата в правилния раздел.
Отговори

Like снимка Like 19 юни 2011 - 22:37

Здравей, стъпковия мотор е за оборотите на празен ход, когато колата е изключена от скорост. Кога гасне колата? На скорост или при изключването и, или по всяко време.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 19 юни 2011 - 22:40

Колежке, добре дошла! Имаш лично съобщение :icon_wink2:
Отговори

valensi снимка valensi 20 юни 2011 - 01:28

Според мене проблема в случая е, че си жена. В смисъл да не се обидиш но така като гледам си попаднала на не много компетентни майстори които като са видяли, че си жена са си казали, че могат да си те лъжат както си поискат защото не разбираш от коли. Правилното в случая е, че си попитала на правилното място защото тук колегите пари за мнения и съвети не искат. А по темата, така като гледам колата как си гасне според мен проблема е наистина някъде из електрониката и колата трябва да мине диагностичен преглед. Според мен ако е стъпковото моторче трябва постепенно да тръгне да гасне а не изведнъж(имах този проблем). Нещо някъде може да дава на късо в даден момент, някой датчик може да е за смяна но потърси по компетентно лице да види колата. Надявам се колегата да ти е помогнал по въпроса или да ти е препоръчал друг вариант.
P.S. И да си знаеш, че този форум е мястото на което може да получиш най-ценните съвети и помощ.(добра реклама направих на форума) :)
Отговори

хибридния снимка хибридния 20 юни 2011 - 06:28

Търси веднага колегата Помагащ. Ето: профила на колегата

Давам гаранция че ще ти реши проблема.
Отговори

i.iliev снимка i.iliev 25 юни 2011 - 07:58

Ако този датчик на скоростомера не работи колата найстина почва да гасне така!

Но неразбрах астрата F или G(като полицейските)??
Отговори

пешо-жоро снимка пешо-жоро 25 юни 2011 - 08:11

Само колегата ПОМАГАЩ ще ти реши въпроса!! ДОКАЗАНО КОМПЕТЕНТЕН И С НЕОБХОДИМАТА АПАРАТУРА ЗА ЦЕЛТА!! ПОТЪРСИ ГО!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg