Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с изключване от контакт

Saladin6 снимка Saladin6 27 юли 2021 - 09:12

Здравейте колеги! Имам някакъв проблем когато вадя ключа за паленето. Вадя ключа обаче гнездото остава натиснато което значи че постоянно държи на контакт ако я оставя така. И по лошото е че много трудно влиза ключа след като е станало така. Като загася внимателно връщам ключа до крайно положение и изтеглям но почти винаги остава натиснато гнездото. От какво може да е станало така, от няколко месеца го имам проблема? Пръсках с W 40 но не помогна усобено. Просто самото гнездо за ключа остава натиснато след ваденето на ключа, а ключа много трудно влиза след това.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 юли 2021 - 09:46

Износват се чарколяците вътре и ремонта е смяна с ново, когато смазването вече не работи. Ключарите имат, номера е да не вземеш най-евтиното.
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 31 юли 2021 - 08:35

Еми добре е че не всеки се появава това като проблем.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 31 юли 2021 - 08:48

На мои вектри два пъти се е случвало това, но съм го хващал съвсем в началото и със чистене с ВД40 и смазване с оръжейна смазка всичко се е оправяло. Но на познати обикновено се е стигало до смяна, понеже са реагирали накрая, едва когато стане почти невъзможно да се вкара ключа след като е изваден.
Убедил съм се в годините, че ако се смазва периодично, например веднъж годишно, не възникват проблеми много, много дълго, а може и никога.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 31 юли 2021 - 08:50
Отговори

benzy снимка benzy 31 юли 2021 - 15:59

Имах тоя проблем на старото Астре, само че при мен възникна внезапно. 3 дена псувах да вкарам ключа да запаля. Бях се примирил, че ще я карам на репатрак до ключар в София. Бях тръгнал да сменят целия патрон, накрая пичовете каза, че са махнали пластината само, дребни пари беше и вече 3-4 години нямам яд. Според мен ако нямаш облизо добър авто ключар я карай да я видят навреме...
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 05 август 2021 - 07:20

 tisho.74, на 31 юли 2021 - 08:48, каза:

На мои вектри два пъти се е случвало това, но съм го хващал съвсем в началото и със чистене с ВД40 и смазване с оръжейна смазка всичко се е оправяло. Но на познати обикновено се е стигало до смяна, понеже са реагирали накрая, едва когато стане почти невъзможно да се вкара ключа след като е изваден.
Убедил съм се в годините, че ако се смазва периодично, например веднъж годишно, не възникват проблеми много, много дълго, а може и никога.

Това е полезен коментар мерси. Ами има една тънкост при връщането на ключа засега съм я хванал ще видим дали ще се появи пак проблема.
Отговори

ufer снимка ufer 05 август 2021 - 08:49

Еднакво ли е заключването на волана при Кадет, Астра и Вектра? Питам, защото имам от Кадет оригинално заключване, купено ново в Германия по каталог на GM. С него съм карал около 50 000 км и си работи перфектно. Кадетът отдавна го няма, но заключването е комплект заедно с цялата кормилна конзола и мога да го сваля...
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 08 август 2021 - 22:50

Чистиш задължително и мажеш с масло. Алуминия се изтърква и остава праха му... Само с пръскане/мазане не става-пак се "спича".
Моя стана като часовник
Моята връзка
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 10 август 2021 - 08:17

След ВД 40 стана по зле! Сега ключа излезе и си влиза но не иска да се завърти! Ще пробвад да почистя. И евентуално ще сменям целият механизъм. Ключар дали ще може да направи нещо?
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 10 август 2021 - 08:59

Ключаря разбира се, че ще се справи.
Ще ти вземе и парички.
За изваждане на патрона, ключа трябва да е вкаран и завъртян до положение I
Просто ти е зацапан патрона - затлачен с алуминиев прах + какво ли не друго от евентуални смазки...
Потърси из форума - има теми със снимки даже.
Не е голяма философия. Само патрона се маха, като самия той не се разглобява.
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 10 август 2021 - 10:34

 Стаевски, на 10 август 2021 - 08:59, каза:

Ключаря разбира се, че ще се справи.
Ще ти вземе и парички.
За изваждане на патрона, ключа трябва да е вкаран и завъртян до положение I
Просто ти е зацапан патрона - затлачен с алуминиев прах + какво ли не друго от евентуални смазки...
Потърси из форума - има теми със снимки даже.
Не е голяма философия. Само патрона се маха, като самия той не се разглобява.

Може би тук трябва да търсим проблем че след изваждането на ключа механизмът остава в натиснато положение включен. Така че първо трябва като изкарам ключа да се изключи.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 11 август 2021 - 00:06

Точно това е.
Почистване иска.
Тъкмо ще почистиш цялото тяло на патрона. Щом не иска И да се завърти, то няма какво да чакаш.
Пръсни с някакъв спрей, колкото да разкара и вади патрона, промий, смазвай и т.н.
Отговори

ZIGI снимка ZIGI 11 август 2021 - 19:17

Моята е Сигнум - та да разправям какво ми се случи на мен...
Та копувам си я -нов внос -петък следобяд и нали съм уж мераклия минавам зареждам бензин и веднага отивам да я обслужа...общо от КАТ 6/7 км
Обслужват я и към 17ч е готова...аз нали съм любопитен съм там и се дзверя....
Свалят подемника и ключа не ще да превърти , ама майсторчето се мъчи и не
Та свали кората с ключалката и на майстора на стамболийски от софия го знаят а човека който може да го направи събота и неделя не бачка.....
Та до понеделник на обяд беше на подемника :smile3560: :smile3560: :smile3560:
Явно проблема с контактния ключ е почти в всички модели на ОПЕЛ
Мнението беше редактирано от ZIGI: 11 август 2021 - 19:20
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 12 август 2021 - 07:33

Оправи ключар патрона, имало проблем с едното краче вътре, за почистване да е правил не ми каза.
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 14 август 2021 - 08:25

Вобще след вд 40 си има едно стържене при влизане на ключа в гнездото, което остана и след ремонта. Стържене се усеща и при издърпване на ключът от гнездото, но вече поне си работи ключът. Най вероятно е някаво изхабяване. Както каза колегата и с новите Опели става така.
Мнението беше редактирано от Saladin6: 14 август 2021 - 08:44
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 16 август 2021 - 23:36

Ми той майстора не е и смазвал...
Това стържене си е чисто износване чрез стъргане.
...и после пак на майстор с проблем в едното краче!
Тия стърготини от стъргането къде остават? :confused:
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 18 август 2021 - 08:04

 Стаевски, на 16 август 2021 - 23:36, каза:

Ми той майстора не е и смазвал...
Това стържене си е чисто износване чрез стъргане.
...и после пак на майстор с проблем в едното краче!
Тия стърготини от стъргането къде остават? :confused:

Значи са останали още стърготини и боклуци след ремонта? Просто не е добре почистено ли
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 19 август 2021 - 15:07

Просто не е смазвано.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg